שתף קטע נבחר

8 בעקבות מטרה: משפחת לנג במרתון ת"א

איבן ורותי לנג וששת ילדיהם ירוצו במרתון "ג'ילט" ת"א ב-18 במרץ, במטרה לגייס כספים לעמותת אק"ים ירושלים. האם: "אנחנו מעודדים את הילדים לתת לקהילה ולחברה"

"שמונה נפשות=משפחה אחת=81 ק"מ". זה הסלוגן שאימצה לעצמה משפחת לנג, שנרתמה במשימה משפחתית להשתתף במרתון ג'ילט תל אביב שיתקיים ב-18 במרץ למען מטרה אחת - לגייס כספים לעמותת אקי"ם ירושלים.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

בריצת המרתון של משפחת לנג נכללים האב איבן בן ה-49 שעלה ארצה מצרפת (אדריכל במקצועו), האם רותי (46, עולה מאנגליה) העובדת בקרן רש"י (קרן שמשקיעה בתוכניות חינוך ורווחה בפריפריה) ולומדת להיות מורה לשיקום לעיוורים ולליקוי ראייה. 

 

 

"חשבנו על רעיון לגיוס כספים". בני משפחת לנג (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
"חשבנו על רעיון לגיוס כספים". בני משפחת לנג(צילום: טל שחר)

 

איבן ורותי החלו יחד את חייהם בירושלים, ולאחר מכן עברו למודיעין עם ששת ילדיהם: הבת הבכורה אנה (19) המשרתת בשירות לאומי בחיפה, דב (17), התאומים שמעון וגבריאל (15), יונתן (13) ומתי (9). הם חיים כמשפחה דתית לאומית.

 

איך הכול התחיל?

רותי: "כל שנתיים פחות או יותר היתה אצלנו חגיגת בר מצווה. אנחנו מאוד מעודדים את הבנים שלנו לקחת חלק מכספי המתנות ולתרום אותו לאקי"ם ירושלים (עמותה שנותנת שירות לאנשים בעלי נכות שכלית). איבן חשב על רעיון שאפשר להוסיף לכסף שיונתן עומד לתרום אם נעשה את מרתון ג'ילט כמשפחה. בעצם, נרתמנו לגייס כספים דרך זה".

 

משפחת לנג סופרת את הימים למירוץ (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
משפחת לנג סופרת את הימים למירוץ(צילום: טל שחר)

 

העניין הגדול הוא שלמשפחת לנג אין כל קשר לריצה או לספורט. הם לוקחים את הספורט כדבר חובבני, כתבלין לחיים בשעות הפנאי. האב, מאז שהיה צעיר, אהב לרכב על אופניים והוסיף את עניין הריצה לפני כשנתיים, בשביל הבריאות.

 

היחיד שהתאהב בספורט היה בנם שמעון, שהחל לרוץ להנאתו מחוץ לבית בשביל האתגר הגופני, והצליח לסחוף את כולם.

שמעון סיפר: "הריצה הרשמית הראשונה שלי הייתה לפני שנה במרתון ג'ילט. רצתי 10 ק"מ עם אבא שלי והייתה באמת חוויה אמיתית. לאחר מכן השתתפנו אבא, אחי הגדול ואני באוקטובר האחרון במרתון נייקי".

 

לאחר שבני משפחת לנג ראו שהעניינים מתחילים להיות קצת יותר רציניים, הם בנו לעצמם תוכנית אימונים קטנה, עליה מספרת האם: "ההתחלה הייתה די

איטית, אבל עכשיו נכנסנו לעניינים. אנחנו יוצאים בדרך כלל בזוגות. דב ושמעון, שרצים 21 ק"מ, מתאמנים ביחד. איבן עם יונתן וגבריאל, ואנה ואני רצות ביחד. כל אחת סוחבת ומעודדת את השנייה. בדרך כלל אנחנו מתאמנים בממוצע 3 פעמים בשבוע. הילדים רצים גם לפני בית הספר, ב-6 בבוקר. זה באמת אתגר, זה לא מובן מאליו שמשפחה שלמה יכולה לעשות את זה, בייחוד כשהם לא באים מהרקע של הריצה".

 

אז מהי בעצם המטרה העיקרית?

"העיקר בכל האתגר והמשימה המשפחתית זה להתרים כסף בשביל עמותת אקי"ם ירושלים. יש תוכנית בעמותה, שכל משפחה שיש לה את הצורך מקבלת 2000 דולר לשנה לעזרה. היינו מאוד רוצים להגיע לפחות ל-3 משפחות. אנחנו מאוד אופטימיים ובטוחים שזוהי מטרה מצוינת. זה משהו ערכי שאנחנו עושים כמשפחה, מעודדים את הילדים להתרים קצת כסף ולהיות עם ערך הנתינה ועם הפנים לקהילה ולחברה". 

 

רותי הוסיפה: "הכי חשוב זה העידוד. כל אחד מכבד את האחר עם הרמה שלו. כאשר אני מגיעה מאימונים, ובקושי עשיתי 1.5 ק"מ, איבן מאוד מעודד אותי ואומר לי כל הכבוד, בזמן שהוא עשה 10.5 ק"מ. אבל, המוטיבציה שלנו מאוד גבוהה. כולם רוצים להצליח, כי נרתמנו בשביל המטרה הזאת. ככל שהתאריך מתקרב, אנחנו יותר ויותר נרתמים מהבחינה הנפשית וגופנית".

 

למתן עזרה בגיוס הכספים של משפחת לנג עבור תרומות לאקי"ם ירושלים: בנק הפועלים סניף 782 רחוב עזה ירושלים, חשבון בנק: 244440. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרתון ת"א בשנה שעברה
צילום: עופר עמרם
מומלצים