שתף קטע נבחר

גלגלים של אהבה

ערן יוהן, רואה חשבון ושותף בחברה גדולה, השאיר את החליפה במשרד ויצא למסע רכיבה באופניים למען ילדי בית החולים אלי"ן – מרכז אבחון ושיקום לילדים ולנוער, שסובלים ממוגבלויות גופניות שונות. "אחת מהחוויות העוצמתיות שעברתי", אומר יוהן ומזמין גם אתכם לעשות מעשה טוב

במסגרת פעילותי הספורטיבית אני נוהג לרכוב הרבה על אופניים. כששמעתי על מסע האופניים שמטרתו לסייע ולגייס כספים לילדי בית החולים אלי"ן, היה לי ברור שאשתתף בו. השילוב המושלם בין הנאה לבין תרומה אישית ואמיתית לילדים, הפך כל קילומטר להרבה יותר מרגש ומספק.

 


 

הקשר בין הרוכבים במסע לבין בית החולים אלי"ן, הוא יותר מאשר חוויית הרכיבה. כל אחד מן הרוכבים תרם לבית החולים גם מעבר לסכום דמי הרישום והתחייב לגייס כספים נוספים. ההתרגשות לקראת המסע ותחושת המחויבות, סייעו לי ולשני שותפים נוספים מהחברה שרכבו לצידי לגייס תרומות ולהירתם לטובת בית החולים והילדים.

 

בדרכנו, עברנו במקומות מדהימים, עם נופים מרהיבים, שלא מזדמן להגיע אליהם בשגרה ושרבים מן הילדים המטופלים בבית החולים אולי לא יגיעו אליהם לעולם - מה שתרם לתחושת השליחות ולידיעה שאנחנו שם, בשבילם. עקב הגשמים באזור המרכז והרוחות העזות באזור ערד, התאפיין היום הראשון של המסע בלחימה באיתני הטבע והרכיבה הפכה למאתגרת. מרגלות המצדה במדבר יהודה, השקט המוחלט, הנופים הקסומים והאתגר הפיזי בשילוב עם המחשבה על הילדים שנאבקים יום-יום במסגרת טיפולי השיקום רק כדי ללכת, לקשור את שרוכי הנעליים, לדבר ולתקשר, הפכו את המסע לאחת מהחוויות העוצמתיות והמשמעותיות שעברתי.

 

 

700 רוכבים, 300 מתוכם ממדינות זרות, במסע "גלגלי אהבה" (צילום: באדיבות אלי"ן) (צילום: באדיבות אלי
700 רוכבים, 300 מתוכם ממדינות זרות, במסע "גלגלי אהבה"(צילום: באדיבות אלי"ן)

 

יומו האחרון של המסע התקיים בעיצומו של מבצע "עמוד ענן" בדרום. הרכיבה השקטה מצד אחד והמצב המתוח בדרום מנגד, בשילוב עם הציפייה לסיום המסע ולפגישה עם הילדים, יצרו תחושות מורכבות ואמביוולנטיות. במפגש של רוכבי הכביש עם רוכבי השטח לרכיבה משותפת ברחובות ירושלים, התבהרה בבת אחד עוצמתו הגדולה של המסע: 700 רוכבים בסך הכל, 300 מתוכם ממדינות זרות, יצאו למסע רכיבה ארוך למען ילדי בית החולים אלי"ן. כשהתקרבנו לבית החולים, ראינו את הילדים ממתינים לנו בהתרגשות.

 

גם הקשוחים ביותר, התקשו להסתיר את הלחלוחית שצצה בעיניהם כתוצאה מהמפגש עם הילדים המקסימים. מנכ"לים ובכירים מהחברות הגדולות במשק, אנשי ציבור ורבים וטובים אחרים, זכו להוקרת התודה מצד הילדים וגרמו להם להבין שהם לא לבד ושכולנו תומכים בהם. אני משוכנע שכל הנוכחים יחזרו לרכוב במסע גם בשנה הבאה. אני ללא ספק, אעשה זאת!

 

פער תקציבי בין מה שמוענק לבית החולים לבין הוצאות השיקום הגבוהות (צילום: באדיבות אלי"ן) (צילום: באדיבות אלי
פער תקציבי בין מה שמוענק לבית החולים לבין הוצאות השיקום הגבוהות(צילום: באדיבות אלי"ן)

 

בית החולים אלי"ן הוא מרכז אבחון ושיקום לילדים ולנוער, הסובלים ממוגבלויות גופניות שונות. בית החולים מתמחה בטיפול שיקומי של ילדים ונוער הסובלים מליקויים מוטוריים, סנסוריים, נשימתיים, תקשורתיים, קוגניטיביים והתנהגותיים, במגמה לשקמם ולהשיבם לחיים בקהילה במהירות האפשרית.

 

"גלגלי אהבה" הוא מסע אופניים שנתי בינלאומי, שנמשך חמישה ימים ושמטרתו לגייס תרומות למען שיקום ילדי בית החולים. המארגנים מציינים כי מטרת התרומות היא לגשר על הפער התקציבי בין מה שמוענק לבית החולים לבין הוצאות השיקום הגבוהות בפועל. חברות מובילות במשק פורסות את חסותן על המסע ומנהלים בכירים נוטלים בו חלק.

 

בואו גם אתם לעשות קצת טוב! אלפי פרויקטים התנדבותיים ממתינים לכם ביום מעשים טובים, 5 במרס 2013.

  • יש לכם רעיון לפרויקט שיכול לעשות טוב? שלחו לנו וננסה להוציאו לפועל ביום המעשים הטובים.
  • לפרטים נוספים - "יום מעשים טובים" גם בפייסבוק .  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות אלי"ן
יוהן: חוויה עוצמתית
צילום: באדיבות אלי"ן
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים