שתף קטע נבחר

בין סביון לאור יהודה: ייאוש משותף ממחיר הדלק

מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן זינק בחצות ב-31 אגורות לליטר. לתחנה בצומת סביון נכנסו בזה אחר זה ג'יפים מפוארים לצד כלי רכב צנועים. הנהגים - מבוססים יותר ומבוססים פחות - תמימי דעים: "שודדים אותנו, זו שערורייה, הממשלה גוזרת עלינו קופון"

מצד אחד סביון, קריית אונו וגני תקווה ומהצד השני, ממש מעבר לכביש, העיר אור יהודה. למרות נתוני הפתיחה השונים מבחינה כלכלית של הצרכנים, פגשנו בתחנת הדלק בצומת סביון את כל נהגי האזור מאוחדים בתחושת המרמור לפני העלייה במחירי הדלק. רונן (18) מאור יהודה חושב ש"זו חוצפה" וזיו (24) מסביון סבור ש"זה מבאס".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

ארה"ב לאסד: אל תעביר נשק לחיזבאללה

דווקא היהודים רוצים להרוס שריד מגטו ורשה

 

נהגים משני צדי הצומת נפגשים לתדלק לפני הזינוק במחיר  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נהגים משני צדי הצומת נפגשים לתדלק לפני הזינוק במחיר (צילום: מוטי קמחי)

 

בחצות עלה מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת בשירות עצמי ל-7.83 שקלים. מדובר בעלייה של 31 אגורות לליטר. רגע לפני השינוי נכנסו לתחנת הדלק האזורית בזה אחר זה רכבי יוקרה לצד כלי רכב צנועים יותר והמטרה של כולם

משותפת: למלא כמה שיותר מהר דלק. העלייה במחיר משפיעה על הכיס של כולם.

 

רונן מאור יהודה אמר בכעס: "זה סתם חארטה שצריך להעלות מחירים, גוזרים עלינו קופון בממשלה. הדלק קורע לנו את הכיס. הרב אמנון יצחק הראה לפני הבחירות איך אפשר להוריד את המחירים של הדלק ואף אחד לא לקח את זה לתשומת לבו. יש פה שודדים". זיו מסביון הבהיר כי "ההורים שלי אולי יותר מבוססים, אבל את הדלק כסטודנט אני משלם בעצמי ומרגישים את זה".

 

"גוזרים עלינו קופון בממשלה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"גוזרים עלינו קופון בממשלה"(צילום: מוטי קמחי)

 

גם מקסים, נהג מונית מאור יהודה, האשים את הממשלה בעליית מחירי הדלק, "זה משחק, אנחנו בידיים של הממשלה והם עושים איתנו מה שהם רוצים. בצרפת אמרו 'אם אין לחם שיאכלו עוגות', אז אצלנו כאן אנחנו צריכים לאכול את העוגה. המדינה הזאת בצרות והלוואי עלינו שהדלק היה זול כמו בארצות הברית".

 

תושב קריית אונו שנכנס לתחנה נשמע מיואש לגמרי, "הדלק עולה או יורד, זה לא בידיים שלי. אני לא יכול להשפיע על זה ולכן זה לא משנה מה אני חושב, אלה החיים וזה חלק מהתסכול הכללי". אחרי שהמיואש עזב את התחנה, בא למקום עומר (28) מקיבוץ גבעת השלושה. הפתרון שלו: קטנוע. "זה פתרון לא אידיאלי, אבל זו אחת הסיבות שאני לא קונה אוטו", אמר.

 

נהגי המוניות סובלים במיוחד. בתחנת דלק בתל-אביב  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נהגי המוניות סובלים במיוחד. בתחנת דלק בתל-אביב (צילום: מוטי קמחי)

תורים ארוכים בתחנת הדלק בתל-אביב  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תורים ארוכים בתחנת הדלק בתל-אביב (צילום: מוטי קמחי)

 

"המחירים היקרים בעולם"

סער (36), אב לשניים מאור יהודה, מתדלק "מלא", אבל חושב ריק. "המחירים בישראל הם היקרים ביותר בעולם", הוא אומר בביטחון. "אם המדינה הייתה רוצה מחירי הדלק לא היו עולים. נמשיך

לנסוע אותו דבר, לא משנה המחיר ואם רוצים לחיות במדינה הזאת צריך להרוויח הרבה".

 

עומר (19) מגני תקווה מציע פתרון טוב יותר, לטעמו. לדבריו, "אולי ככה אנשים ילמדו שלא צריך להשתמש בדלק אלא בתחליפים יותר סביבתיים. אני מתדלק את האוטו של אבא, עליית המחירים משפיעה לאורך זמן וזה נובע מזה שיש יותר ביקוש מהיצע". אמיר (58) מאור יהודה חושב גם הוא ש"מדובר בשערורייה. עוד 30 אגורות ועוד 30 אגורות, מרגישים שמישהו דופק אותנו".

 

שרונה בוטרה מאור יהודה השמיעה ביקורת חריפה אף יותר. "העלייה זוועתית, זה חוסר אנושיות, זה מתאים למעמד הגבוה ולא לכולם, אבל אין מה לעשות, אין ברירה". שחר מגני תקווה סיכם את האכזבה של כל אחד מבאי התחנה: "העלייה משפיעה על כולם. כסף זה כסף וכולם עובדים קשה בשבילו".


פורסם לראשונה 31/01/2013 23:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התחנה בצומת סביון, אמש
צילום: מוטי קמחי
מתדלקים בצומת סביון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים