שתף קטע נבחר

מנהל הבולשוי יצא מאשפוז: "יודע מי תקף וסולח"

סרגיי פלין, שתקיפתו בחומצה זעזעה את עולם הבלט הרוסי, השתחרר מבית החולים ואמר כי ימשיך את הטיפול בגרמניה. בראיון לפני שחרורו אמר: "אני מוחל לכולם. אלוהים ישפוט אותם"

המנהל האמנותי של הבולשוי, סרגיי פלין, שוחרר היום (יום ב') מבית החולים במוסקבה שבו אושפז בשבועיים האחרונים לאחר שאלמוני תקף אותו ושפך על פניו חומצה. פלין יצא מהמקום בלוויית אשתו, לראשו תחבושת ולעיניו משקפי שמש כהים. הוא שב ואמר כי הוא יודע מי תקף אותו, אך אינו מעוניין לציין שמות כל עוד נמשכת החקירה בנושא.

 

פלין ואשתו ביציאה מבית החולים. "אעשה הכול כדי לחזור להיות אותו סרגיי שהייתי קודם לכן" (צילום: AP) (צילום: AP)
פלין ואשתו ביציאה מבית החולים. "אעשה הכול כדי לחזור להיות אותו סרגיי שהייתי קודם לכן"(צילום: AP)

 

פלין אמר בצאתו מבית החולים כי אשתו תלווה אותו בטיסה לגרמניה, ושם ימשיך בהתאוששות. הוא סיפר כי ראייתו עדיין מעורפלת. בזמן שהיה מאושפז הביע פלין חשש כי יאבד כליל את מאור עיניו, אך רופאים אמרו כי לפחות חלק מיכולת הראייה שלו בכל עין יינצל.

 

בראיון לערוץ הטלוויזיה NTV אמש אמר פלין כי הוא סולח לתוקפיו. "בא אליי כומר ואני אמרתי לו 'אתה יודע, אני מוחל לכולם. אלוהים ישפוט אותם. אנשים הם חלשים. אני סולח לכל מי שהיו מעורבים בעניין'".

 

"אני לא אשקר, מובן שקשה לי מאוד", סיפר פלין, "אני אומר לעצמי בכל בוקר כשאני מתעורר: 'סרגיי, אתה בריא, הכול במקומו – הזרועות שלך, הרגליים שלך... ואני אעשה הכול כדי לחזור להיות אותו סרגיי שהייתי קודם לכן".

 

"גם אם הנורא מכול יקרה" – אמר פלין בהתייחס לאפשרות שיאבד את ראייתו – "אני אמשיך להתבונן בעולם ולעשות מה שאני עושה, אבל דרך העיניים של שלושת הבנים שלי".

 

פלין בבית החולים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פלין בבית החולים(צילום: רויטרס)

 

פלין עם רקדני הבולשוי (צילום: AP) (צילום: AP)
פלין עם רקדני הבולשוי(צילום: AP)

פלין ביציאה מבית החולים. "אמשיך להתבונן בעולם ולעשות מה שאני עושה" (צילום: AP) (צילום: AP)
פלין ביציאה מבית החולים. "אמשיך להתבונן בעולם ולעשות מה שאני עושה"(צילום: AP)

 

פלין, בן 42, הותקף ב-17 בינואר. הוא שחזר את תקיפתו בראיון במיטתו בבית החולים, בעודו עטוף בתחבושות. המנהל המוערך סיפר כי כאשר היה בדרכו חזרה הביתה במרכז מוסקבה ניגש אליו גבר שפניו הוסתרו במסכה. "ראיתי את ידיו,

וחששתי כי חשבתי שהוא מתכנן לירות בי". האלמוני שפך על פניו של האמן חומצה, וזו גרמה לכוויות קשות מדרגה שלישית.

 

ההתקפה הברוטלית היא הפרק האחרון בשורת סקנדלים שמסעירים את הבלט המוסקבאי, פעם סמל גאווה לתרבות הרוסית ולאחרונה סממן לאלימות ושחיתות. "זה קשור לעבודה שלי", קבע פלין חד משמעית אחרי ההתקפה, "מישהו לא אוהב את זה שאני מוביל בהצלחה את הבולשוי". לאורך שנותיו בקדמת הבלט הגיע סרגיי פלין להישגים, אך כיאה לענף התחרותי והאכזרי – גם צבר לא מעט אויבים. קרוביו של פלין סיפרו לאחר התקיפה כי בחודש שקדם לה הוא היה נתון לאיומים בלתי פוסקים, בהם שיחות טלפון אנונימיות. צמיגי מכוניתו נוקבו כמה פעמים, ולפני כמה שבועות פרצו האקרים לחשבון האי-מייל והפסייבוק שלו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלין ביציאה מבית החולים. ראייה מעורפלת
צילום: AP
מומלצים