שתף קטע נבחר

חיפשו שם המורה ברשת ומצאו עירום, הוא פוטר

אמן שהשלים הכנסה כמורה פוטר לאחר שתלמידיו חיפשו עליו מידע וחשפו יצירות שכללו עירום ותכנים הומוסקסואליים. "זה לא סותר את היותי מחנך מסור", הוא אמר. "הציגו אותי כאדם מסוכן שיש להגן על התלמידים מפניו"

מורה בבית ספר בחולון פוטר מעבודתו לאחר שחיפוש קצר באינטרנט שערכו תלמידיו הביא לחשיפת עבודות האמנות שלו, שכללו צילומי עירום ותכנים הומוסקסואליים. בני הנוער פנו למנהלת, וזו החליטה על סיום העסקתו: "המראות קשים לצפייה", היא הסבירה להורים, "נעשה כל שניתן כדי שהתלמידים יהיו מוגנים".

 

האיש הוא אמן במקצועו והועסק במוסד החינוכי כמורה מחליף לאמנות. לפני כה חודשים חיפשו התלמידים את שמו באינטרנט וכך נחשפו ליצירותיו. התכנים עוררו סערה בקרב בני הנוער, ולדברי המנהלת, היא קיבלה תלונות מכמה מהם. "ילדים פנו אלינו ויידעו אותנו על קיומן של אותן עבודות", היא כתבה במכתב ששלחה להורי התלמידים. "קיבלנו את תלונותיהם והוחלט שהמורה לא יחזור לבית הספר".

 

עוד בערוץ החדשות:

אבו מאזן נפגש עם אחמדינג'אד: תודה לאיראן

לבנת: העליהום על שרה נתניהו שוביניסטי ורדוד

 

המורה סיפר היום (ד') ל-ynet כי לאחר שהתלמידים צפו בעבודותיו, חלקם התפרצו לכיתה שבה לימד והתנהגו לדבריו בצורה לא נעימה. "אני אמן, וגם אם אני עושה עבודות קשות, זה לא סותר את זה שאני יכול להיות מחנך אחראי ומסור. האופן שבו בית הספר התנהל וסילוקי המיידי זהו הכשל בעיניי".

 

המנהלת ציינה עוד כי "הפרסום באינטרנט הוא חלק מתהליך העבודה שלו. האמנות שלו כוללת בין היתר דימויים ומראות קשים לצפייה, ולא ראויים לחשיפה בפני ילדים מתחת לגיל 18". לדבריה, הסגל גם מתכוון לערב גורמים מוסמכים וטיפוליים. "מחר נשוחח עם הילדים על הנושא, ונעודד אותם להמשיך ולשתף את הצוות וההורים בדברים שהם עוברים. נעשה כל שניתן כדי שיהיו מוגנים", היא הוסיפה, "חבל שכך קרה".

 

המורה שפוטר פרסם את מכתב המנהלת בפייסבוק שלו, וכך נחשף הסיפור. הבוקר הוא פרסם סטטוס שבו הודה לאנשים על תמיכתם: "חשפתי רגע פרטי שבו הואשמתי והובכתי על עצם היותי אמן שמתעסק בחומרים שאינם קלים לעיכול", הוא כתב. לדבריו, מכתב המנהלת הטיל עליו "קטלוג מיידי" בעיני ההורים, התלמידים והחניכים שלימד במשך שלושה חודשים. "הרושם שנוצר מהטקסט שכתבה הוא שאני אדם מסוכן ושיש להגן על התלמידים מפניי".

 

לפני כחודשיים אירע מקרה דומה בבית ספר תיכון באשקלון, שלתלמידיו התברר כי אחת המורות משמשת במקביל מארחת במועדון סאדו. עיסוקה הצדי נחשף לאחר שהיא הופיעה בתוכנית טלוויזיה, ואף שהיא חבשה מסכה - התלמידים זיהו אותה לפי הקול. הנהלת הרשת האחראית על התיכון מסרה אז כי "הופעתה של המורה אינה הולמת את דרכי בית הספר והנורמה המצופה מאנשי חינוך. עם היוודע הדבר להנהלת בית הספר הוחלט להשעותה מתפקידה החינוכי".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה למקרה האחרון בחולון כי "מבדיקה שנערכה בנושא עולה כי מדובר במורה שנקלט על ידי מנהלת בית הספר כמורה מחליף. המנהלת החליטה להפסיק את עבודתו לפני חודשיים מתוך שיקולים מקצועיים. ההחלטה התקבלה במשותף על-ידי המנהלת והמורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
התלמידים התלוננו להנהלה
צילום: shutterstock
מומלצים