שתף קטע נבחר

האישה הוכתה ומתה, הבעל יואשם רק בתקיפה

אדיר כץ הודה שתקף את זוגתו דפנה ארנין כיוון שלא שבע נחת מ"הניקיונות והבישולים שלה". בית המשפט שחרר אותו והוא יואשם בתקיפה בלבד

בית משפט השלום באילת שחרר הבוקר (יום א') למעצר בית את אדיר כץ, תושב העיר בן 49 החשוד כי רצח את אשתו דפנה ארנין. לפני כשלושה שבועות נמצאה גופתה בדירת מגוריהם לאחר שכץ תקף אותה ולאחר שלקתה בלבה. בית המשפט סמך את ידיו על ההסכמות בין הפרקליטות לעורך דינו של כץ, ותחת האישום ברצח או בהריגה הוחלט כי הוא יואשם בתקיפה.

 

בפרקליטות מחוז דרום הסבירו את ההחלטה: "לאחר בחינה מעמיקה של חומר הראיות בתיק, הגיעה הפרקליטות למסקנה בין היתר על סמך חוות דעת פתולוגית של המכון לרפואה משפטית, שלא ניתן להוכיח קיומו של קשר סיבתי בין התקיפה של החשוד למותה של המנוחה. בנסיבות האלה, הועבר התיק להמשך טיפול של מדור תביעות במשטרה". 

 

עו"ד ירום הלוי שייצג את כץ אמר: "הפרקליטות נהגה בהגינות ופטרה את כץ מאישום בהמתת אשתו". כץ צפוי להשתחרר למעצר בית אצל אביו באילת בעת שההליכים נגדו יימשכו כיוון שהוא יואשם בתקיפה.

 

דירתם של בני הזוג (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
דירתם של בני הזוג(צילום: מאיר אוחיון)

 (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
(צילום: מאיר אוחיון)

 (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
(צילום: מאיר אוחיון)

 

כץ מצא את ארנין ב-16 בינואר בדירתם המשותפת, לאחר שקם משנתו. על גופה אותרו סימני חבלה. בתחילה נמסר כי הרקע לתקיפה היה ככל הנראה סכסוך ביניהם: כץ לא היה מרוצה מעבודות הבית שביצעה ארנין, מהניקיונות ומהבישולים. בית המשפט שלח אותו בהמלצת עורך דינו לבדיקה פסיכיאטרית.  

 

בחקירה הודה כץ כי היכה את ארנין ושחזר את מעשיו. לגרסתו, לאחר שתקף אותה, הוא חזר לישון וכשהתעורר בבוקר מצא אותה מוטלת על רצפת המטבח בדירה. כץ סיפר במשטרה שֶחזר לביתו מביקור אצל אביו המאושפז בבאר שבע. בת זוגו פתחה את הדלת ונכנסה למיטה. סמוך לשעה 3:30 התעורר ומצא אותה יושבת בסלון. בין השניים פרץ ויכוח. בחקירה סיפר שכעס עליה במשך שנים "משום שאינה מתפקדת בעבודות משק הבית". הוא הודה שהיכה אותה בעוצמה בגופה ובפניה. לדבריו, לאחר שהפליא בה את מכותיו, הלך לישון והיא הגיעה אחריו. כשעתיים לאחר מכן התעורר משנתו, וכאשר הדליק את אורות הבית, גילה שהיא מתבוססת בדמה. בחקירה התברר שגם אז לא מיהר להתקשר למד"א וערך עוד כמה שיחות טלפון לפני השיחה החשובה. 

 

כוחות משטרה שהגיעו למקום שלחו את הגופה לנתיחה לקביעת סיבת המוות במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

 

בעת הארכת המעצר נחשפה אחדות דעים בין בני משפחתה של הנרצחת לבני משפחתו של החשוד בדבר אופיו הנוח, ואף הביעו תקווה כי תוצאות נתיחת הגופה יזכו אותו מהחשדות. "הוא מלח הארץ. הוא טיפל בה כמו מלך, בחיים לא הרביץ לה. אם היה קורה כזה דבר היינו יודעים", סיפרו בני משפחתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כץ בבית המשפט (ארכיון)
צילום: מאיר אוחיון
עו"ד הלוי. הגינות
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים