שתף קטע נבחר

תאומים זהים במעצר - אבל מי מהם תקף מינית?

המשטרה בצרפת אובדת עצות. היא יודעת שהפושע בידיה – אבל לא יודעת מיהו. תאומים זהים נעצרו בחשד לסדרת תקיפות מיניות, אבל הן בדיקת ה-DNA והן אחת הקורבנות לא יודעות להבדיל ביניהם

השוטרים והקורבנות לא יכולים להחליט. BBC דיווחה כי שני אחים, תאומים זהים בני 24, נעצרו בגין סדרה של תקיפות מיניות שאירעו בחודשים האחרונים במרסיי שבדרום צרפת. על הנשים נמצא DNA זהה ל-DNA של האחים, אך החוקרים לא יכולים להבדיל ביניהם, שכן DNA של תאומים זהים נראה זהה בבדיקה רגילה.

 

עוד חדשות בעולם :

הפתעה בדיוטי פרי של לבנון - מצתים מישראל

רואים שחור בעיניים. גנבי הנפט הניגרים

הטועמת האחרונה של היטלר מדברת

אחמדינג'אד: מו"מ ישיר - אם יופסק הלחץ

 

שש תקיפות מיניות בדפוס דומה, של נשים בנות 22 עד 76, אירעו בין ספטמבר לינואר. האחים, נהגי משלוחים מובטלים שזוהו בתקשורת המקומית כ"יוהאן" ו"אלווין", נעצרו בעקבות סרטון אבטחה שצולם באוטובוס.

 

המשטרה אומרת כי היא משוכנעת כי אחד מהם, או שניהם, ביצעו את התקיפות, אך היא אינה יודעת מי מהם. אחת הקורבנות זיהתה אחד מהם כתוקף, אך לא הצליחה להבדיל ביניהם ולהפנות אצבע מאשימה כלפי אחד מהם.

 

בדיקות ה-DNA השגרתיות לא מסוגלות לפענח את ההבדל בין החומר הגנטי של תאומים זהים. מומחים אמרו לחוקרים כי בדיקת DNA מיוחדת ומתוחכמת במיוחד תוכל לפתור את התעלומה, אך מחירה עלול להגיע למיליון אירו.

 

מומחה גנטי ניסה להמחיש את הקושי בראיון עם העיתון " La Provence": "בבדיקה נורמלית אנחנו משווים 400 זוגות בסיסים שמרכיבים את ה-DNA. במקרה של תאומים זהים אנחנו צריכים לבחון מיליארדי זוגות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדיקת DNA מיוחדת עלולה לעלות עד מיליון אירו (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים