שתף קטע נבחר

לא לגברים בכלל

מלאת התלהבות, שמחה ואושר שבה שרית משה ממסע מאגמה צ'אלנג' אבל האיש היקר שלה לא הבין על מה ההתרגשות, אז היא נתנה לו 10 סיבות טובות למה גברים לעולם לא יוכלו להשתתף במסע שטח לנשים

מסע נשים הוא כמו מסע גברים, רק יותר - יותר מרגש, יותר מקרב, יותר חווייתי. שבירת שגרה נפלאה בדרכי הלא נודע, בארץ שלעולם לא חשבתי שאדע. גם אני השתתפתי במסע שטח לנשים, שאפתי לתוכי את דרכיה הלא סלולות של אוגנדה במסע מאגמה צ'אלנג' ונשמתי קסם אפריקאי רצוף אתגרים. כשחזרתי הביתה וניסיתי להסביר את האתגר האישי שבו עמדתי לאיש היקר שלי, הוא לא ממש התרגש ואפילו הגדיל והוסיף: "מקסים שאת מתרגשת. אבל אתגר אמיתי יש במילואים".

 

 

מחפשות אתגרים בשטח (צילום: איה בן עזרי) (צילום: איה בן עזרי)
מחפשות אתגרים בשטח(צילום: איה בן עזרי)

 

אז עבור הסקפטיים הזכריים המסתובבים בינינו, הנה רשימת הסיבות המנמקות מדוע גברים לעולם לא יוכלו לקחת חלק במסע שטח לנשים:

 

1. אישה מובילה

גבר לעולם יתקשה להודות בכך שאישה הובילה שיירה של עשרה ג'יפים, בארץ זרה, ללא שילוט, בהעדר וויז ובלי שאף גבר ישב לידה והעיר לה בלי סוף. אחרי כל זה היא גם הובילה את השיירה אל היעד ללא טעויות.

 

2. פנצ'ר כתהליך מכונן

גבר לעולם לא יבין למה אירוע של החלפת פנצ'ר כרוך בתהליך קבוצתי מכונן ורב שלבים של קרבה והוקרה, גיבוש ואיחוד, קתרזיס ויצירת מסורת מפוארת. מבחינתו זה רק פנצ'ר.

 

זה לא רק פנצ'ר זה קתרזיס (צילום: סורן ססיאן) (צילום: סורן ססיאן)
זה לא רק פנצ'ר זה קתרזיס(צילום: סורן ססיאן)

 

3. מיליון דולר בייבי

גבר לעולם לא יצליח לצחצח שיניים בשטח, להתנגב במגבונים, להתקלח בזרזיף מים אחרי נהיגה מאובקת בשטח, ועדיין להיראות כמו מיליון דולר. הוא פשוט לא ישתלב.

 

4.תתחדשי על הג'יפ!

גבר לעולם לא יצליח להתרכז בנהיגה בג'יפ המדיף ריח לבנדר, כשסדרת בקבוקי הלקים האחרונה מקשטת את הדשבורד וסביבו סטיקרים רוחניים, שירי נשים וים של מטליות לחות. הוא פשוט ילך לאיבוד.

 

5. את באמת צריכה את זה?

גבר לעולם לא יהיה יצירתי מספיק על מנת למקסם גם את המקום השומם ביותר בעולם לזמן של שופינג.

הוא פשוט לא מבין שיש דברים שתמיד ובכל מקום יש לנו זמן בשבילם.

 

6. קרובים קרובים

בגלל רגעים של שיתוף ושיחות של קרבה. בגלל שנהיגת שטח היא רק אופציונאלית אבל לא העיקר. ובגלל המצוקה האמיתית אליה יכנס אם יצטרך להשתלב בתוך כל האינטימיות הזאת שבה לא מדברים רק על כדורגל.

 

7. בגלל השמחה

בגלל שנשים יכולות לעצור באמצע שום מקום, לצאת מהג'יפים, לרקוד, לשמוח, להתערבב בין הג'יפים האחרים בשיירה ללא התראה מוקדמת ולהמשיך לתרגל את היכולת הורבאלית בשיחות שכאילו המשיכו את מה שרק הרגע נעצר. מה גבר עושה ברגע כזה?

 

8. עכשיו אני

כי גבר לעולם לא יבין למה צריך עשרה ימים לבד. בלי בית, בלי עבודה, בלי משפחה. רק עבור עצמך. ושאת זה המון. והנה הזמן שלך.

 

9.בשבילך, יקרה.

כי רק נשים יכולות לחשוב ולתכנן עוד לפני היציאה למסע, מתנות קטנות, גשמיות ורוחניות שיעניקו לנשים זרות שטרם הכירו אבל יהפכו במהלך המסע לחברות נפש.

 

10. כי זר לא יבין זאת

בגלל שמעבר לחוויות האקסטרים והתבוננות האינסופית בנפלאות הטבע, זהו גם מסע של התבוננות עצמית, "מיני עבודת מחקר" לגילוי הזהות שלך שקצת נשחקה, בין הילדים לבעל, בין הקריירה לניהול משק הבית. בגלל הזמן של נשים להיות עם נשים אחרות, ובעיקר, בגלל שזר לעולם לא יבין זאת. כנראה שגם גבר לא.

 

נשים מובילות בשטח (צילום: איה בן עזרי) (צילום: איה בן עזרי)
נשים מובילות בשטח(צילום: איה בן עזרי)

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איה בן עזרי
יכולות לעשות שמח בכל מקום. הנשים של מאגמה צ'אלנג'
צילום: איה בן עזרי
מומלצים