שתף קטע נבחר

שיר הלוויין של צפון קוריאה: "אגדל ואכבוש החלל"

המשטר הקומוניסטי מציין את הישגיו: שיגור הלוויין והניסוי בנשק גרעיני. 100 אלף השתתפו בעצרת, הזמר הצעיר שר: "השמיים מלאים בגאוות הלוויין קוואנגמיונגסונג". צפו בלהיט

צפון קוריאה חוגגת את הישגיה בתחום החלל והגרעין. לצד עצרת ענק בבירה פיונגיאנג אתמול (יום ה'), נהפכה ההצלחה לחגיגה לכל המשפחה. בין היתר, חגגו במדינה את ראש השנה הירחית החדשה בתוכנית בת 22 דקות, שבה כיכב שיר המהלל את הלוויין ששוגר לחלל בדצמבר.

 

צפון קוריאה המדינה הסוררת

"איראן מסייעת לצפ' קוריאה לשדרג כני השיגור"

 

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

שמו של השיר "החלל יתמלא בלוויינינו". בסרטון אפשר לראות את הסמליל (לוגו) של תחנת הטלוויזיה הממלכתית של צפון קוריאה KRT. כוכב השיר הוא ילד הלבוש בתלבושת הרשמית של בית ספר עם צעיף אדום.

 

בין היתר, הוא שר מילים כמו: "השמיים מלאים בגאוות הלוויין קוואנגמיונגסונג", "זו הבמה ללכת אחרי חלומי", "עם חמש כנפיים פתוחות לרווחה", "אגדל להיות כובש החלל", "הלוויין שלי עף מסביב לכוכבים", הלוויין שלך עף מסביב לירח" ו-"החלל יתמלא בלוויינים, הוא יתמלא בלוויינים".

 

100 אלף איש חוגגים את הניסוי הגרעיני (צילום: AFP) (צילום: AFP)
100 אלף איש חוגגים את הניסוי הגרעיני(צילום: AFP)

בכירי המפלגה על המפרסת בכיכר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
בכירי המפלגה על המפרסת בכיכר(צילום: EPA)

 

כמו כן, ערך המשטר עצרת גדולה בכיכר בבירה פיונגיאנג, שבה השתתפו כ-100 אלף בני אדם, כדי לציין את הניסוי הגרעיני שערכה. משדרי החדשות הממלכתיים העבירו את העמדה הרשמית של המשטר, שלפיה הניסוי הוא תגובה לגיטימית למדיניות התוקפנית של ארצות הברית.

 

"הניסוי הגרעיני התת-קרקעי השלישי הוא צעד הגנה עצמית החלטי ולגיטימי, שנועד להתמודד עם המדיניות של ארצות הברית נגדנו. ארצות הברית שהיא האויב המושבע של העם הקוריאני", אמר מזכיר מפלגת השלטון, קים קי נאם בעצרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כובש החלל. הילד הזמר
צילום: רויטרס
העצרת בפיונגיאנג
צילום: AFP
מומלצים