שתף קטע נבחר

פרישת האפיפיור ה-16: רב הנסתר על הגלוי

מה גרם לאפיפיור בנדיקטוס ה-16 לפרוש לפני הזמן, מה מסתתר במפה האסטרולוגית שאינו גלוי לעין ומה הקשר לאסיר X? שרונה פומס על השינוי שמביאה שנת הנחש

הכרזתו של האפיפיור על פרישה נותנת את סימן הפתיחה לשנה של נחש הרוחשת שינויים מהותיים. פרישתו יוצאת הדופן באה לחשוף טפח במוסד מסורתי זה שאבד עליו הכלח, מושחת וכוחני שאינו הולם את רוח התקופה ונדרש לשינויים, כפי שאמר הכומר בנאום הפרישה על "העולם שבו אנו חיים אשר מתקיימים בו שינויי מהירים".

 

שנת הנחש שהחלה בפברואר 2013 ממוטטת את הישן, מבקשת למגר שחיתות ואת הנסתר מהעין למען האדאולוגיה והשקיפות. לא במקרה סיפורו של סוכן המוסד איקס נחשף דווקא השנה לתקשורת. ידוע שסיפורים מעין אלה מוחזקים בדרך כלל במערות חשוכות ולא נגישות בחדרי המוסד והמודיעין הישראלי. שנת 1953, השנה בה נוסדה יחידת המודיעין, היתה גם שנה של ין מים נחש כמו 2013 והנחתי שהנסתר יתגלה ונקווה שזה יוביל לרפורמות מטיבות בצד שמירה על בטחונה של מדינת ישראל.

 

מה הקשר בין שנת הנחש לפרישתו של בנדיקטוס ה-16? (צילום: AP) (צילום: AP)
מה הקשר בין שנת הנחש לפרישתו של בנדיקטוס ה-16?(צילום: AP)

 

האפיפיור הפורש

מיהו באמת ג'וזף אלויס רנזיגר, שהיה אחד מהבולטים והחשובים ביותר, והיה ידוע מבחינה אישית ותאולוגית כאחת כ"יד ימינו" של קודמו בתפקיד? הוא נחשב לשמרן ביותר, והיה מעורב בפולמוסים רבים בכנסייה פנימה ומחוצה לה.

 


האפיפיור בנדיקטוס ה-16 תאריך לידה: 16.4.1927 בשעה 04:15

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 תאריך לידה: 16.4.1927 בשעה 04:15
שנה חודש יום

שעה

עשור

 
ין אש ינג עץ ינג מתכת ינג אדמה

ין עץ

ארנבת דרקון דרקון נמר כבשה

 

באופן גורלי נראה שנולד להגיע למעמד וכוח, ניכר שיש לו יכולות רוחניות מסטיות ואכן נאמר עליו שפעל רבות למען גירוש שדים במהלך כהונתו .

 

במפתו ניכרת אצילות, ערכים, נימוס, צדקנות, נאמנות, חוש צדק ושאיפה לשלום. הוא ניחן בכישרון מולד וחתירה ללימוד מעמיק וחוקר המנבאים הצלחה בעיקר בתחומים של דת ורוח. גורלו זימן לו חיים דינמיים מלאי מהמורות ואתגרים בתחום המקצועי. למרות שהוא נראה שמרן חסר פשרות וחסר גמישות הוא ניחן בחשיבה חוקרת ייחודית ושונה מהרגיל.

 

אדם רגיש הזקוק לתשומת לב בצד קושי להוציא דברים מהכוח אל הפועל הנדרשים ממנהיג. בגורלו, באופן מולד, אף בעיות רגשיות נסתרות (באסטרולוגית הכוכב הסגול כוכב ג'ו מן מקבל את כוכב ג'י 48 המאתגר) בדידות פנימית, ובעיות עם אנשים סביבו שינסו להתנכל לו בכל הזדמנות. מתאים לאדם עם מפה כזו להיות, למשל, עצמאי ללא שותפים.

 

בעשור הנוכחי בו נבחר, שהחל בגיל 83, רואים עושר של הזדמנויות לצד אתגרים לא פשוטים, מאבקים, שינויים, שחיתויות, בעיות משפטיות, רכילות, תככים, עימותים שהיו סביבו וחלק ממנו, לצד בעיות מנטליות, הישגים אינטלקטואליים, מעמד וכסף. זו האווירה במפה שלו עת נבחר ובשנים אלה, וכך כתובה באופן גורלי מורשתו המקצועית וכך גם יזכר בדפי ההסטוריה.

 

בודד במערכה (צילום: AP) (צילום: AP)
בודד במערכה(צילום: AP)

 

בנדיקט ה-16 נבחר ב-19.4.2005 בשנה מהנה מבחינה אישית, בזכות הישגים ותמיכה גדולה להם זכה. עם זאת, בעיות רגשיות ודאגות רבות התגברו בשנת 2012 שנה של דרקון לצד חתירה של אנשים תחתיו, בעיות אמון ופגיעה מצד מקורבים.

 

בשנת 2013 רואים פגיעה במעמדו ושינוי מקצועי, ויכוחים ודעתנות מצדו שהסבו לו נזק, ירידת כוחו, היעדר תמיכה, בעיות עם אנשים סביבו, בעיות רגשיות, פגיעה הניכרת כסכין בגב, בעיקר בחודש פברואר, הוא חודש של ינג עץ נמר. יום הפרישה, 11.2, יום של קוף העצים בעיות רגשיות ומאבקים על נושא של כסף וירושה.

 

מעניין לראות את הסרט שהוצג בשנה אשתקד, "יש לנו אפיפיור", כדי לקבל מושג על התככים המתנהלים בוודאי מאחורי הקלעים בסרט ומן הסתם גם במציאות.

 

נומרולוגיה סינית

בנומולוגיה הסינית מקבלים חיזוק לכך שמדובר בשנה מטלטלת וגורלית מבחינתו, בהיותו קואה 5.

השנה כוכב 5 הממוקם במרכז המראה שתורַם של מוסדות חזקים וכוחניים להיות במרכז העניינים לניקוי אורוות והערכה מחודשת.

 

אחרי יום הולדתו שיחול באפריל יוסיף מצבו הרגשי להיות לא יציב וניכר שישקיע את חייו בהתבודדות ולימוד, כפי שאכן ציין. עם זאת, השינוי יהיה לטובתו, מובטח לו בהמשך שיפור, הקלה לאין ערוך והתחזקות אישית.

 

אסיים ואומר שטעות מצד הכנסייה לחשוב (כפי שנכתב בתקשורת) שהכנסייה חווה מהמורות כיון שאנשים זנחו את עולם הרוח ועברו לעולם החומר. אנשים מבינים יותר ויותר שרוח לא ניתן ללכוד במבנה ושקומץ אנשים יהיה אחראים עליו. הרוח נמצאת בכל מקום ונגישה לכל אדם . זה נכון לכל הדתות והנה במקום המשמעותי והחזק ביותר השינוי מתחיל. ברוך הבא לשנת הנחש ולעולם טוב יותר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורש מתפקידו, האפיפיור בנדיקטוס ה-16
צילום: AP
מומלצים