שתף קטע נבחר

מרד המסתננים: סירבו להיכנס לתאים בסהרונים

עשרות כלואים מוחים על נהלי המעבר בין האגפים במתקן. הסוהרים מנהלים איתם מו"מ ועד כה לא דווח על שימוש בכוח

עימות בין עשרות כלואים לבין סוהרים במתקן סהרונים  בדרום הארץ: כ-60 מסתננים מאפריקה שעצורים במתקן פתחו הערב (א') במחאה והם מסרבים לחזור לתאיהם. ככל הנראה, הכלואים מוחים נגד נוהל העברתם בין האגפים בכלא. משירות בתי הסוהר (שב"ס) נמסר שהמצב נמצא בשליטה ועד כה לא נעשה שימוש בכוח על מנת לאלץ אותם להיכנס לחדריהם. 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

ארכיון. חברי כנסת מבקרים במתקן סהרונים (צילום: אילנה קוריאל) (צילום: אילנה קוריאל)
ארכיון. חברי כנסת מבקרים במתקן סהרונים(צילום: אילנה קוריאל)

 

התקרית החלה בשעות הערב. הכלואים שהו באגף עד שעות הערב, אז התבקשו להיכנס לתאים שלהם, אולם הם סירבו ונשארו בחוץ. במתקן החלו במו"מ עם הכלואים על מנת שיכנסו חזרה לתאים מרצונם, אך לפי שעה הם עומדים בסרובם.

במקום נמצא כוח של סוהרים ומשב"ס נמסר שהאירוע נמצא בשליטה ולפי שעה לא נעשה שימוש בכוח על מנת לאלץ את המסתננים להיכנס לתאים.

 

מאז יוני האחרון, שבו החלה אכיפת החוק למניעת הסתננות, נכלאו מאות מסתננים ומבקשי מקלט במספר בתי כלא בארץ. בזמנו אמר שר הפנים אלי ישי שבכוונתו להביא למעצרם של 15 אלף מסתננים, אבל פרקליטות המדינה חשפה שלמרות הצהרותיו הלוחמניות, ישראל כלל לא קיבלה החלטה בעניין.

 

יחד עם בניית הגדר בין גבול ישראל למצרים, בינואר 2012 אישרה הכנסת תיקונים ב"חוק למניעת הסתננות", ואלה נכנסו לתוקף ביוני האחרון. התיקונים מאפשרים מעצר אוטומטי של מי שנכנס לישראל באופן בלתי מוסדר. החוק מתיר להחזיק אותם במעצר ללא הגשת כתב אישום או משפט לתקופה של שלוש שנים או יותר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלא סהרונים
צילום: אליעד לוי
מומלצים