שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אם נטשה חמשת ילדיה במשרדי עמותה בחיפה
  קריסה כלכלית: אם חד הורית לילדים בני שנה וחצי עד 6 השאירה אותם בשעות הערב בסניף "יד עזר לחבר" ואמרה למתנדבים: "נגמרו לי הכוחות". לאחר מכן חזרה ושוכנה בדירה של העמותה. מנהל הסניף: "היא במאבק יומיומי להשיג אוכל"
  אם חד הורית הגיעה אתמול אחר הצהריים למשרדי עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה והותירה בידי מנהל הסניף ההמום את חמשת ילדיה, בני שנה וחצי עד שש. האישה הסבירה שהקשיים הכלכליים לא מאפשרים לה לטפל בהם עוד. "היא הייתה נסערת מאוד", סיפר המנהל, שמעון סבג. "היא אמרה שנגמרו לה הכוחות ושהיא הולכת לבית החולים".

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  בסיוע מתנדבים החל סבג לטפל בילדים הנטושים, הגיש להם אוכל ומטרנה וניסה להרגיע אותם. רק בשעות הערב המאוחרות חזרה האישה למשרדי העמותה ונלקחה עם ילדיה לדירת העמותה, שם נשארה המשפחה בהשגחת מתנדבים.

   

  הושארו שעות אצל אנשי העמותה (צילום: לוי דייב) (צילום: לוי דייב)
  הושארו שעות אצל אנשי העמותה(צילום: לוי דייב)

   

  בשנה וחצי האחרונות זוכה האישה לסיוע מעמותת "יד עזר לחבר", וסבג מתאר מצוקה כלכלית קשה של המשפחה, שמתקיימת מהבטחת הכנסה וסיוע בשכר דירה שמסתכמים בכ-3,500 שקל בחודש: "הם מתגוררים בדירת חדר וחצי שלא ראויה למגורי אדם. האם נמצאת במאבק יומיומי והיא נעזרת בעמותות כדי לקבל מזון.
  היא פשוט קרסה תחת הנטל".

   

  סבג טוען כי בחודשים האחרונים הוא התריע בפני שירותי הרווחה של עיריית חיפה על מצבה הקשה של האם אך הם נכשלו בטיפול בה. לדבריו, גם אמש הוא התקשר לשירותי הרווחה וביקש שיגיעו לקחת את הילדים אבל נתקל בסירוב.

   

  "בעירייה ביקשו שאטפל בהם בעצמי וסירבו להגיע כדי לקחת את הילדים", הוסיף. "לבסוף, רק לאחר שהפעלתי לחץ, הגיעו לכאן עובדים סוציאליים. הם הסכימו שצריך להוציא את הילדים אבל ביקשו שאשכן אותם תחת השגחה בדירה של העמותה עד יום חמישי. אני לא מבין איך מדינת ישראל לא מסוגלת לספק פתרון לילדים כאלה. מאכזב לגלות שכך פועלים שירותי הרווחה שלנו".

   

  מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "עקב השעה המאוחרת לא הייתה אפשרות להגיב ברצינות הראויה לטענות ועל כן העניין ייבדק במהרה".

   

  לתרומות ניתן לפנות לשמעון סבג, מנכ"ל עמותת יד עזר לחבר, בטלפון 054-5300303.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חמשת הילדים בדירת העמותה. "היא פשוט קרסה"
  צילום: לוי דייב
  מומלצים