שתף קטע נבחר

רומניה: העצורים בפרשת הביציות שוחררו למלון

הפרופ' רפאל רון-אל והטכנאית דפנה קומורובסקי נעצרו בחשד לעבירה על חוק ההשתלות ברומניה ונשלחו בחזרה למלונם לאחר חקירה. נגד השניים עומד צו עיכוב יציאה מרומניה

העצורים הישראלים ברומניה בפרשת הביציות, פרופ' רפאל רון-אל והטכנאית דפנה קומורובסקי, שוחררו לפנות בוקר (יום ד') למלון בבוקרשט שברומניה. דרכונם של השניים הוחזר להם, אך עדיין עומד נגדם צו עיכוב יציאה מהמדינה.

 

השניים נעצרו אתמול בפשיטה שנערכה בקליניקה "מד ניו לייף" שבה עבדו ברומניה, בחשד שמכרו ביציות של נשים מקומיות לישראליות. המשטרה המקומית חקרה כ-30 אנשים והחשד הוא לשיתוף פעולה בין הקליניקות בבוקרשט לבין מומחי הפריה מישראל, שעברו בכך על חוק השתלת האיברים ברומניה. רון-אל הוא מנהל ההפריה החוץ גופית באסף הרופא וקומורובסקי היא טכנאית המעבדה שהתלוותה אליו.

 

המשטרה המקומית ערכה חיפוש בקליניקה הרומנית וכן בבתיהם של שישה מהנחקרים, והחשד הוא כי המומחים הישראלים זכו להכנסות משמעותיות מהעסקים הבלתי חוקיים שהתנהלו במרפאה. לטענת המשטרה, המומחים במרפאה שאבו ביציות מנשים רומניות בנות 18 עד 30 חלקן סטודנטיות, ובתמורה שילמו להן בין 600 ל-800 אירו.

 לאחר מכן, הם מכרו את הביציות לזוגות ישראלים במחיר 4,000-3,000 אירו. על פי החשד, בפעילות הפלילית היו מעורבים 11 איש בסך הכול, בהם אזרחים ישראלים ורומנים.

 

פרופ' רון-אל וקומרובסקי נשלחו מטעם המרכז הרפואי אסף הרופא לעסוק בהפריות חוץ גופיות בנשים מקומיות על פי אישור משרד הבריאות ורישיון עבודה רומני. חשוב לציין כי המרכז הרפואי לא ביקש אישור עבור המרפאה ברומניה, היות שרון-אל לא עסק ביבוא ביציות או כל חומר גנטי אחר ולכן לא נדרש אישור רשמי של משרד הבריאות."פרופ' רון-אל הוא אחד הרופאים המוכרים והחשובים בתחומו וידוע ביושרו האישי והמקצועי. אנו בטוחים בחפותו ובחפותה של קומורובסקי ומקווים לראותם בישראל בריאים ושלמים בהקדם", אמרו בבית החולים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המעצר בקליניקה. 30 אנשים נחקרו
צילום: AFP
מומלצים