שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צפו: מחוקק נטש דיון באוקספורד מול ישראלי

  חבר הפרלמנט הבריטי ג'ורג' גאלוויי יצא בסערה מאולם הדיונים באוניברסיטת אוקספורד כשהתברר לו שהסטודנט מולו בעימות הוא ישראלי. הנוכחים קראו לעברו "גזען" אך הוא הסביר: "לא להכרה. רק להחרים עד שתנוצח מדינת האפרטהייד"

  ג'ורג' גאלוויי, מחוקק בריטי שידוע בעמדותיו האנטי ישראליות ובתמיכתו בחמאס, עורר אמש (יום ד') מהומה זוטא באוניברסיטת אוקספורד היוקרתית, כשמיהר לצאת מדיון שהוזמן אליו כשהתברר לו שהמתדיין לצדו הוא ישראלי.

   

   

  "הוליכו אותי שולל", קרא גאלוויי כשהתברר לו שהסטודנט שמולו הוא אמור לטעון בעימות הוא סטודנט ישראלי, אילון אסלן-לוי. העימות עסק בסוגיית הנסיגה מהשטחים. גאלוויי טען כי על ישראל לסגת לאלתר מהגדה המערבית, ואילו אסלן-לוי טען כי יש לסגת רק במסגרת הסכם שלום שבו יוכרו שתי מדינות.

   

  במהלך דבריו השתמש אסלן-לוי, סטודנט שנה ג' לפילוסופיה, פוליטיקה וכלכלה, במילה "אנחנו" כדי לתאר את עמדת ישראל. "אמרת 'אנחנו'", הפריע לו גאלוויי, "האם אתה ישראלי?". הסטודנט השיב בחיוב.

   

  "אני לא מתדיין עם ישראלים, הוליכו אותי שולל, מצטער", אמר גאלוויי, בעודו ממהר לקום וללבוש את מעילו. בדרכו החוצה שב והדגיש: "אני לא מכיר בישראל ואני לא מתדיין עם ישראלים".

   

  מדינת אפרטהייד

  עזיבתו של גאלוויי התקבלה בתדהמה בקרב הנוכחים. כמה מהיושבים בקהל קראו לעברו "גזענות". אסלן-לוי צוטט בעיתון הסטודנטים "צ'רוול": "אני מזועזע מכך שמחוקק עוזב בסערה דיון איתי בלי כל סיבה פרט למוצאי. לסרב לדבר עם מישהו רק בגלל הלאום שלו זו גזענות טהורה וזו לחלוטין לא התנהגות ראויה של חבר פרלמנט".

   

  ההסבר של גאלוויי בפייסבוק ()
  ההסבר של גאלוויי בפייסבוק

   

  גאלוויי הסביר את התנהגותו בעמוד הפייסבוק שלו כשכתב: "הערב באוניברסיטת אוקספורד סירבתי לעימות מול ישראלי,
  תומך של מדינת האפרטהייד ישראל. הסיבה לכך פשוטה: לא להכרה ולא לנורמליזציה. רק חרם, מניעת השקעות וסנקציות, עד שמדינת האפרטהייד תנוצח. אני אף פעם לא מתדיין עם ישראלים ולא מדבר עם התקשורת שלהם. אם הוא רוצים לדבר על פלסטין – הכתובת היא אש"ף". הוא אמר שהאוניברסיטה לא יידעה אותו לגבי זהות הדובר.

   

  מארגן האירוע, מחמוד נג'י, אישר זאת לעיתון הסטודנטים: "באף שלב בהתכתבותי עם מזכירו של מר גאלוויי לא הוזכרה זהותו הלאומית של אילון. ואני לא חושב שעליי ליידע את הדובר לגבי אזרחותו של הדובר מולו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים