שתף קטע נבחר

סקר: 30 מנדטים ליש עתיד, אם היו היום בחירות

לפי סקר של ערוץ הכנסת, אם היו מתקיימות היום בחירות לכנסת הליכוד-ביתנו הייתה מאבדת את מקומה כרשימה הגדולה ביותר לטובת מפלגתו של לפיד ומסתפקת ב-22 מנדטים. יאיר לפיד: האפשרות שנשב בממשלה ריאלית כמו זו שנלך לאופוזיציה

סקר חדש שערך ערוץ הכנסת מגלה כי מאז הבחירות חל זינוק משמעותי בפופולריות מפלגתו של יאיר לפיד. לפי הסקר, שפורסם היום (ה'), אילו היו נערכות עתה בחירות חוזרות יש עתיד הייתה זוכה ל-30 מנדטים, והליכוד-ביתנו - רק ל-22.

 

העדכונים האחרונים מהמו"מ הקואליציוני:

איילת שקד: "זה לא צורה, ככה לא מנהלים מו"מ"

המו"מ הקואליציוני תקוע: מה מחשק את נתניהו?

בנט: "לא אתפשר, גם אם נלך שוב לבחירות"

 

הסקר, שנערך על-ידי מכון פאנלס בשבוע שעבר בקרב 510 משיבים, חזה עוד כי בבחירות החוזרות הבית היהודי היה מקבל 15 מנדטים, העבודה 13 וש"ס תשעה מושבים בכנסת. עם זאת, לשאלה "מי היית רוצה שיהיה ראש הממשלה הבא של ישראל?", ענו מרבית המשתתפים במשאל (28%) כי עדיין היו מעדיפים שבנימין נתניהו ירכיב את הממשלה. 18% היו רואים לראות את יאיר לפיד כראש ממשלה ו-13% היו בוחרים ביו"ר העבודה שלי יחימוביץ' לתפקיד. בנט, יש לציין, זכה ל-11% מקולות הנשאלים.

 

 

הסקר בחן גם את השאלה אם יש עתיד צריכה להיכנס לממשלה הכוללת גם מפלגות חרדיות, 46% מכלל המשיבים תמכו בעמדת המפלגה שלא לעשות זאת. מחצית מהעונים על השאלון הצהירו גם כי יו"ר התנועה ציפי לבני עשתה נכון כשנכנסה ראשונה לקואליציה, לעומת 38% שסברו כי מדובר במהלך מוטעה. עם זאת, 49% מהעונים הודו כי ההסכם שעליו חתמה לבני מנוגד להצהרותיה בזמן קמפיין הבחירות, אל מול 27% שטענו כי ההסכמות עם הליכוד-ביתנו מנוגדות להבטחות הקמפיין של התנועה.


 

לאחר ההודעה על פגישת הליכוד-ביתנו והבית היהודי, כתב לפיד בפייסבוק: "המו"מ הקואליציוני רעשני ורווי בספינים, אבל הוא לא יגרום לנו לשכוח למה אנחנו פה ועל מה אסור לנו להתפשר. זה לא דיון על תיקים, זה לא דיון על ג'ובים, זה לא דיון על מי נכנס קודם ומי דפק את מי. יש לא מעט אנשים שמנסים לגרור לשם את הדיון - פשוט כי זה מה שהם רגילים לו - אבל זה לא יילך להם. מי שאומר לי שבסוף נתקפל פשוט לא מכיר אותנו".

 

יו"ר יש עתיד רמז שנית כי הוא לא חושש לוותר על מקום בקואליציה: "השאלה היחידה שנותרה היא אם נשב בממשלה עם העקרונות שלנו, או שנשב באופוזיציה בגלל העקרונות שלנו. כרגע, שתי האפשרויות ריאליות באותה מידה, וחבל. למה חבל? כי את הממשלה שתוביל את המדינה לארבע וחצי שנים של אביב ישראלי נתניהו יכול היה להקים כבר לפני שבועיים, בלי שום מאמץ".

 

בליכוד-ביתנו לא יזמו מפגש דומה עם צוות המו"מ הקואליציוני של יש עתיד, והמפגש עם אנשיו של בנט משקף ניסיון נוסף לשבור את החזית האחידה שיצרו שתי המפלגות. עם זאת, נודע כי במקביל לפיד ובנט דווקא עושים מאמצים לחזק את הציר: היום בבוקר הם נפגשו עם יו"ר קדימה שאול מופז לפגישה אישית כדי לצרף אותו לברית בין השניים.

 

בהכנת הידיעה השתתף יובל קרני, כתב ynet ו"ידיעות אחרונות"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ יאיר לפיד
צילום גיל יוחנן
מומלצים