שתף קטע נבחר

ניסוי בחץ 3: "האמריקנים פעורי פה מההצלחה"

במערכת הביטחון טוענים שהניסוי המוצלח השאיר את השותפים מארה"ב פעורי פה: "זה חריג שהכול מצליח בניסוי ראשון". בכיר התעשייה האווירית: "זאת מתנה יפה לעם ישראל לכבוד פורים"

"ניסוי הטיסה של חץ 3  השאיר את האמריקנים פעורי פה", כך אמר היום (ב') ראש מנהלת חומה במשרד הביטחון (מפא"ת), יאיר רמתי, במסיבת עיתונאים שעסקה בשיגור המוצלח של המערכת הבוקר משדה ניסויים בבסיס פלמחים. רמתי הדגיש שהניסוי בוצע תוך שיתוף הפעולה בין משרד הביטחון הישראלי לבין סוכנות ההגנה מפני טילים של ארה"ב (MDA), בנוכחות הנציגים אמריקנים.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

  

השיגור בוצע ב-8:00 בבוקר לכיוון הים התיכון. הטיל שהה באוויר שש דקות ובשיאו חצה את האטמוספרה ופתח את המנוע הרקטי השני שלו. חץ 3 נועד ליירט טילים בליסטיים בעלי טווח ארוך ובגובה רב יותר מאשר חץ 2. הוא אמור לפגוע בטילים מחוץ לאטמוספרה. לדברי רמתי, עלות מיירט חץ 3 נמוכה יותר מעלות מיירט החץ 2.

 

רמתי: "זה היה ניסוי טיסה חופשי. לראות אותו ממריא, נוסק, נכנס לחלל, מבצע שם פליק פלאק ותרגילים, שוהה שם כמה דקות, עושה כל מה שנדרש לעשות. התהליכים היו מרשימים והאמריקנים נשארו פעורי פה. זה די חריג שבניסוי ראשון כל הדברים הצליחו".
 

הדמיית הניסוי (צילום: באדיבות משרד הביטחון) (צילום: באדיבות משרד הביטחון)
הדמיית הניסוי(צילום: באדיבות משרד הביטחון)

 

לדבריו מדובר בניסוי חדשני מאחר שהתפישה לגבי יירוט בחלל טרם יושמה בעולם: "זו הגנה עתידית למדינה ואנחנו נמשיך בניסויים. מיירט חץ 3 נועד להיכנס לסוללות חץ 2 שנמצאות בשירות ולספק הגנה בשכבה העליונה מול מערך הטילים מאיראן".

 

במסיבת העיתונאים דיבר גם יואב תורג'מן, מנהל מפעל מלמ בתעשייה האווירית, שמפתח את החץ 3. "המערכת מתוכננת להיות שכבה מעל כל מערכות ההגנה הקיימות כיום, ומטרתה לאפשר לנו להתמודד עם התגברות האיום על אזורנו גם בעתיד הרחוק", אמר. "הוא חדשני ברמה העולמית בטכנולוגיה שטרם נוסתה. זאת מתנה יפה לעם ישראל לכבוד פורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון. ניסוי הטיל חץ 3
צילום: באדיבות משרד הביטחון
מומלצים