שתף קטע נבחר

ממקלט נשים למכון הליווי. עדות מהתופת

ר', ערבייה בשנות ה-20 לחייה, סברה שמכּרהּ, תושב כסייפה, ישקם את חייה לאחר שנאנסה. אך הוא הפך לשטן בהתגלמותו ואילץ אותה לעסוק בזנות. "לא נחתי בשום יום. לא הייתה לי שעה של שמחה. כל יום הוא הרביץ ואיים. פחדתי ממנו מאוד"

נאנסה בעודה נערה, בהמשך איימו עליה בני משפחתה ברצח, ודווקא כשחשבה שניתנה לה הזדמנות להתחיל מחדש ולשקם את חייה - הבינה כי נקלעה למלכודת קטלנית. זהו סיפורה של ר', ערבייה בשנות ה-20 לחייה. עדויות שמסרה במשטרה חושפות סיפור חיים נורא, שחלקו בא לידי ביטוי בהליכים המשפטיים נגד מי שהבטיח לה עולם ומלואו אך ניצל אותה ולמעשה חירב את עולמה.  

 

ר' עברה אונס לפני 13 שנה, אולם רק לפני ארבע שנים העזה לספר על כך. היא הוכנסה למקלט לנשים לתקופה מסוימת, אך שבה לביתה. שם איימו עליה בני משפחתה והיא ברחה מפניהם. היא התלוננה במשטרה ושבה למקלט. שיחת טלפון שקיבלה מחבר שהכירה בפייסבוק, חמאד אלעמור (34) מכסייפה, הציתה בה מעט תקווה. הוא הגיע לבקרה והבטיח לסייע לה, והיא אזרה אומץ ועזבה את המקלט בנובמבר 2012. השניים שכרו דירה בתל אביב. אך החיים המשותפים התגלו במהרה כמלכודת של מי שהתחזה למושיעהּ של ר'.

 

"חשבתי שהוא אוהב אותי, אבל יצא שהוא מנצל אותי", סיפרה לחוקרי המשטרה. הוא סיפר לה על "מקום שבו בנות עובדות ועושות מסאז'. לא הסכמתי. הוא אמר לי, 'אם לא תעבדי בעבודה הזאת, אחזיר אותך להורים שלך'", ולדברי ר' איומים מסוג זה הם למעשה איומי מוות, כי "אם הייתי חוזרת היו רוצחים אותי. זה ידוע אצלנו הערבים. אם בחורה יוצאת מהבית, ההורים שלה ירצחו אותה. הבנתי - או שאני חוזרת להורים שלי ומתה, או שאעבוד בבית זונות". 

 

לדבריה, בדיוק בגלל האיומים ששיגרו בני משפחתה היא כבר הגיעה למקלט לנשים בעבר: "אחי התחיל לאיים עליי ברצח, 'אני אהרוג אותך, אני אשרוף אותך, גם הממשלה לא תוכל לשחרר אותך ממני'. אני יודעת שהאחים שלי יכולים ומסוגלים להרוג אותי".

 

"הכול היה מתוך פחד שלא ירביץ לי"

בחקירתה סיפרה ר' על הלילה שבו לקח אותה לבית זונות בתל אביב: "הוא אמר לי שכל אחד שאני נכנסת איתו, אני לוקחת 200 שקל - 100 לי ו-100 למקום. אני לא רציתי להיכנס והפקידה שהייתה שם ידעה שאני לא רוצה להיכנס אבל היא הכריחה אותי". 

 

כך נכפו עליה ימים ארוכים של עינויים נפשיים ופיזיים. "כשעמדתי על שלי והתעקשתי לא לעבוד, הרמתי את הקול, אבל הוא היה מרביץ לי. הכול היה מתוך פחד שלא ירביץ לי", העידה. "כל קליינט שבא אליי - הרחקתי אותו ממני, לא נתתי לו להתקרב. הרגשתי שאני משתגעת אבל הייתי חייבת לשכב איתו. כל זה תוך כדי שקו הטלפון פתוח. חמאד שמע הכול, הפקידה התקשרה אליו וחמאד חזר אליי בטלפון וצרח עליי. ביקשתי ממנו לא לעבוד אבל הוא אמר לי לצאת החוצה. הכניס אותי לרכב, צעק עליי, הרביץ לי והכריח אותי לחזור לעבוד".

  

עוד סיפרה לשוטרים: "מהשעה שמונה בערב עד חמש בבוקר קיבלתי עשרה קליינטים. לפעמים הוא היה נותן לי 100 שקל או 50 שקל מכל הכסף, והיה לוקח את השאר. לא נחתי בשום יום. לא הייתה לי שעה של שמחה. כל יום הוא היה מרביץ, מאיים, צועק. גם בימי המחזור החודשי. הוא היה כמו השטן. הפנים שלו מפחידות, כועסות. הוא פשוט השתגע מרוב כעס, פחדתי ממנו מאוד".

 

אחרי התופת שעבר עליה במכון הליווי, היו השניים חוזרים לביתם, ולפי עדותה של ר' שם המשיך אלעמור להתעמר בה. "הוא היה מרביץ לי ומאיים עליי, אחרי זה היה מקיים איתי יחסי מין ואני לא רציתי. הייתי מבקשת ממנו כי הייתי מאוד עייפה, גם מהעבודה וגם מהמכות. הוא לא הקשיב, רק אמר, 'ככה אני נרגע'". לדבריה, מעשי האונס היום-יומיים החלישו אותה. "אמרתי לו שיש לי כאבים, שאני לא יכולה לעבוד, אבל הוא לא הסכים והכריח אותי". 

 

נוכח התנגדותה המתמשכת להוראותיו, העביר אותה אלעמור בחודש ינואר לעבוד במכון ליווי בראשון לציון. אלא שאז כבר היה מצוי תחת מעקב של ימ"ר תל אביב בפיקודו של נצ"מ גדי אשד. ראש מחלק סחר בנשים רפ"ק אדוארד פלינר וסגנו פקד סלבה בס, שניהלו את החקירה, הצליחו להביא למעצרו ב-15 בינואר. לפני כשלושה שבועות הוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות של סחר בזנות, סרסרות לזנות, כליאת שווא, סחיטה באיומים, אונס ועבירות נוספות. יחד עמו הואשמה גם מנהלת מכון הליווי בתל אביב, שבו אילצו השניים את ר' לעבוד בזנות והילכו עליה אימים. כתב אישום נוסף הוגש גם נגד הפקידה במכון הליווי.

 

"המשטרה הצילה אותי", סיפרה ר', אשר בימים אלה נמצאת שוב במקלט מוגן לנשים.  

 

ואילו עו"ד ליה פלוס, המייצגת את הנאשם, טענה כי "מדובר בעלילות שווא של המתלוננת. מרשי עזר ותמך בה ככל שרק חפצה, אך נראה כי דרישתו להפסיק לעזור לה ולנתק עמה את הקשר הובילה לחשיפת הפרשייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
צילום: רס"ב יובל אראל, משטרת תל אביב
רפ"ק אדוארד פלינר
צילום: רס"ב יובל אראל, משטרת תל אביב
צילום: עזרא לוי
עו"ד ליה פלוס. מייצגת את אלעמור
צילום: עזרא לוי
מומלצים