שתף קטע נבחר

הבכיר שביתו נפרץ: האחראי על הגרעין הישראלי

ד"ר שאול חורב, מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית, הוא הבכיר במשרד ראש הממשלה שביתו נפרץ השבוע בבית יצחק שבשרון. נגנבו מכשיר קשר, ארנק ותיק מסמכים, אך לפי הוועדה - ללא חומר מסווג. בעקבות הפריצה שוקלים לתגבר את האבטחה עליו. על המקרה פורסם לראשונה ב-ynet

הבכיר במשרד ראש הממשלה שביתו נפרץ שלשום בלילה בבית יצחק הוא מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית, תת-אלוף במילואים ד"ר שאול חורב. חורב מופקד על מדיניות הגרעין של ישראל, אחד הנושאים הרגישים במערכת הביטחון.

 

אתמול נחשף ב-ynet כי רכוש נגנב מביתו של בכיר, במושב בית יצחק. בין היתר, ואף שהמקום מאובטח במצלמות, נגנבו מכשיר קשר, ארנק ותיק מסמכים. היום אמרו בוועדה לאנרגיה אטומית כי לא נגנב מחשב מהבית. בוועדה לאנרגיה אטומית הדגישו כי לא נגנבו מסמכים מסווגים.

 

מושב בית יצחק, שבו מתגורר חורב (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מושב בית יצחק, שבו מתגורר חורב(צילום: עידו ארז)

  

בדרך כלל חורב מאובטח פיזית, אך הוא אינו מאובטח בביתו כמו שרים. מאבטח מלווה אותו עד דלת הבית, ואחר כך האבטחה

 מתבצעת באמצעות מצלמות ומערכת היקפית. במשרד ראש הממשלה נערכת בדיקה האם חבילת האבטחה של חורב מספקת, לאור המקרה שבו הפורצים הצליחו לפרוץ דלת נעולה בביתו. בין היתר נשקל האם להגביר את האבטחה.

  

מהוועדה לאנרגיה אטומית נמסר כי פעולות החקירה נמשכות, אך מהערכת המצב עולה כי מדובר באירוע על רקע פלילי ללא קשר לזהותו של הבכיר.

 

ד"ר חורב מכהן בתפקיד מאז 2007. הוא נחשב לגורם החשוב ביותר

 שעוסק במדיניות הגרעין של ישראל. הוא נושא בכל שנה נאום בשם מדינת ישראל בסבא"א. הוא כפוף לראש הממשלה וממונה על-ידי הממשלה. קודם למינויו לתפקיד הוא היה ממלא מקום יו"ר הוועדה וסגן מפקד חיל הים.

 

הוועדה לאנרגיה אטומית היא הגוף הממשלתי שאחראי על הכור האטומי בדימונה, על המרכז למחקר גרעיני בנחל שורק ועל המחקר הגרעיני בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר שאול חורב
צילום: רויטרס
מומלצים