שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  13 שנות מאסר לאנס בת 8 ש"הלכה לזרוק זבל"
  שמחה קאיקוב, חרדי מירושלים, פיתה את הילדה למקלט ותקף. השופטים גזרו עליו מאסר ממושך ומחו על כך שתושבים בשכונה סברו שניתן היה "לסגור" את המקרה בתוך הקהילה החרדית

  בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ד') 13 שנות מאסר על שמחה קאיקוב (44), חרדי ואב לחמישה מירושלים, שאנס בשנת 2008 ילדה בת 8. בהרשעתו נכתב כי הוא פגש את הילדה שיצאה מביתה על-מנת לזרוק את הזבל, החל לשוחח עמה, התעניין בגילה ושאל אותה על אודות המקלט בבניין שבו היא מתגוררת.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  רה"מ למעצמות: לאיים על טהרן בסנקציות צבאיות

  באלוני הבשן לא חוששים: "מתנהגים כמו בת"א"

   

  קאיקוב ביקש מהילדה שתראה את המקלט למרות שהיא ממהרת וכשהם הגיעו למקום, הוא הפשיט אותה ואנס אותה. בהרשעה גם נקבע שקאיקוב לא הפסיק במעשיו גם כשהילדה ביקשה שיניח לה ואמרה לו שכואב לה. הוא אף איים עליה שאם היא לא תציית לו הוא ישאיר אותה במקלט למשך כל חייה.

   

  בגזר הדין היום ציינו השופטים לחומרה את עניין התכנון המוקדם של האנס ואת העובדה שפעל בקור רוח גם לאחר המעשה. השופטים צבי סגל, משה יועד-הכהן ובן-ציון גרינברגר ציינו כי מדובר ב"תכנון זדוני לפרטי פרטים, מעשה נקלה שבוצע בידי אדם קר רוח שניסה להסתיר את מעשהו ולטשטש את ראיות קיומו וביצועו על-ידו".

   

  השופטים התחשבו בהחלטתם בכך שהילדה הפכה ממלאת שמחה וביטחון לסגורה וחסרת ביטחון. הם אף ציינו את הפגיעה הקשה במשפחתה והדגישו את העובדה שתושבי השכונה שבה היא מתגוררת

  סברו בחלקם שהמשפחה לא הייתה צריכה כלל לפנות למשטרה ושהיה ראוי "לסגור" את המקרה בתוך הקהילה החרדית.

   

  עוד ציינו השופטים לחומרה כי קאיקוב הכחיש את ביצוע המעשים וטען שדגימת ה-DNA שלו נמצאה במקום מפני שהוא נהג לתרום את בגדיו ושהאנס האמיתי שתל את מכנסיו במקום כדי להפלילו.

   

  פרקליטות מחוז ירושלים דרשה להטיל על קאיקוב 15-18 שנות מאסר, בעוד פרקליטו, עו"ד דוד ברהום, ביקש להטיל על מרשו עד 10 שנות מאסר בלבד מאחר שמדובר במקרה בודד. לבסוף קבעו השופטים כי הם רואים בחומרה את מעשיו ואת העובדה שהוא ניצל את מראהו כאיש חרדי לקנות את אמון הילדה וגזרו עליו כאמור 13 שנות מאסר בפועל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  האנס פעל בקור רוח גם לאחר המעשה (אילוסטרציה)
  צילום: shutterstock
  עו"ד ברהום
  צילום: שלומי כהן
  מומלצים