שתף קטע נבחר

זינוק ב'תגי מחיר' בי-ם: רק ב-20% נעצרו חשודים

במשטרת מחוז ירושלים סיכמו את השנה שעברה: 56 אירועי "תג מחיר" התרחשו, פי 2 מב-2011. רק ב-12 מהמקרים נעצרו חשודים. כ-400 ערבים ממזרח ירושלים נעצרו בחשד ליידוי אבנים ובקבוקי תבערה

בשנה שעברה חל זינוק בכמות אירועי תג מחיר בבירה, אבל מספר המקרים שפוענחו נמוך מאוד. במשטרת מחוז ירושלים סיכמו היום (א') את שנת 2012. מהנתונים עולה כי בשנה החולפת התבצעו 56 אירועי "תג מחיר" שכוונו בעיקרם נגד ערבים וכללו ניקוב צמיגים של כלי רכב וריסוס כתובות נאצה. מפקד המחוז, ניצב יוסי פריינטי, ציין כי רק ב-12 מהמקרים נעצרו חשודים, אך לא הוגשו כתבי אישום נגד כולם. מדובר בכמות גבוהה משמעותית מבשנת 2011, אז התרחשו 28 מקרי "תג מחיר".

 

במשטרת המחוז ציינו כי ב-85% מהמקרים ריססו מבצעי ה"תג מחיר" כתובות נאצה, כגון "מוות לערבים" ו"תג מחיר" ולא נקטו אלימות פיזית. מפקד המחוז הוסיף כי "צריך לזכור שכל ילד עם תרסיס ספריי ביד יכול לבצע את המעשים הללו". כמו כן, במהלך השנה נעצרו כ-400 ערבים ממזרח ירושלים בחשד ליידוי אבנים ובקבוקי תבערה, 150 מהם בכפרים עיסוואה וסילוואן.

 

מהנתונים עולה עוד כי חלה עלייה של 1.8% בסך כל התיקים שנפתחו לעומת שנת 2011. עלייה נרשמה גם במספר העבירות של התפרצות לדירות ובעבירות שוד.

 

מפקד המחוז ציין כי בשנת 2012 התרחשו ארבעה מקרי רצח וכולם פוענחו. כמו כן, פוענחו שישה מתוך שבעה מקרים של פשיעה על רקע לאומני. בסך הכול נעצרו בשנת 2012 במחוז ירושלים 7,732 חשודים ונרשם זינוק של 20% בהגשת כתבי אישום במחוז.

 

לגבי אירועי תג מחיר אמר ניצב פריינטי כי בסוף שנת 2012, לאחר התגברות התופעה, הקימה משטרת ירושלים צוות מיוחד של 10 אנשים לטיפול בפשיעה לאומנית. "הצוות אמור לתת מענה מבצעי, חקירתי ומודיעיני", אמר פריינטי.

 

מפקד מחוז ירושלים התייחס בדבריו גם למתח השורר בשטחים ובמזרח ירושלים. "אנחנו נערכים לכל תרחיש ונערכים לשיפור המוכנות המבצעית כמו בכל שנה ואנחנו לוקחים כל תרחיש ומתכוננים אליו", אמר פריינטי. "בתוך ירושלים אנחנו לא מזהים כרגע הסלמה. במעברים, בקבר רחל, ביתוניא וקלנדיה אנחנו אכן מזהים עלייה במספר הפרות הסדר, קודם כול מול צה"ל ולאחר מכן מולנו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כתובת תג מחיר במנזר בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים