שתף קטע נבחר

חשדנות ביש עתיד: "נתניהו עוד יעשה לנו תרגיל"

בבית היהודי הביעו אופטימיות לאחר פגישת נתניהו-בנט, אבל במפלגתו של לפיד עדיין לא רואים עצמם בקואליציה. "זה לא גמור עד שזה גמור", אמר בכיר במפלגה. כמו ש"ס, גם יהדות התורה בדרך לאופוזיציה: "היא לא תהיה דומה למה שנתניהו הכיר"

אחרי מה שנראה כהתקדמות במשא ומתן בין הליכוד-ביתנו לבין הבית היהודי, מתכוננים גם ביש עתיד לשיחות ישירות על כניסה לקואליציה. אבל אם בבית היהודי היו אופטימיים לגבי המשך השיחות, בכיר ביש עתיד הביע אמש (יום א') חשדנות מהמצב שבו עומד המשא ומתן. "זה לא גמור עד שזה גמור", הוא אמר ל-ynet. "ברגע האחרון נתניהו עוד יכול לקיים פגישה לילית חשאית עם שלי יחימוביץ' ולנסות לשכנע אותה להיכנס".

 

המו"מ הקואליציוני - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

על פי הבכיר ממפלגתו של יאיר לפיד, כדי לרשום התקדמות, על ראש הממשלה בנימין נתניהו לוותר על התרגילים הפוליטיים ולהתחיל במו"מ רציני: "ראש הממשלה עשה את כל הטעויות האפשריות במשא ומתן הזה, ויש לו עכשיו הזדמנות אחרונה להביא לכך שבתמונה החגיגית של הממשלה החדשה אנשים יחייכו, גם אם רק בצורה מאולצת".

 

שֶבֶת אחים. הברית שנשמרה (צילום גיל יוחנן) (צילום גיל יוחנן)
שֶבֶת אחים. הברית שנשמרה(צילום גיל יוחנן)

 

כך או אחרת, הן ביש עתיד והן בבית היהודי מעריכים שאחרי פגישת נתניהו-בנט אחר הצהריים אתמול, "ראש הממשלה כבר נמצא על המסלול שלנו". עד השבוע שעבר שקלו ביש עתיד לא להתעקש על תיק החוץ, אולם לדברי גורם במפלגה הבקיא במו"מ הקואליציוני, התנאים השתנו: "עכשיו יש לנו יכולת לדרוש דברים שלפני שבועיים לא יכולנו להתעקש עליהם. אנחנו לא חייבים לליכוד-ביתנו כלום, ואפשר לבקש כל תיק". פרט לתיק החוץ, ביש עתיד מתכוונים לדרוש גם את צמצום הממשלה למספר שרים הנמוך מ-24 - לאחר שבתחילה התעקשו על צמצומה ל-18 שרים.

 

ביש עתיד רוצים גם את תיק החינוך או הפנים, אך מבינים שלנוכח המצב הפוליטי שנוצר – יהיה עליהם להתפשר. "נתניהו יכול לבוא ולומר שלא נותרו לו תיקים", אומרים ביש עתיד. "לכן הנושא הזה עוד ייבחן. בכל מקרה, לא דיברו איתנו על תיקים".

 

יהדות התורה: נגלה ללפיד איפה הכסף

מאז יצאה השבת, אנשי ש"ס הדגישו כי ברור להם שהם הולכים לאופוזיציה, והפנו אצבע מאשימה בעיקר כלפי בנט. אמש העריכו במפלגה ש"העניין גמור וחתום, ואנחנו נהיה באופוזיציה". כמוהם, גם ביהדות התורה מפנימים שהפעם לא יהיו חלק מהקואליציה. המפלגה שהחזיקה בקדנציה החולפת את ועדת הכספים ובאופן מעשי גם את משרד הבריאות, רואה מהצד כיצד בנט פוסל אותה ומאלץ את נתניהו להקים קואליציה בלעדיה.

 

יעקב ליצמן עם בנט ולפיד. לא ישבו יחד (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
יעקב ליצמן עם בנט ולפיד. לא ישבו יחד(צילום: Gettyimages)

 

ביהדות התורה אמרו: "מאז הקמתה, הכנסת לא ראתה אופוזיציה לוחמת כפי שתהיה הקדנציה הקרובה.

אנחנו נילחם על הבעיות האמיתיות של אזרחי המדינה ונראה כיצד לפיד ובנט יצטרכו לנטוש את הכותרות של שוויון בנטל ולטפל במחירי המזון המאמירים ובמצוקת הדיור המחריפה. נחשוף את העלויות המטורפות שהמדינה מוציאה על התנחלויות מבודדות ונגלה ליאיר לפיד איפה הכסף".

 

בכירים ביהדות התורה אמרו שיתמכו בשלי יחימוביץ' כיו"ר האופוזיציה ויילחמו לצדה נגד הקיצוצים הקרובים: "יש לנו הרבה במשותף איתה. האופוזיציה של הכנסת הבאה לא דומה לשום דבר שנתניהו הכיר קודם".

 

כאמור, אתמול נפגשו נתניהו ובנט ודנו בכניסת הבית היהודי לקואליציה. בחלק מהפגישה נכח גם שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן. בבית היהודי הגדירו את הפגישה "טובה ומעשית", ואמרו כי סיכמו להמשיך ולהידבר בקרוב. בין היתר, דנו נתניהו ובנט בכניסת הבית היהודי לקואליציה ובנושא השוויון בנטל.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ולפיד. החיוכים קרובים?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים