שתף קטע נבחר

משטרת י-ם: הערבייה הותקפה על רקע לאומני

בית משפט השלום בבירה שחרר בתנאים מגבילים את שלוש הנערות היהודיות שחשודות בתקיפת הנא אמטיר סמוך לרכבת הקלה. הנערות טענו להגנתן שהן אלה שהותקפו, אך נציג המשטרה אמר כי הן היכו את הערבייה לאחר שגילו את מוצאה

מתחזק החשד שלפיו תקיפת האישה הערבייה סמוך לתחנת הרכבת הקלה בירושלים אירעה ממניע גזעני: משטרת ירושלים טענה היום (ב') בפעם הראשונה בפומבי כי התקיפה בוצעה על רקע לאומני. עם זאת, שלוש הנערות היהודיות שנעצרו בחשד לתקיפת הערבייה הנא אמטיר שוחררו לבתיהן בתנאים מגבילים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

יום ראשון ל"קווי ההפרדה" בשומרון: לחץ ומהומה

חרדים מהאופוזיציה: ש"ס והכיסא הקבוע בממשלה

 

תקיפה על רקע לאומני. שתיים מהחשודות בביהמ"ש, היום (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
תקיפה על רקע לאומני. שתיים מהחשודות בביהמ"ש, היום(צילום: אוהד צויגנברג)

 

במהלך דיון שהתקיים בבית משפט השלום בבירה בעניינן של שלוש הנערות שנחשדות בתקיפת האישה הערבייה, אמר נציג המשטרה רב-סמל מתקדם ג'קי בן-יקר כי הנערות פגשו באקראי את האישה, שאלו אותה אם היא ערבייה וכשהשיבה בחיוב הן תקפו אותה. עוד טען נציג המשטרה כי הנערות ירקו לעבר האישה, קראו לה "ערבייה כלבה", היכו אותה באגרופים והסירו את כיסוי ראשה. בתום הדיון אישר רס"מ בן-יקר כי "מדובר באירוע על רקע לאומני".

 

החשודות הורחקו מירושלים 

המשטרה טענה עוד בדיון כי הנערות קשרו את עצמן לאירוע, אולם הנערות טענו להגנתן כי הן אלה שהותקפו. בסוף הדיון החליט בית המשפט לשחרר את שלוש הנערות היהודיות בתנאים מגבילים. שתיים מהן הורחקו מירושלים למשך 45 יום ואחת הורחקה מהבירה למשך 30 יום. עוד הוחלט שהנערות יתייצבו במחלקת פשיעה לאומנית לחתימה על תנאי השחרור.

 

אחת החשודות נעצרה כבר אתמול והשתיים האחרות נעצרו במהלך הלילה לאחר שהגישו תלונה נגד הערבייה בטענה שהיא זאת שתקפה אותן. סנגורן של השלוש, עו"ד איתמר בן-גביר, טען בתום הדיון בבית המשפט כי "אנחנו חושבים שמדובר בספין של השמאל הקיצוני, ככל שמגיעים יותר עדי ראייה מסתבר שהייתה מתלוננת שאינה תמימה ושלא בחלה במכות וצעקות גזעניות נגד העם היהודי. זה לא תיק למעצר".

 

אחמד אמטיר, בעלה של הערבייה שלפי החשד הותקפה, דחה את טענות המתלוננות היהודיות. לדבריו, "זה ברור שהן יגישו תלונה, הן חושבות שזה יוציא אותן מזה. איך יכול להיות שאישה בהריון שמגיעה למקום זר ולא מכירה אף אחד תלך ותחכה לריב עם הבחורות האלה? זה לא נכון. יש צילומי אבטחה ורואים מה היה. אשתי סיפרה לי כל מה שקרה וזה מופיע במצלמה. היא לא הרביצה להן וטוב לשמוע שעצרו את שלוש הבנות. אני מאוד מקווה שמקרים כאלה לא יחזרו. כבר שבוע שהבית שלנו נראה כמו בית קברות והתחושות קשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנא אמטיר. "הנערות ירקו לעבר האישה"
צילום: דורית יורדן דותן
"ספין של השמאל". עו"ד בן-גביר
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים