שתף קטע נבחר

אסיר נמלט מבית הדין הרבני בי-ם דרך החלון

מצוד בבירה: שי כהן, סרבן גט בן 40 מחולון שעצור מ-2007, ביקש לצאת לשירותים במהלך שהותו בבית הדין. הוא ניצל את ההזדמנות, קפץ מחלון הקומה השנייה ונמלט. המשטרה פתחה בסריקות נרחבות אחר האסיר שלא היה אזוק בידיו וברגליו

אסיר אזרחי ברח מבית הדין הרבני דרך החלון, כוחות גדולים פתחו בחיפושים אחריו: האסיר, סרבן גט בשם שי כהן, נמלט בצהריים (יום ד') מבית הדין הרבני מירושלים, והמשטרה פתחה בסריקות נרחבות בסיוע מסוק על מנת לעצור אותו.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

לפני התקיפה בחומצה: הנערה נאנסה חודשים

נשים בישראל: נהגות זהירות, מתחתנות מאוחר

 

החלון שממנו קפץ האסיר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
החלון שממנו קפץ האסיר(צילום: גיל יוחנן)

 

קפיצה מהקומה השנייה. בית הדין הרבני בירושלים, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
קפיצה מהקומה השנייה. בית הדין הרבני בירושלים, היום(צילום: גיל יוחנן)

 

כהן, בן 40 מחולון שעצור משנת 2007, הובא לבית הדין בעניינו האישי, ובמהלך שהותו במקום ביקש לצאת לשירותים. בשירות בתי הסוהר אמרו כי האיש ניצל את ההזדמנות, קפץ מחלון הקומה השנייה ונמלט. הוא טרם נעצר.

 

חנית, שהייתה בבית הדין הרבני בעת האירוע, סיפרה כי ישבה במסדרון בעת הדיון. "הוא ביקש לצאת לשירותים. לקחו אותו לשם ואחרי כמה דקות הוא לא יצא והם התחילו לחשוד שמשהו קרה. הם דפקו על הדלת אבל לא הייתה תגובה, אז הם פרצו את הדלת והוא פשוט לא היה שם".

 

לדבריה, היא החליטה לעקוב אחר המתרחש ולכן נכנסה לשירותים כדי להסתכל מהחלון על הנעשה למטה. "ראיתי את נעל הבית שהוא נעל", סיפרה, ואמרה כי היא נשארה בקצה המרזב. "הוא פשוט ירד מהחלון".

 

שוטרים סורקים באזור (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
שוטרים סורקים באזור(צילום: גיל יוחנן)

 

פטור רפואי מאזיקים

כהן לא היה אזוק בידיו בשל פטור רפואי וברגליו - מפני שסירב להיכנס לבית הדין כשהן אזוקות. בשב"ס מעריכים כי הבריחה הייתה מתוכננת ושאדם מסוים המתין לו למטה, וזאת משום שלא נשא טלפון או ארנק. האסיר שברח יחף לבש מעיל כחול, חולצה לבנה עם פסים ומכנסיים אפורים. 

 

חנית סיפרה על האווירה בבית הדין: "היה שם לחץ, אשתו התחילה לצעוק ולהגיד 'ידעתי שהיה אסור להוריד לו את האזיקים מהידיים ומהרגליים'. עכשיו הוא ברח". לדבריה, "מיד כל בית הדין היה על הרגליים, הגיעו לכאן המון כוחות שב"ס".

 

המשטרה פתחה במצוד אחר האסיר הנמלט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
המשטרה פתחה במצוד אחר האסיר הנמלט(צילום: גיל יוחנן)

 

בא כוחו של האסיר הנמלט, עו"ד אריאל ממן, אמר כי הוא "בהלם ממה שקרה. מוניתי לייצג אותו מטעם לשכת עורכי הדין לסיוע משפטי והיום פגשתי אותו לראשונה. התרשמתי שיש לו חששות וחוסר אמון כלפי פרודתו ולכן במשך תקופה ארוכה הוא מסרב לתת גט".

 

עו"ד ממן הוסיף כי "היום הצלחנו לראשונה לרכך אותו ולגבש הסכמות שיאפשרו את הגירושין ויפיגו את החששות והרושם שלי היה שלמרות כל הקושי הוא השתכנע שזה טוב גם

עבורו והסכים לחתום. השלב הבא היה להעביר את ההסכם לאישור בית הדין האזורי ורק אחר כך להחתים עליו את שני הצדדים, כך שהוא היה עדיין יכול לחזור בו, ולכן לא ברור לי למה הוא בחר להיכנס לשירותים ולהיעלם".

 

האסיר פרוד מאשתו זה יותר מ-12 שנה. בדיון היום הובהר לו כי כדאי לו לתת את הסכמתו לגירושין. הרכב הדיינים מתפרק כעת, משום שאחד מחבריו, הרב הראשי לישראל יונה מצגר, מסיים את תפקידו בעוד כשבועיים, ועד שיקום הרכב חדש וחבריו ילמדו את התיק, כהן צפוי להמשיך את מאסרו בכלא. באת כוחה של הפרודה, עו"ד אסנת קרפלוס מהקליניקה המשפטית של "מרכז רקמן", אמרה כי ה"איום הזה הוביל לפרידת דרך - הוסכם בין הצדדים שהוא ייפגש חמש פעמים עם ילדיו (אחרי שבע שנות הפסקה) וייתן גט".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נמלט מבית הדין. כהן
הכניסה לבניין
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים