שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קטלין רייטר פורשת מהקדם אירוויזיון

  יממה לפני משדר הגמר, נציגיה של קטלין רייטר הודיעו על פרישתה מתחרות הקדם אירוויזיון: "אינני יכולה לשתף פעולה עם מארגני תחרות שמעדיפים להעלים עין מחשדות למעשי מרמה". רשות השידור: "על אף הצער, זכותה לפעול על פי צו מצפונה"

  הזמרת וזוכת "The Voice" קטלין רייטר פורשת מתחרות הקדם אירוויזיון, על רקע טענות קשות נגד צווות השופטים. "אינני יכולה לשתף פעולה עם מארגני תחרות שמגינים על השופטים ולא על המתמודדים", כתבה רייטר בהודעה על פרישתה, "מארגני תחרות שמעדיפים להעלים עין מחשדות למעשי מרמה, ובכך להעביר מסר שכל האמצעים כשרים, שכללי המשחק אינם כללים ושאין מי שמתכוון לאכוף אותם".

   

   

  עוד הוסיפה הזמרת הצעירה כי "חלק גדול משופטי התחרות נמצאים בניגוד עניינים - שופטים שהחליטו לחסל איתי חשבונות, להודיע מראש שלא יצביעו בשבילי, לכנות אותי פחדנית ולהאשים אותי שאמירת האמת נועדה להשיג קולות. כל זאת, עוד לפני שעליתי לתת את כל כולי על הבמה בגמר".

   

  טעונתיה של קטלין מגיעים לאחר שהתברר כי לחלק מהשופטים קשר ישיר למתמודדים. כך לדוגמה, דפנה דקל ואילנית מיוצגות במשרדו של המפיק שלמה צח, המייצג גם את מייקל הרפז. בערב בו הופיע הזמר, ביצעה דקל גילוי נאות על ההיכרות בינהם אך עם זאת, בחרה בו כמבצע שריגש אותה ביותר באותו הערב.

   

  במכתב שנשלח על ידי מנהליה של רייטר לרשות השידור נכתב: "קטלין ביקשה ליטול חלק בתחרות הקדם ממניעים אמונתיים טהורים, ובהתבסס על ההנחה הברורה מאליה כי מדובר בתחרות הוגנת ונטולת משוא פנים. נדהמנו לגלות מפרסומים שונים בתקשורת כי קיים חשד כבר שחלק נכבד מועדת השופטים בתחרות נגועים במשוא פנים ניגוד עניינים וחוסר תום לב. כשנדרשתי להגיב בנושא, אמרתי שאנחנו שוקלים בזהירות את צעדנו לגבי ההשתפות שלנו בתחרות.

   

  "בתגובה לדברים אלה הרהיב מר אורי פסטר עוז ומסר כי 'אני לא אוהב אנשים שבאים לתחרות לא כדי להתחרות. אן קטלין מאיימת בפרישה זה ממצוקה ופחדים שלה לא בחרתי את השיר שלה כי הוא לא מעניין ולא נכון מספיק לאירוויזיון'".

   

  נקודת פרישה. קטלין רייטר (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
  נקודת פרישה. קטלין רייטר(צילום: רפי דלויה)

   

  מנהליה של רייטר אף הוסיפו אצבע מאשימה אל עבר רשות השידור: "עולה החשש כי ברשות השידור, רשות ציבורית הפועלת תחת כללי המשפט המנהלי, לא מילאה את תפקידה לקיים תחרות הוגנת, משלא דאגה למינוי חברת וועדת שופטים נטולי פניות, ניגודי עניינים ושיקולים זרים. כשל זה מתעצם נוכח העובדה שמשקל הצבעת השופטים בתחרות הינו חמישים אחוזים מכלל תוצאות ההצבעה".

   

  רייטר, שעלתה לגמר כבר בערב הראשון של תחרות הקדם-אירוויזיון עם השיר "עד אלי", נחשבת פופולרית מאוד בקרב הצופים. היא אמורה היתה להשתתף בשלב המכריע שישודר מחר (ה') בערוץ הראשון, ובו עשרה מתמודדים יתחרו על הזכות לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון שתתקיים במאי הקרוב במאלמו שבשבדיה.

   

  "זה יום עצוב, לא נותרה לי ברירה אלא לפרוש מתחרות שחלמתי מגיל צעיר להשתתף בה", כתבה הזמרת, שחתמה את דבריה בקריאה למתמודדים נוספים לנקוט בפעולה דומה: "אני יודעת שיש אחרים שחושבים כמוני. כולנו בילינו שעות על גבי שעות בהקלטות, בחזרות ובמדידות על חשבוננו, ואני קוראת להם לעשות מעשה. רק כך נוכל להתמודד זה מול זה בתחרות בה כללי המשחק הוגנים והשופטים אובייקטיבים - תחרות שבה לכל אחד מאתנו סיכוי שווה ואמיתי".

   

  מרשות השידור נמסר בתגובה: "על ההצבעה מפקח עורך דין חיצוני. להצבעת הצופים בתכניות ניתן משקל של 50 אחוז, ובתכנית 'גלגל ההצלה', הבחירה הייתה כולה של הקהל. מתוצאות ההצבעה בתכניות הקודמות, אפשר ללמוד לשביעות רצוננו, כי הן השופטים והן הקהל בחרו בשירים הטובים. רשות השידור גאה להיות גוף השידור היחיד ששידוריו הניבו השנה 40 שירים חדשים, עשרה בפסטיבל הזמר והפזמון ועוד 30 במסגרת קדם האירוויזיון, המצטרפים ליצירות נוספות של הזמר והיצירה הישראלית. זכותו של כל אמן לפעול על פי צו מצפונו. רשות השידור מצרה על כך שהזמרת קטלין רייטר ומנהליה החליטו על פרישה מהתחרות ומקווה שלא שיקולים זרים הניעו אותם לכך".  

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפי דלויה
  קטלין רייטר. מחוץ למירוץ
  צילום: רפי דלויה
  לאתר ההטבות
  מומלצים