שתף קטע נבחר

עמיר פלג

גילי וזיגי בדרך לסוצ'י / טור

אליסון ריד היא מחליקה אמריקאית ממוצא יפני עם דרכון גיאורגי. נחשו את מי היא תייצג באליפות העולם, וכנראה גם באולימפיאדה

המחליקים

זינגר ולוסטיג מריחים אולימפיאדה

 

ביום ראשון הקרוב תיפתח בקנדה אליפות העולם בהחלקה אמנותית על הקרח וגם אנחנו, כרגיל, נהיה מיוצגים. בתחרות הזוגות יופיע בשם ישראל הצמד ואסילי רוגוב ואליסון ריד. הבחור, לפי אתר התחרות, מתגורר בניו־ג'רזי ובת"א, אבל המחליקה "שלנו" היא סיפור מהסרטים.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

אליסון ריד היא אזרחית ארה"ב. אביה אמריקאי, אמה יפנית, ושני אחיה אלופי יפן. ב־2009 הוציאה דרכון בגיאורגיה וכעבור שנה ייצגה אותה באולימפיאדת החורף. עכשיו חסידת אומות העולם מייצגת אותנו. מה אכפת לאפרים "זיגי" זינגר, מנכ"ל הוועד האולימפי, ולגילי לוסטיג, מנהל היחידה לספורט הישגי, שנשפך על זה כסף? העיקר שגם העסקנים יוכלו לטייל באתרים אקזוטיים ברחבי העולם. בשנה הבאה, למשל, אולימפיאדת החורף תיערך בעיר הרוסית הציורית סוצ'י, לחוף הים השחור!

 

לוסטיג וזינגר (איור: אופיר בגון) (איור: אופיר בגון)
לוסטיג וזינגר(איור: אופיר בגון)

 

הבלוף מתחיל כבר בנוער. בשבוע שעבר נערכה במילאנו אליפות העולם לצעירים. בתחרות ההחלקה ליחידות ייצגה אותנו נטע שרייבר בת ה־14 וחצי, שסיימה אי־שם בתחתית הדירוג. נטע נולדה אמנם בת"א, אבל עזבה עם הוריה לניו־יורק כשהייתה בת ארבע. היום היא אמריקאית לחלוטין, אבל באתר ההתאחדות הישראלית להחלקה על הקרח, כתוב שהיא "מאוד אוהבת לבקר בארץ". איזה כיף.

 

בתחרות הזוגות במילאנו ייצגו אותנו רונלד זילברברג ואנה בולשם, שסיימו גם הם בין האחרונים. רונלד, לפי אתר התחרות, מתגורר כיום בניו־ג'רזי ובקריית־שמונה. הוא נולד בצפת, כמו אבו־מאזן, אבל לו אין שום בעיה עם זכות השיבה. כדי שיוכל להתחרות באליפות העולם לנוער, שידכו לו את בולשם האמריקאית, שנולדה בברוקלין ומתגוררת במסצ'וסטס. במילאנו היא ייצגה את ישראל.

 

קרקס נודד? החלקה על הקרח (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קרקס נודד? החלקה על הקרח(צילום: רויטרס)

 

מדי שנה מקצה הטוטו מאות אלפי שקלים לקרקס הנודד הזה, שמאפשר לאזרחים זרים לייצג אותנו, אבל את גילי וזיגי, שפיקחו על לא מעט כישלונות אולימפיים, זה מעניין כשלג דאשתקד. אז מה אם אין לנו ספורט חורף? אנחנו המדינה הכי מחורפנת בעולם!

 

הממציא

אבי הגבר ולוזון המפוחד

 

זוכרים את מסיבת העיתונאים ההיא עם נשיא אופ"א במלון הילטון בת"א, שבמהלכה התפרצו לעבר הבמה חמישה פרחחים, השמיעו קריאות גנאי כלפי אבי לוזון וניסו לתלות צעיף של בית"ר ירושלים על צווארו של מישל פלאטיני?

 

זוכרים את מסיבת העיתונאים הזו? (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
זוכרים את מסיבת העיתונאים הזו?(צילום: ראובן שוורץ)

 

זה קרה ב־2009 אבל משפטם של החמישה מתנהל עדיין בבית משפט השלום בת"א. לפני שבוע אפילו העיד שם יו"ר ההתאחדות בכבודו ובעצמו, שנשאל על תחושותיו באותו רגע, והשיב: "חששתי והרגשתי מאוים". בשלב זה עימת אותו סניגורם של הנאשמים, עו"ד ארי שמאי, עם דברים שאמר בראיון לערוץ 10 מיד אחרי המקרה

. אז לוזון דווקא שיחק אותה גבר ואמר: "אני ממש לא חושש, אם הם היו מנסים לדחוף, הייתי מחזיר".

 

בא־כוח הנאשמים ביקש מהיו"ר להסביר את ההבדל בין שתי גרסאותיו, ולוזון השיב: "במשטרה אמרתי אמת. בתקשורת אני אומר מה שנכון לצורכי תדמית של העומד בראש ההתאחדות"... כלומר אם תמיד חשבתם שהתדמית של לוזון היא של אדם תרבותי, ישר ונעים הליכות, ייתכן שהכל בלוף. בתקשורת הוא אומר רק מה שנכון לצרכי תדמית.

 

לפני שבוע אפילו העיד. לוזון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
לפני שבוע אפילו העיד. לוזון(צילום: אורן אהרוני)

 

מעניין, אבל בדיוק השבוע הוגשה לאותו בית משפט תביעה על סך 6,000 שקלים נגד לוזון והחברה שהשכירה לו רכב. הגיש אותה נהג פתח־תקוואי שיו"ר ההתאחדות, עבריין תנועה סדרתי, פגע ברכבו לפני כשנה. "הנתבעים הודו באחריות הנהג לתאונה וחבות לפצות את בעל הרכב", נטען בכתב התביעה. "אולם סירבו לשלם את מלוא הנזקים".

 

"ידיעות תל־אביב", שחשף את הסיפור, ביקש את תגובת לוזון לטענות, אך היו"ר הסתפק במשפט: "זה לא מעניין אותי, תהיו בריאים". אבל עכשיו, כשאנחנו יודעים שבתקשורת הוא אומר רק מה שנכון לצרכי תדמית, סביר להניח שתשובתו האמיתית היא: "זה מאוד מטריד אותי, תהיו חולים".

 

שטותניק עם תעודות. מזרחי (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
שטותניק עם תעודות. מזרחי(צילום: עוז מועלם)

 

הלכלכן

האווירון נכשל ויורד על קולגות

 

כשאלון מזרחי מונה למאמן הפועל פ"ת, היא הייתה מרוחקת 3 נקודות מהמקום השני בלאומית, שמוביל לליגת העל, ורק 4 נקודות מהראשונה - מכבי פ"ת. מאז חלף בקושי חודש וחצי, וקבוצתו כבר בפיגור של 8 נקודות מהמקום השני, ו־13 מהיריבה העירונית. חוץ מזה הוא גם הספיק לעוף מהגביע, בהפסד מהדהד לאסי גלבוע מליגה א'.

 

כל זה לא הפריע לו, אחרי שסוף־סוף השיג ניצחון מול מכבי יבנה, ללכלך על היריבה. "נכון שלא שיחקנו כדורגל גדול", הודה מזרחי, והוסיף: "גם יבנה לא שיחקה כדורגל גדול. רק הגבהות והגבהות. היא הזכירה לי את הימים של שנות ה־60, שהיו מגביהים ישר לחלוצים"... זיכרון מצוין יש לו, רק פרט חשוב אחד אלון שכח: שהוא נולד ב־1971. אז איך הוא זוכר את שנות ה־60? כנראה לזה התכוון האווירון כשאמר פעם: "כדורגלנים הם אנשים חכמים. יש לנו ראש על המותניים”.

 

הוא דווקא מעריך את עבודתו של "האווירון". מזרחי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
הוא דווקא מעריך את עבודתו של "האווירון". מזרחי(צילום: אורן אהרוני)
 

 

ולא רק על היריבה מוריניו שלנו ליגלג, אלא גם על קודמו בתפקיד אלי מחפוד. "שברנו את הנאחס". התגאה האווירון. "המאמן הקודם הפסיד חמישה משחקים בבית". ככה ללכלך על קולגה? הרי לך, למרות שאתה שטותניק עם תעודות, אין אפילו תעודת פרו.

 

בתום שלושה חודשי אימון, שתי קבוצות ולא מעט נפילות, קשה לומר שקריירת האימון של האווירון ממריאה ודומה שהאדם היחיד שמעריך את עבודתו זה אלון מזרחי. או כמו שהוא התבטא בעבר: "עם הזמן, השחקנים למדו לתת לי כבוד עצמי".

 

המתעלק

ניר ברקת פורץ משמאל

 

יום שני בטדי, 0:1 לבית"ר מול נתניה משער של זאור סדאייב. לפתע, בדקה ה־63, פורץ לאורך הקו השמאלי ראש העיר ניר ברקת, מלווה בפמלייתו. הוא ניגש, תוך כדי משחק, למאמן אלי כהן, נותן לו חיבוק ונשיקה, וממשיך עם הפמליה ליציע. שיא החוצפה הפרובינציאלית ברמה המוניציפלית.

 

חיבוק ונשיקה. ברקת (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
חיבוק ונשיקה. ברקת(צילום: ראובן שוורץ)

 

מישהו זוכר את ראש עיריית ניו־יורק, מייקל בלומברג, נכנס לפרקט במדיסון סקוור גארדן במהלך משחק מול הלייקרס ומתחבק עם מאמן הניקס? אתם מתארים לעצמכם את ראש עיריית מנצ'סטר עושה סיבוב דאווין באולד טראפורד באמצע משחק עם ליברפול ומנשק את אלכס פרגוסון? רק אצלנו הפונקציונר מהעירייה מתעלק על המאמן בעיצומו של משחק בליגת העל.

 

הצורך האובססיבי של ברקת להידחף למצלמות אינו חדש. לפני שנה, למשל, הוא טס לטורינו ודאג להפיץ בתקשורת תמונות שלו עם נשיא יובנטוס, אנדראה אניילי, לצד מעשיות שלפיהן יובה עשויה להגיע בכריסמס למשחק ראווה בטדי. הגברת הזקנה לא הגיעה בדצמבר, אבל בספטמבר ביקרה בלשכת ראש העיר גברת צעירה, כחלק ממשימת הגמר של "היפה והחנון". ככה זה אצלו, ולא משנה אם מדובר במציאות או ריאליטי. כשראש העיר רואה מצלמות הוא לא שואל שאלות. כמו ליהיא גרינר.

 

מקום אחרון באליפות אירופה באולם. סנפורד (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
מקום אחרון באליפות אירופה באולם. סנפורד(צילום: אורן אהרוני)

 

השיאנים

עלילות סנפורד והלוי בשבדיה

 

שני נציגים שיגרה ישראל לאליפות אירופה באולמות בשבדיה - קופץ המשולשת יוחאי הלוי ורץ ה־400 דונלד סנפורד. הראשון סיים במקום ה־19 מתוך 21 שקפצו, השני גמר אחרון.

 

אבל מאמנו של הלוי, רוגל נחום, דווקא נשמע מרוצה וסיכם: "למדתי הרבה מאיך שיוחאי מגיב לאימונים ולתחרויות, ואני בטוח שזה יסייע לנו בהכנה לקיץ". נפלא, העיקר שיוחאי נושם באופן עצמוני ומגיב לאימונים ולתחרויות. חוץ מזה, אחרי שהוא נפסל באליפות העולם 2009 בברלין, בגלל שלא נרשם בזמן, אפשר לסכם ולומר שבמקרה שלו: העיקר ההשתתפות.

 

סנפורד, למי ששכח, היה שגרירנו על המסלול האולימפי בלונדון וכיכב בסצנה המביכה כשטען שגנבו לו את הנעליים. הפעם, בשבדיה, מקורביו טענו שהוא הגיע חולה, ואני באמת כבר לא יודע מה יותר מסוכן לאתלט - שיגנבו לו את הנעליים או שיישן בלי גרביים?

 

אגב, בראיון שהעניק יום לפני היציאה לשבדיה, דיבר האתלט המחונן על השאיפה לזכות במדליה וציין בגאווה שהעדיף לייצג את ישראל על פני ארה"ב. עכשיו לפחות אני מבין למה אובמה מגיע ומה הוא הולך לדרוש מנתניהו. אל תפסלו אפילו עסקה: פולארד תמורת סנפורד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפרים זינגר
צילום: אורן אהרוני
מומלצים