שתף קטע נבחר

לבנת: "אין סיבה שסער לא יישאר שר החינוך"

בראיון לאולפן ynet התייחסה שרת התרבות והספורט מהליכוד לקרב בין גדעון סער לשי פירון על תיק החינוך בממשלת נתניהו השלישית. "צריך לדאוג שלא יתנכלו לחינוך החרדי"

אחת מהמחלוקות האחרונות שעוד נותרו במשא ומתן בין יש עתיד לליכוד נוגעת לזהות שר החינוך הבא. בראיון הבוקר (יום א') לאולפן ynet אמרה שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, כי התיק צריך להישאר בידי הליכוד. "תיק החינוך הוא עניין ברור, אין סיבה שסער לא יישאר בתיק הזה", אמרה לבנת. פרט לסער, המועמד הנוסף לתפקיד שר החינוך הוא ח"כ שי פירון מיש עתיד.

 

השרה מהליכוד הוסיפה: "אני חושבת שיאיר לפיד ויש עתיד הצליחו להשאיר את החרדים בחוץ. יש נושאים שחשובים לנו ובנושאים הללו, כמו תיק החינוך, חשוב לנו וצריך לעשות חלוקה שווה בנטל גם בעניין הזה".

 

סער: "רוצה להמשיך לכהן כשר החינוך"

 

לבנת, ששימשה בעבר שרת חינוך, הוסיפה כי "לימודי ליבה לחרדים הם נושא שאני דאגתי לו בחינוך היסודי. מי שדאג לבטל את לימודי הליבה הייתה מפלגת העבודה. זה בוטל בכנסת בחקיקה. מקובל עליי לחלוטין שיהיו לימודי ליבה ועל רבים אחרים זה מקובל גם כן".

 

לדבריה, "צריך לדאוג שלא יתנכלו לחינוך החרדי. לא שאני אומרת שמישהו מנסה להתנכל. יש הבדל בין לימודי ליבה שחשובים מאד לכל תלמיד, אבל צריך לעשות זאת ברגישות המתאימה".

 

השרה מהליכוד הוסיפה ואמרה: "אמנם ניצחנו בבחירות, אבל נפגענו ולא קיבלנו את אותו מספר מנדטים שקיווינו לקבל. אף אחד מחברי הכנסת וגם ראש הממשלה לא יכול לתת את מה שהיינו מקווים או רוצים, אין לזה קשר אליי או לאחרים. ראש הממשלה ינסה לשדרג חברי כנסת לתפקידי סגני שרים. ראש הממשלה רואה זאת כמשימה חשובה, אבל לא צריך לפגוע בשרים מכהנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השרה לימור לבנת
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים