שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "רצח אחותו, הכניס גופתה למזוודה והעלים אותה"
  המשטרה סבורה כי פענחה את פרשת היעלמותה של תושבת יפו, מזל זרסי. מהחקירה עולה שאחיה מרדכי רצח אותה בגלל מניע כספי, הכניס את גופתה למזוודה וקבר את אחותו במקום שעדיין לא נודע. הוא תלה מודעות והציע פרס לכל היודע דבר על מקום הימצאה. מחר הוא יואשם ברצח

  האישה עדיין לא נמצאה, גם גופה אין, אבל בהסתמך על מזוודה ספוגה בדמה יוגש כתב אישום נגד האח. שלושה חודשים אחרי היעלמותה של תושבת יפו מזל זרסי (74) תגיש מחר (יום ב') תגיש הפרקליטות כתב אישום נגד אחיה מרדכי זירזי (70) בגין רציחתה. במהלך החקירה של מרחב יפתח במשטרה נמצאה בדירה ששכר האח מזוודה ובתוכה כמויות גדולות של דם. בבדיקת הדגימות התברר כי מדובר בדמה של האחות הנעדרת. פרקליטו של זירזי מכחיש את החשדות נגד מרשו.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  מו"מ מרתוני: הליכוד מתגמש בנוגע לשוויון בנטל

  "הבין שהנאנסת תתארס לאחר - ותקף בחומצה"

   

  במשטרה סבורים כי זירזי רצח את אחותו באכזריות, הכניס את גופתה למזוודה וקבר את אחותו במקום שעדיין לא נודע. לפי החשד, האח ביצע את הרצח על רקע בצע כסף. חוקרי המשטרה בפיקודו של ניצב משנה דוד גז חשדו מלכתחילה כי מרדכי זירזי פגע באחות שגידלה את בנו וניהלה את ענייניו הכספיים.

   

  ב-25 בדצמבר התקבלה במשטרה תלונה על היעדרותה של זרסי שהתגוררה ברחוב הפיקוס ביפו. באותו היום היא הייתה אמורה לבקר אדם שמאושפז בבית אבות ולאחר שלא הגיעה לביקור הועבר דיווח על היעדרותה למשטרה. לפי הנוהל הרגיל, המטה הארצי פרסם הודעה על היעדרות זרסי, ביקש את עזרת הציבור ואף הפיץ קלסתרונים שלה. גם האח עצמו תלה מודעות והציע פרס כספי לכל היודע דבר על מקום הימצאה.

   

  היכן הגופה? מזל זרסי (צילום: מוטי קמחי)
  היכן הגופה? מזל זרסי(צילום: מוטי קמחי)

   

  שוטר במרחב יפתח, שקיבל את הקריאה על ההיעדרות, הגיע לאזור ביתה וזיהה במקום את האח מרדכי. כשהשוטר שאל: "היכן מתגוררת אחותך?", השיב לו זירזי: "אני לא יודע". לחוקרי המשטרה נראתה תשובת האח מוזרה מאוד, שכן האישה סעדה כאמור את בנו. באותה עת האח לא נעצר בחשד להיעלמות אחותו. כמה ימים לאחר מכן החליטו השוטרים לגשת לבית האח השכור בבת ים ושם זוהתה שמיכה עם כתמי דם. השמיכה הועברה למעבדה לזיהוי פלילי ובבדיקה התברר כי ה-DNA שנמצא תואם את דמה של הנעדרת.

   

  בשלב זה הוחלט במשטרה לנסות ולחזק את החשדות נגד האח והחקירה הועברה למחלק תשאול במרחב יפתח בראשותו של רב-פקד מושיק רחמים. החוקרים החלו לעקוב אחרי האח שבמשך אותו הזמן השתלט על דירת אחותו. במהלך החקירה התברר כי בין השניים התגלע ויכוח בעקבות העובדה שמזל זרסי ניהלה את חשבון הבנק של בן האח ואף גובה את דמי השכירות מביתו לחשבון בנק שנוהל על-ידה. החוקרים הבינו שהוויכוח פרץ לנוכח דרישתו של האח שהחשבון יהיה רשום על שם בנו ולא על שם אחותו.

   

  במהלך חיפוש בדירה השכורה של האח בבת ים הבחינו החוקרים בשולחן ועליו כתמי דם דהויים. כשהחוקרים שאלו את האח מהיכן השולחן, השיב זירזי כי הוא רכש אותו בשוק הפשפשים לאחר שאחותו נעלמה. באמצעות חומרים כימיים הצליחו החוקרים להוציא את דגימת הדם הספוגה בשולחן ושוב התברר כי מדובר בדמה של זרסי. לחוקרים היה ברור שהאח אינו דובר אמת, אולם אי מציאת הגופה עדיין נותרה בגדר תעלומה.

   

  דגימות דם גם מתחת לפרקט 

  החוקרים שבו לדירתו של האח בבת ים ובחיפוש יסודי איתרו את המזוודה. כשפתחו את המזוודה, הבחינו החוקרים בבדים שהיו ספוגים בדם, אולם כשמעטפת המזוודה הוסרה נמצאו בתוכה כמויות גדולות של דם. דגימות הדם נלקחו לבדיקה ואז שוב התברר כי בדמה של הנעדרת. בכל אותה העת המשיך זירזי האח לשמור על שתיקתו.

   

  רפ"ק רחמים וחוקריו לא התעצלו, החליטו על בדיקה יסודית של הבית שהיה כולו מרוצף בפרקט. הם פירקו את חתיכות העץ וגם שם התגלו דגימות דמה של האחות. בשלב זה הבינו החוקרים כי ככל הנראה זרסי נרצחה או הובאה לאחר הרצח לתוך הבית ושם הוכנסה למזוודה. למרות היעדר גופה, בפרקליטות השתכנעו כי נוכח מצבור הראיות הנסיבתיות מרדכי זירזי הוא זה שרצח את אחותו מזל.

   

  בא כוחו של זירזי, עו"ד רן אלון, הכחיש בשם מרשו את

  החשדות הכבדים המיוחסים לו וטען בתגובה כי "צריך לזכור שבתיק הזה לא נמצאה גופה עדיין, ולכן מזל היא בגדר נעדרת. אני לא מבין על סמך מה דעתה הנחרצת של היחידה

  החוקרת שהיא נרצחת. בשל העובדה שטרם הוגש כתב אישום, לא ראיתי עדיין את חומר הראיות, אולם ממיטב הבנתי מהדיונים שהתקיימו עד כה בהארכות המעצר אין ראיה ישירה שקושרת את מרשי לביצוע המעשה המיוחס לו".

   

  עו"ד אלון הוסיף: "צריך לזכור, מרשי מכחיש מכל וכל את מה מיוחס לו והוא היה מהראשונים שדיווחו למשטרה על היעדרותה, תלה מודעות תחת כל עץ רענן בפנייה לציבור בעזרה במציאתה ואף פרסם מודעה בעיתון על חשבונו עם פרס כספי לא מבוטל למי שיסייע במציאתה. התנהלותו זו לטעמי מצביעה על ההפך מהחשדות המיוחסים לו".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""רצח אחותו, הכניס גופתה למזוודה והעלים אותה""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרדכי זירזי
  צילום: מוטי קמחי
  הכחשה גורפת. עו"ד רן אלון
  צילום: יוסי גואטה
  מומלצים