שתף קטע נבחר

יש עתיד: המו"מ הקואליציוני רחוק מסיכום

לאחר ליל שיחות מרתוניות, הבהירו גורמים במפלגתו של יאיר לפיד כי הדיאלוג הפוליטי "מתקדם לאט מאוד". בליכוד אמרו כי יש חילוקי דעות בין יש עתיד לבית היהודי בעניין השוויון בנטל. דרעי תקף את הרכב הממשלה המסתמן: בורגני ומורכב ממעמד עליון

התקדמות איטית ומרחק רב מסיכום, כך הגדירו היום (א') גורמים ביש עתיד את מצב השיחות הקואליציוניות מול הליכוד-ביתנו. לאחר דיון לילי ממושך, התחדש בשעות אחר הצהריים הדיאלוג הפוליטי, וזה נסוב לעת עתה, על פי אותם גורמים, במתווה השוויון בנטל. "המשא ומתן רחוק בשלב זה מסיכום. זה מתקדם כעת מאוד לאט", אמרו. "רק בשלב מאוחר יותר נגיע למספר השרים ולחלוקת התיקים".

 

לאור המשבר, שישה ימים לפני תום המועד להרכבת הממשלה, ייפגשו בשעה 22:00 יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד ויו"ר הבית היהודי ח"כ נפתלי בנט עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הפגישה תיערך בשעה 22:00 בלשכתו בירושלים והם ידונו בה במשא ומתן הקואליציוני.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

אחרי 100 שנה: נחשפו הסודות בפרשת דרייפוס

מחאות ואיומי שביתה: הירושה שמחכה ללפיד

 

גורמים בליכוד-ביתנו האשימו את מפלגתו של לפיד. הם אמרו כי כשנפרדו הצדדים בבוקר הם הגיעו למתווה מוסכם משותף על השוויון בנטל וגיבוש נוסח מוסכם. אלא, אמרו בליכוד-ביתנו, "כשנפגשו הצדדים אחר הצהריים, לדבר על השרים, עוד לפני שהתחלנו חזרו בהם מכל מה שסוכם בנושא המתווה". בליכוד הוסיפו כי "כתוצאה מכך חזרו הבית היהודי ויש עתיד לדון בנושא מחדש".

 

אותם גורמים בליכוד הוסיפו כי "כרגע דנים נציגי שתי המפלגות ובבית היהודי לא יכולים לחיות עם התיקונים החדשים של יש עתיד".

 

דרעי: ההיסטוריה תשפוט לחומרה את נתניהו

יממה לאחר השתלחותו של אלי ישי בבנט ובלפיד, תקף גם אריה דרעי, עמיתו להנהגת ש"ס, את נתניהו, במה שהגדיר ככניעה שתביא לממשלה ללא חרדים. "לראש הממשלה אני אומר: לא תוכל לרחוץ בניקיון כפיך. אין לי ספק שההיסטוריה תשפוט ובחומרה את מי שנתן ידו למצב הזה", כתב בדף הפייסבוק שלו.

 

דרעי, שהביע ביטחון בכך שהממשלה הבאה - בורגנית כהגדרתו - תוקם לללא מפלגות חרדיות ותכלול רק "בני מעמד עליון", פנה לנתניהו וכתב: "תירוצים ישנם למכביר. אמרת שאילצו אותך, אפילו טרחת לגנות, אבל אלה תירוצים שאינם שורדים את מבחנה המחמיר של ההיסטוריה. מנהיג אחראי והגון צריך לומר בקול צלול: לא אתן ידי להחרמות ויהי מה. לא אתן ידי לפסילה מראש של ציבורים במדינת ישראל. האשמה הבלעדית רובצת ותרבוץ לפתחך ולא תוכל לחמוק מאחריות".

 

בנט ולפיד לא חמקו מדברי דרעי וספגו תקיפה מרומזת. "אנחנו עדים למצב אבסורדי שבו ניתן להחרים ציבור שלם, מצב שבו תנועות פוליטיות חוקיות במדינת ישראל יכולות להצהיר בריש גלי כי שני מיליון אזרחים מוחרמים מבחינתם, סתם כי כך דורש מאזן הנוחות שלהם", סיכם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד
צילום: גיל יוחנן
בנימין נתניהו
צילום: מרק ישראל סלם
אריה דרעי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים