שתף קטע נבחר

צפו: רועה פלסטיני מותקף, חייל צה"ל לא מתערב

רכז ביטחון ותושב אחד מכפרי האזור התעמתו סמוך למאחז אביגיל. הסרטון מציג תקיפה מצד הישראלי, אולם זה טוען: "רועה הצאן תקף אותי"

העימותים הרבים בדרום הר חברון בין מתנחלים לפלסטינים הפכו כבר כמעט לשגרה, ומקרה נוסף תועד ביום שבת.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

"תינוקת מגודלת": ביקורת סודית דלפה בתיכון

שנתיים לאסון ביפן: רעידת האדמה הורגשה בחלל

 

נאא'ל אבו עראם, רועה צאן פלסטיני שמתגורר בסמוך, רעה את צאנו במרחק כמה מאות מטרים מהמאחז אביגיל. בשלב מסוים הגיע למקום רכז הביטחון השוטף הצבאי של היישוב ותקף אותו ללא סיבה נראית לעין. לטענתו, שני ילדים פלסטינים התקרבו לכיוון המאחז.

 

בסרטון וידאו שהגיע לידי ynet, נראה הרכז רץ לכיוונו של הפלסטיני, תופס אותו וחובט בו באגרופו בעוד חייל ששוהה במקום אינו מתערב בנעשה. בהמשך, דוחף הרכז את רועה הצאן בחוזקה ורץ לכיוון העדר בכדי להבריח אותו. 

 

לאחר האירוע, פונה פלסטיני אחר לישראלי ואומר: "אתה מרביץ לו. הוא לא מרביץ לך. יש מצלמות. יש הכול, גם יש חייל". הרכז אומר לאחד החיילים: "גם הילדים שלא ייכנסו לפה, בסדר?". הפלסטינים דורשים בשלב זה שהרכז יורחק מהמקום ואז הוא פונה לפלסטיני שהותקף ואומר לו כשהחייל נמצא לידו: "אתה הרבצת לי עכשיו? אתה תשלם על זה".

 

רכז הביטחון מסר בתגובה כי "רועה הצאן הגיע מלווה בפעילים אנרכיסטיים שידועים כמייצרים פרובוקציות תקשורתיות על בסיס קבוע באזור. מתוקף תפקידי כאחראי ביטחון יישובי הגעתי לאירוע והותקפתי על ידי רועה הצאן. כפי שאפשר לראות

מהסרטון, רועה הצאן תופס אותי ומאיים עליי בעזרת מקל ובכדי להשתחרר מהתפיסה אני דוחף אותו ומרחיק אותו ממני. חשוב לציין שהסרטון צולם ונערך בצורה מגמתית ושקרית במטרה להכפיש את שמי".

 

לדבריו, "אין זו הפעם הראשונה שאותו רועה צאן תוקף אותי ואף מאיים על התושבים. לפני שנתיים וחצי הוא נתפס גונב מחצר אחד הבתים, ובאירוע אחר הסביר את המצאותו בתחומי היישוב בכך שהצבא הרג את בן דודו לפני כשלוש שנים ולכן הוא לא ינוח עד שינקום. בעבר כבר הגשתי כנגדו תלונה במשטרה על תקיפה וכך גם כעת.

 

"על כוחות הביטחון, הצבא והמשטרה למנוע מהפרובוקטורים להגיע לשטח היישוב ולהביא עמם מחבלים פוטנציאליים לשטחנו ולסכן את חיי ילדינו. אני, ככל תושבי אביגיל, מקיים יחסי שכנות טובים עם הפלסטינים שחיים בקרבתנו למעט אותם שמוסתים על ידי האנרכיסטים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים