שתף קטע נבחר

נחילי הארבה לא פוסקים: "כל עין גדי התמלאה"

אנשי השמורה דיווחו על "מיליוני פרטים בתנועה", ואנשי משרד החקלאות הדגישו כי ההדברה יעילה, אולם להקות ענקיות חדשות עלולות לגרום להם "להרים ידיים"

נחילי ארבה נצפו היום (ד') במועצה האזורית תמר - באזור ים המלח, סמוך לעין גדי ובמצדה. "זה היה מטורף. היו מיליונים", סיפר סגן מנהל השמורה, דורון לקס. אנשי משרד החקלאות שהגיעו לשטח הבהירו כי גודל הלהקה אינו ברור לעת עתה ופעילותה באזור ממופה.

 

"מיליוני חגבים". כך זה נראה בעין גדי  (צילום: דורון לקס) (צילום: דורון לקס)
"מיליוני חגבים". כך זה נראה בעין גדי (צילום: דורון לקס)

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

75 לאנשלוס: "וינה נהדרת, אם אתה לא יהודי"

אחרון הקושרים נגד היטלר הלך לעולמו

 

לדברי לקס, "אחר הצהריים קיבלנו דיווח שכמה קילומטרים דרומית לעין גדי יש משהו. נסענו לכיוון שלהם ופשוט הגיעו מיליונים. כל עין גדי התמלאה בארבה. הם לא עשו נזק. לא ראינו אותם יושבים על הצמחייה ואוכלים. הם היו בתנועה. פה ושם אני עוד רואה באוויר פרטים. לא בכמויות שהיו. כנראה הם התיישבו איפשהו. הם כל הזמן מעל עין גדי, אך כבר לא בכמות אדירה". בקיבוץ עין גדי עצמו לא נצפה הנחיל, שמרוכז באזור נחל חבר ונחל משמר.

 

גם בדימונה דיווחו תושבים שהבחינו בחגבים, ואנשי משרד החקלאות הביעו תקווה שלא יהיו עוד נחילים. "אנחנו יודעים על נחיל באזור

אשלים וזה בבדיקה. גם באזור עין גדי אנחנו בודקים. זה בטוח לא הסוף, מחר זה יום חדש", אמרה מנהלת השירותים להגנת הצומח במשרד, מרים פרוינד.

 

פרוינד הבהירה כי אין הערכה מתי להקות הארבה יפסיקו להגיע והוסיפה כי המשרד צופה תקופה קשה. "אנחנו עושים כמיטב יכולתנו. תוצאות ההדברה יעילות אך הלהקות החדשות לא קיבלו ריסוס. גם מחר וגם מחרתיים אנחנו צופים שזה יימשך. אם יגיעו נחילים באורך 50 ק"מ, אני מניחה שנרים ידיים. אבל בינתיים אנחנו שולטים במצב".

 

מאז כניסת הנחיל הראשון לשטחי המועצה האזורית רמת נגב, פועל המשרד מסביב לשעון. עד כה, הריסוסים התגלו כיעילים. בשעות הבוקר רוססו שלושה מוקדים שבהם נצפו להקות ארבה חדשות, ובמהלך היום אותרה להקה נוספת באזור הר קרן, שארית מלהקות שחדרו בימים האחרונים לישראל. מחר, עם אור ראשון, תרוסס גם היא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחילי ארבה בעין גדי
צילום: דורון לקס
מומלצים