שתף קטע נבחר

ש"ס תוקפת: בודדים עבדו עם נתניהו ללא בחילה

לאחר שבועות ארוכים של מתקפות ממוקדות על בנט ולפיד, מפנה שופרו של הרב עובדיה יוסף את התחמושת לראש הממשלה: "לביבי אין חברים, הוא סובל ממבנה אישיות בעייתי"

מקללים מהיציע: לכל אורך מערכת הבחירות והמשא ומתן הקואליציוני נמנעו בש"ס מלתקוף את נתניהו, ה"שותף הטבעי", והקפידו לכוון את החצים אל יאיר לפיד ובעיקר אל נפתלי בנט. עם הדיווחים על הקואליציה המסתמנת משתנה כיוון הרוח, ועם בוקר (יום ה') יתפרסם טור חריף במיוחד נגד נתניהו בביטאון המפלגה "יום ליום".

 

ש"ס עוברת למתקפה חזיתית ()
ש"ס עוברת למתקפה חזיתית

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

75 לאנשלוס: "וינה נהדרת, אם אתה לא יהודי"

אחרון הקושרים נגד היטלר הלך לעולמו

 

"לנתניהו מבנה אישיות בעייתי. לביבי אין חברים", כותב אבי רוזן, עורך בכיר בעיתון. "קשה להצביע על אדם שהולך עם ביבי שנים - בניגוד לשרון ולאולמרט, שלכל אחד מהם היו אנשים שהלכו איתם במדבר הפוליטי". רוזן מספר ארוכות על "בגידת" נתניהו ביו"ר הכנסת ריבלין ואיך העביר אותו "ויה דלרוזה" (דרך ייסורים, דרכו האחרונה של ישו).

 

"מסתבר שלא משתלם להיות חבר של ביבי. נאמנות לאיש היא לא מן התכונות שנתניהו מגלה כלפיהן הערכה. רובי הלך עם ביבי במדבר הפוליטי של האיש, הוא חיזק אותו וגיבה אותו, העניק לו גב ומשענת שביבי היה כה זקוק לה. ביבי זכר לו חסד נעורים וכיום הוא שולח את יולי לכהן כיו"ר הכנסת", נכתב.

 

בכירי ש"ס. "לא משתלם להיות חבר של ביבי" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בכירי ש"ס. "לא משתלם להיות חבר של ביבי"(צילום: גיל יוחנן)

  

הביטאון המפלגתי תוקף את התנהלותו של נתניהו במו"מ הקואליציוני, וכותב: "ביבי הוא איש של טרנד. מבנה האישיות שלו הוא גם המכשול העיקרי שלו בדרך לפסגה. בודדים האנשים שעבדו במחיצת נתניהו ולא קיבלו בחילה".

 

בסוף הטור מופיע גם איום מרומז: "נתניהו נהנה לראות את הציבור החרדי מכוון את חציו כלפי האחים בנט-לפיד, אבל נתניהו טועה. הציבור החרדי לא טיפש, כולם יודעים שיותר משזוג התאומים לא רצו את החרדים, נתניהו נהנה כי הם עשו לו את העבודה. הציבור החרדי כועס עליהם, אך הוא מבין גם מבין. ביבי הוא לא חבר ולא שותף לדרך. הוא החתום על גט הכריתות עם הציבור החרדי. בזמנים הקשים ביותר של נתניהו, המפלגות החרדיות היו שם לצדו, אבל נתניהו השיב למגזר שכל כך אהב רעה תחת טובה, בוגדנות תחת נאמנות".

 

"יום ליום" אינו עיתון רגיל, אלא שופרה של ש"ס ושל בית הרב עובדיה יוסף. בראש "הוועדה הרוחנית" שלו עומד צבי חקק, עוזרו האישי של הרב, שמקבל את כל התכנים מראש ומחליט אם יפורסמו. חקק אישר בתקופה האחרונה מתקפות ארסיות על בנט, על לפיד ועל הרב שי פירון, ובחלק מהמקרים ספג ביקורת מראשי ש"ס שלא תמיד אהבו את ההתקפות. ברחוב הש"סי נהוג לראות בדברים המתפרסמים ב"יום ליום" את דברו של "בית הרב עובדיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
בנימין נתניהו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים