שתף קטע נבחר

הולנדר ישקול להשעות את יצחק הרצוג

נציב שירות המדינה דן הבוקר עם היועץ רובינשטיין בשאלה אם לפתוח בהליכי השעייה נגד מזכיר הממשלה, בגלל החשדות נגדו בפרשת העמותות

נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, והיועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, נפגשו הבוקר לדיון בעניין נקיטת הליכים נגד מזכיר הממשלה, יצחק הרצוג, החשוד בפרשת העמותות.
השניים דנו בגיבוש עמדת המדינה לגבי עתירות שהגישו התנועה לאיכות השלטון וח"כ מיכאל איתן, שביקשו להשעות את הרצוג מתפקידו. בסיום הפגישה אמר שמואל הולנדר כי דן עם רובינשטיין בעניין הרצוג, והודעה בעניין תימסר מאוחר יותר.
הרצוג נחקר במשטרה בתקופה האחרונה בחשד לפעילות לא חוקית ב"פרשת העמותות". על פי החשד, עסק הרצוג בגיוס כספים לעמותות ציבוריות, שפעלו למען בחירתו של אהוד ברק בבחירות הקודמות, תוך עבירה על חוקי מימון הבחירות.
הולנדר זימן את הפגישה לאחר שקיבל לידיו מסמך מהמשטרה המפרט את החשדות נגד הרצוג.
כמה ח"כים מהימין, וביניהם מיכאל איתן מהליכוד שעתר כאמור לבג"ץ, תבעו בשבועות האחרונים להשעות את הרצוג בשל החשדות נגדו. ואילו במפלגת העבודה נמסר ממטהו של אהוד ברק כי "העלאת הנושא בתקופה כה קרובה למועד הבחירות משמשת כלי ניגוח פוליטי נגד ראש הממשלה". עוד נמסר בהודעה כי "מוטב שנציב שירות המדינה והיועץ המשפטי לממשלה יגלו רגישות ואחריות וימנעו מצעדים שהבהילות לגביהם אינה הכרחית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסנת קרסננסקי
יושעה? יצחק הרצוג
אסנת קרסננסקי
מומלצים