שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארדואן, הלסביות ההולנדיות והבן הטורקי המאומץ
  ערב בוא ר"מ טורקיה לביקור בהולנד, נאלצו זוג לסביות שאימצו ילד טורקי לרדת איתו למחתרת, אחרי שאמו הביולוגית דרשה מארדואן להשיבו. לאחרונה התבטאו בכירים טורקים נגד אימוץ ע"י נוצרים וחד-מיניים. שר הולנדי: "המאמצות ראויות להערצה"

  זוג לסביות הולנדיות ירד למחתרת ביחד עם בנו המאמץ, אחרי שהוריו הביולוגיים של הילד אמרו בשידור בטלוויזיה בטורקיה כי הם מתנגדים לכך שהשתיים יטפלו בילד. הנושא מאיים להעיב על ביקורו הרשמי של ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, בהולנד בשבוע הבא. לודביק אשר, סגן ראש ממשלת הולנד, אמר היום (ו') לכתבים כי הנושא הוא עניין הולנדי פנימי וכי התערבות פוליטית מצד טורקיה תהיה "בלתי הולמת".

   

  עוד חדשות ב-ynet:

   

  הילד בן ה-9, ששמו הפרטי הוא יונוס, נלקח מהוריו הביולוגיים בהולנד כשהיה תינוק, ובסופו של דבר נמסר לזוג לסביות החיות בהאג. אמו הביולוגית, נורגול אזרוגלו, הופיעה בתוכנית בטלוויזיה הטורקית מוקדם יותר החודש וקראה לארדואן להתערב בעניין. היא הודתה כי פעם אחת הפילה בטעות את הילד משק שבו סחבה אותו, וכנראה מדובר בחלק מהסיבה שבגינה הוא נלקח ממנה. העיתון ההולנדיNRC הנדלסבלד דיווח כי שני ילדים אחרים נלקחו אף הם מהמשפחה בשנת 2008, אולם לאחר מכן הם נסעו לטורקיה כדי למנוע את ההפרדה.

   

  פוליטיקאים בולטים בטורקיה דיברו לאחרונה בפומבי נגד גידול ילדים ממוצא טורקי בידי נוצרים, הומוסקסואלים או אנשים אחרים שערכיהם מנוגדים לערכיהם של ההורים הביולוגיים. אשר לעומת זאת שיבח את זוג האמהות המגדלות את הילד, ואמר כי הן "לקחו ילד שנמצא בסכנה". הוא הגן על מדיניות שירותי הרווחה של הולנד.

   

  "הבחירה של משפחה מאמצת בהולנד נעשית במסגרת תהליך זהיר", הוא אמר. "איננו בוחרים בהורים על בסיס גזע או מורשת, אלא על בסיס השאלה האם הילד יהיה בידיים טובות". הרשויות לרווחת הילדים בהולנד אמרו כי אין איום ספציפי נגד יונוס או האמהות המאמצות שלו, אולם

  הוא נשאר בבית ולא הלך לבית הספר כאמצעי זהירות מאז שידור הראיון.

   

  הסוכנות למען הילד בהאג החליטה כי מוטב ליונוס ולאמהות שלו "לשהות בדירה אחרת בינתיים, גם בגלל ביקורו של ראש ממשלת טורקיה בשבוע הבא". דוברת מטעם הסוכנות אמרה כי הדבר נובע גם מהצורך של האמהות ושל יונוס בשקט בעת הזו.

   

  אשר, שחזר כמה פעמים במסיבת עיתונאים על כך שיונוס "היה בסכנה" לפני שנלקח והועבר לאמהות המאמצות, אמר כי מצערת היא העובדה שהילד ואמהותיו מתחבאים כעת. "זה לא צודק. אנשים שרוצים לדאוג לילד של מישהו אחר ראויים להערצה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארדואן. האם הטורקייה מצפה שיתערב
  צילום: AFP
  מומלצים