שתף קטע נבחר

מכת הארבה: נחיל נוסף נכנס מסיני וירוסס מחר

תושבים דיווחו שהלהקה הגיעה לאזור אשלים. מנהל מחקר ופיתוח במועצת רמת נגב, יענקלה מוסקוביץ', עדכן כי "הגיע נחיל גדול מאוד של נקבות ואנחנו חוששים שהן יתרבו". בשירות להגנת הצומח עוקבים אחר מעופם ובבוקר ירססו אותם

נחיל ארבה נוסף נכנס לישראל בצהריים (שבת) מחצי האי סיני. הנחיל עושה את דרכו מאזור שבטה לכיוון היישוב אשלים שבמועצה האזורית רמת נגב. במועצה טוענים כי מדובר בנחיל גדול, אולם במשרד החקלאות אומרים שזה נחיל קטן ובבוקר הם צפויים לרסס את האזור שבו ישהו הלילה החגבים. מהמשרד עדכנו עוד כי הנחיל עף לאזור נחל לבן. "הדבר ילווה אותנו בתקופה בקרובה על בסיס יומי ככל הנראה. לשמחתנו אנו בינתיים מצליחים להשתלט על הנעשה הודות למוכנות טובה ועבודה קשה", הסבירו.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מטיילים בשבת בין השרב לגשם: "הכול ירוק"

דיווח: השופט דן כהן, שנמלט לפרו, בדרך לארץ

 

לדרום באהבה, היום באזור שבטה (צילום: יעל מוסקוביץ') (צילום: יעל מוסקוביץ')
לדרום באהבה, היום באזור שבטה(צילום: יעל מוסקוביץ')

 

ראש המועצה האזורית רמת נגב, שמוליק ריפמן, אמר בתגובה כי "מכת הארבה עוד לא מאחורינו". ריפמן הביע חשש מכך שהחגבים יתרבו באופן שיקשה את הדברתם. מנהל מחקר ופיתוח במועצת רמת נגב, יענקלה מוסקוביץ', עדכן: "הגיע נחיל גדול מאוד של נקבות ואנחנו חוששים שהן יתרבו. הוא נמצא כעת באזור אשלים. יחד עם זאת, למרות הגעת הנחילים לא נגרם נזק גדול לחקלאות. אנחנו עוקבים אחריהם כל הזמן. מדי בוקר מתבצע פה ריסוס".

 

הנחילים ממשיכים להיכנס. אזור צאלים, השבוע (צילום: צבי לוין) (צילום: צבי לוין)
הנחילים ממשיכים להיכנס. אזור צאלים, השבוע(צילום: צבי לוין)

מדי בוקר מרססים ומדבירים  (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
מדי בוקר מרססים ומדבירים (צילום: ישראל יוסף)

 

גם אתמול הגיעו להקות קטנות של חגבים לאזור, והן רוססו. צוות השירותים להגנת הצומח שהה באזור במהלך סוף השבוע. גם הבוקר בוצע ריסוס אווירי באזור שבטה. תושבי האזור דיווחו כי להקת ארבה גדולה מאוד הגיעה לאזור אשלים, וכעת עוקבים אחר מעופם כדי לראות היכן ינחתו בלילה.

 

במשרד החקלאות ציינו שימשיכו לעדכן אם תיכנס להקה גדולה מהרגיל, או אם ייכנסו לאזור המרכז. במשרד החקלאות ציינו שנחילי הארבה צפויים להמשיך להיכנס במהלך כל האביב. הם מתגאים בכך שהצליחו להדביר את כל הנחילים שנכנסו עד עתה לשטח ישראל.

 

ביום רביעי האחרון נצפו נחילי ארבה גדולים במועצה האזורית תמר, באזור ים המלח, סמוך לעין גדי ובמצדה. "זה היה מטורף. היו מיליונים", סיפר סגן מנהל השמורה, דורון לקס, "נסענו לכיוון שלהם ופשוט הגיעו מיליונים. כל עין גדי התמלאה בארבה. הם לא עשו נזק. לא ראינו אותם יושבים על הצמחייה ואוכלים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתרבים בדרום, היום
צילום: יעל מוסקוביץ'
ברוך הבא לישראל. ארכיון
צילום: סרגי פנקרטוב
מומלצים