שתף קטע נבחר

צילום: AFP

אובמה בירך את נתניהו: נקדם שלום וביטחון

לפני הגעתו לישראל ולאחר שראש הממשלה הודיע על השלמת מלאכת הרכבת הממשלה, בירך הנשיא ברק אובמה את בנימין נתניהו ואמר כי הוא "מצפה לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם ראש הממשלה ועם הממשלה החדשה". הוא הדגיש שבביקורו בישראל ידבר באופן ישיר עם האזרחים

רגע לפני שהוא מגיע לישראל וזמן קצר לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לנשיא שמעון פרס על סיום מלאכת הרכבת הממשלה, בירך אמש (שבת) נשיא ארצות הברית ברק אובמה את נתניהו ואת השרים החדשים על הממשלה החדשה ואמר כי הוא "מצפה לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם ראש הממשלה ועם הממשלה החדשה, להתייחס לאתגרים הרבים שאנו עומדים בפניהם ולקדם את האינטרסים המשותפים בשלום וביטחון".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

אונס קבוצתי בהודו: תיירת הותקפה לעיני בעלה

לשתות כוס תה עם האיש שהרג את אבא שלי

 

אובמה אמר כי ארצות הברית מייחסת חשיבות רבה ל"קשרים העמוקים והמתמשכים עם ישראל ועם העם בישראל. הנשיא מצפה לחזק את הברית בביקורו בישראל והוא מצפה לפגוש אישים ישראלים ולדבר באופן ישיר עם אזרחי ישראל".

 

יממה לאחר החתימה על ההסכמים הקואליציוניים בין הליכוד-ביתנו, יש עתיד והבית היהודי, וקצת פחות מחודשיים מאז יום הבחירות, הודיע ראש הממשלה לנשיא המדינה על הקמת הממשלה ה-33. ביום שני צפויה להתכנס מליאת הכנסת לישיבת השבעת הממשלה.

 

"הטלת עליי את המשימה וביצעתי אותה", אמר נתניהו לפרס. "אנחנו עומדים בפני שנה מכרעת בביטחון, בכלכלה ובמאמצים לקידום השלום, וכמו כן ברצון של אזרחי ישראל לחולל שינוי. בממשלה הזו ישנו שיתוף פעולה, ואני מאמין כי נוכל להביא בשורה בכל התחומים לכלל אזרחי ישראל, זוהי משימתי ואני יודע כי גם תפילתך".

 

פרס בירך אותו והוסיף כי "מלאכת הרכבת ממשלה הינה מורכבת ודרשה מאמצים עצומים ותושייה רבה. ישנן בעיות תלויות, אך מלאות הזדמנויות בתחום הביטחוני, החברתי והן בעשיית ובקידום תהליך השלום. המדינה זקוקה לכך והעם זקוק לכך - הזמן הגיע". 

 

נשיא ארצות הברית עתיד לנחות בישראל ביום רביעי הקרוב, לביקור בן 48 שעות. לצד הכנות לוגיסטיות קפדניות ותכנון מפורט של תוכנית האבטחה הנשיאותית בישראל, ניסו בכירי הממשל האמריקני בשבועות האחרונים ליצוק תוכן מדיני לביקור. כך הוחלט כי אובמה לא יישא דברים בכנסת, אלא ינאם בבנייני האומה בירושלים, כחלק ממאמציו "לדבר ישירות לאזרחי ישראל".

 

לבד מהנאום ביום חמישי, צפוי אובמה להיוועד עם נשיא המדינה, ראש הממשלה וראש האופוזיציה ולבקר, בין היתר, בקברי הרצל ורבין ובאתר יד ושם.

 

בסוף השבוע פרסם מכון "גאלופ" סקר שממנו עלה כי 64% מהאמריקנים תומכים בישראל על פני הפלסטינים. נתון זה מייצג את התמיכה הגבוהה ביותר ב-25 השנים האחרונות. הפעם האחרונה שסקרי המכון הציגו אחוזי תמיכה כאלה בישראל הייתה בזמן מלחמת המפרץ ב-1991.


פורסם לראשונה 16/03/2013 21:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה ונתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים