שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רועי לוי: הטלוויזיה - לוח המודעות של הסטנד-אפ

  בעולם מושלם, רועי לוי היה עושה רק סטנד-אפ, אבל מהר מאוד הוא הבין שאין מנוס מהטלוויזיה. בראיון מיוחד הוא מספר למה בכל זאת בחר לככב ב"מחוץ לחוק" ("קומדיה טובה יושבת על אינטליגנציה") ומסביר למה בחיים לא יילך לטיפול פסיכולוגי

  אחרי הפיילוט לתוכנית "מחוץ לחוק", נערכה ישיבת סיכום עם כל משתתפיה. לרועי לוי, המגיש, הייתה מסקנה חד משמעית: "אמרתי להם שאני חייב כיסא יותר נוח, אז החליפו לי אותו", הוא אומר. "זה אולי מקום העבודה שאני הכי אוהב בזכות הכיסא. בעולם מתוקן כל אחד היה יושב ככה".

   

  מה עוד קורה בערוץ הטלוויזיה של ynet:

  "פרויקט הלהקה": אין חדש תחת הריאליטי

  סער מעוז: איך מספרים לאמא שאתה נשא HIV?

  כריס קולפר: קשה להיות השראה להומואים צעירים

   

  בגיל 37, נדמה שלוי מצא את מקומו. מלבד הגשת התוכנית, הוא גם מתחזק את מועדון הסטנד-אפ "הקאמל קומדי קלאב", שבבעלותו, מופיע ברחבי הארץ עם מופע היחיד שלו ומגדל יחד עם אשתו את שני הילדים. את החיים הפרטיים שלו הוא מעדיף לשמור לעצמו. זו גם הסיבה שלא תראו את שמו במדורי הרכילות או את פניו בכל השקה אפשרית. מהסיבה הזו הוא גם ממעט להתראיין בתקשורת.

   

  צפו בקטע מהתוכנית "מחוץ לחוק" (Hot Comedy Central)

   

  אתה שנים בתחום, אתה עדיין צריך לקדם את עצמך בטלוויזיה?

   

  "הפרנסה שלי היא הסטנד אפ, אבל חייבים לעשות עוד דברים. הטלוויזיה היא לוח המודעות של העולם הזה וכדי לדעת מי מופיע ואיזה סטנדאפיסטים יש, אתה צריך להופיע שם. לדעתי זה כמו פרומו, טריגר להביא קהל להופעה שלך. אם לא מכירים אותך לא באים".

   

  אז אתה לא נהנה מהתוכניות האלה?

   

  "אני נהנה מהעבודה שלי. הרעיון בהתחלה היה לעשות רק סטנד אפ, אבל הבנתי שזה כרוך בעוד כל מיני דברים. לעשות טלוויזיה זה מקצוע אחר לגמרי שצריך ללמוד".

   

  ב"מחוץ לחוק" (שעונתה השניה מסתיימת ב-20 במארס) מתפקד לוי כשופט שמכריע אם להוציא מהחוק תופעות כמו דתיים, קניות או את בר רפאלי. מלבדו תוכלו למצוא שם גם את לוסי אהריש, כקלדנית שזוכה לבדיחות בעיקר בגלל מוצאה הערבי וסטנדאפיסטים מתחלפים. לוי אוהב את התוכנית הזו כי לדעתו היא מכבדת את הז'אנר. העניין הוא, שהנוכחות שלו בתוכנית היא די מינורית. היא בעיקר מורכבת מהמונולוגים של הסטנדאפיסטים האורחים, לוי משתתף בה בדרך אגב עם משפטים פה ושם.

   

  על תקן הערביה. עם לוסי אהריש (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  על תקן הערביה. עם לוסי אהריש(צילום: אוהד רומנו)

   

  אתה מרוצה מהעונה השנייה?

   

  "אני מאמין שכמו שהטייסים הכי טובים הם אלה שיש להם הכי הרבה שעות טיסה, אז ככה גם אנחנו. לכולם יש שעות טיסה ואנחנו מתמרנים יותר טוב. יש התרחבות יפה של הקסאט עם הקומיקאים ארז שלם ואבי אטינגר. זה מסמן לי התרחבות אינטליגנטית. קומדיה טובה יושבת על אינטליגנציה".

   

  לא ממש מרגישים אותך בתוכנית הזו.

   

  "אמרתי לך, אני ממש אוהב את העבודה הזו. זו עבודה טובה. לקח לי הרבה שנים עד שאיתרתי את הג'וב הזה".

   

  בזמן החיפוש הזה שלוי מדבר עליו, הוא הספיק לעשות לא מעט דברים. הוא התחיל ככתב השטח של "פרפר לילה" עם טל ברמן, שהייתה תוכנית הלייט נייט הראשונה בארץ. ממעמד של קומיקאי לא מוכר הוא הפך לשיחת היום. משם הדרך לקריירה טלוויזיונית היתה קצרה. הוא הופיע בתוכנית "של מי השורה הזו בכלל" ואחר כך ב"דאבל דייט" לצד דנה מודן. בהמשך הופיע ב"משחק מכור" לצד ליאור שליין וגורי אלפי, ב"גלגל החדשות" לצידו של יאיר ניצני, ב"עונת החתונות" שוב לצד מודן ואחר כך הצטרף לצוות התוכנית "צחוק מעבודה" עם שלום אסייג, בה הוא משתתף עד היום.

   

  במבט לאחור, מה אתה חושב על "פרפר לילה"?

   

  "היא הייתה חתרנית, מהפכנית והרבה יותר נועזת מהיום. הייתי בן 21 עם אפס ניסיון בטלוויזיה. לא הייתי אפילו קהל בתוכנית. הג'וב הראשון שלי היה בלייב, וזה חתיכת אומץ מצד האנשים שם. מי ייתן היום צ'אנס כזה למישהו אלמוני? בטח אם אראה את זה היום זה לא יראה לי מצחיק. עשיתי עונה אחת ועוד כמה פרקים מהעונה השנייה ואז ברחתי כי נמאס לי".

   

  הכל בשביל הכסף. רועי לוי (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  הכל בשביל הכסף. רועי לוי(צילום: אוהד רומנו)

   

  למה?

   

  "היה יום אחד שקמתי בבוקר וגיליתי שכל המדינה מדברת כמוני ואומרת את מה שהפך להיות המשפט שלי בתוכנית: 'מה נשמע'? זה לא היה איזה קאץ' פרייז שעבדתי עליו. זה היה חלק מהדיבור שלי. ומה שקרה שכולם דיברו ככה פתאום. החלטתי להפסיק לפני שאני אהרוג אותו או שהוא אותי. אמרתי לצוות בתוכנית שאני לא עושה את זה יותר. הפסקתי להגיד את זה, ואז שום דבר לא השתנה. באיזה שלב האנרגיות הטובות נגמרו ובמערכת זה נעשה פחות נחמד - אז התפצלנו. בכל מקרה, לא היה לזה אופק".

   

  עם הניסיון שלך היום, יש תוכנית שלא היית עושה?

   

  "אני מעריך שכן. דחיתי את כל ההצעות שקיבלתי על ריאליטי. כולם פנו אלי, מהמרוץ לזה דרך לשחק כדורגל ולישון בבית ועד להיזרק על איזה אי. זה ממש לא מה שבאתי לעשות בעולם הזה. אין לי עניין בזה. להיפך, אני חרד לפרטיות שלי. אני לא מבין את כל התופעה הזו".

   

  "צחוק מעבודה" מקבלת המון ביקורות שליליות על ההומור הנמוך. לזה פיללת?

   

  "לפעמים זה מצחיק אותי ולפעמים לא. כמו כל אחת משאר התוכניות שאני מגיש, ויש לי עין ביקורתית מאוד. אני לא חושב שזה משנה מה השם של התוכנית שאתה מופיע בה, אלא החומר. דביר בנדק היה ב"מצב האומה" והיה ב"צחוק מעבודה". אז הוא מצחיק או לא מצחיק? זה שטויות במיץ. השאלה היא  האם הבדיחה הצחיקה או לא".

   

  ואותך זה מצחיק?

   

  "העבודה שלי היא סטנד אפ. אם צריכים אחד אני מגיע. ככה אני רואה את זה. זה כמו שאם את מזמינה אינסטלטור הוא לא שואל מי את ובאיזה שכונה את גרה. המקום הזה של השיפוט בכלל לא קיים".

   

  אז מבחינתך הקהל של צחוק מעבודה ומצב אומה הוא אותו הקהל?

   

  "לא יודע, יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. אבל לא הייתי לוקח את התוכנית כמכלול ומקיש על כולה. לשתי התוכניות יכול להיות אייטם טוב או אייטם מסריח".

   

  כבוד השופט. רועי לוי (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  כבוד השופט. רועי לוי(צילום: אוהד רומנו)

   

  אז אתה לא שם בשביל הכסף?

   

  "כל עבודה שאני עושה היא בשביל כסף".

   

  לפני תשע שנים סגר לוי מעגל וקנה את "הקאמל קומדי קלאב", מועדון הסטנד אפ הוותיק שחוגג החודש 20 שנה להיווסדו. בימיו הראשונים של המקום הופיע שם לוי, אז צעיר מבולבל שכל חייו אמרו לו שלא יצליח. המועדון היה מבחינתו הבית הראשון שלו. "הייתי ילד מפגר בלי כיוון. ופתאום מצאתי מועדון שאומר: 'הם

  כולם התבלבלו רוץ קדימה'. לא קורה כל יום דבר כזה. בטח יש איזה ילד כזה גם היום נכון? אז צריך מועדון כזה. הבית משוגעים הזה צריך להיות פתוח".

   

  זה עסק שמצדיק את עצמו מבחינה כלכלית?

   

  "זה עסק, שלהבדיל מעסקים אחרים הוא לא חייב להצדיק את עצמו כלכלית. הוא לא מפסיד, הכל בסדר. הוא לא פועל על כלכלה אלא יותר על גחמות. זה בית משוגעים קטן. כל הסטנדאפיסטים משוגעים, דפוקים בראש מלמעלה עד למטה. יש שם איזה טוויסט".

   

  מה הטוויסט שלך?

   

  "לא יודע".

   

  היית פעם בטיפול? עניין אותך לבדוק את זה?

   

  "לא הייתי אף פעם. לא מעניין אותי שמטפל יבוא וגיד לי מה הטוויסט שלי. איזה שטויות זה. איפה זה יכול לקדם אותי בחיים? אני סטנדאפיסט וזה הקטע שלי בחיים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד רומנו
  רועי לוי. סטנדאפיסטים משוגעים
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים