שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עונש כבד לאונסי נערות ליווי: "פגיעה קשה יותר"

  פרקליטיהם של שני נאשמים מהצפון טענו שיש להקל עם מרשיהם משום שהקורבנות עסקו בזנות, אך השופטים דחו בתוקף את הטענה וקבעו שהיא "מקוממת". הם הוסיפו בגזר הדין: "מדובר בנשים חלשות, פגועות וראויות להגנה"

  "אונס הוא אונס הוא אונס, ואין משנה עיסוק המתלוננת". כך כתבו שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת שגזרו אתמול (יום א') מאסר בפועל של 15 שנים וחצי על צעיר בן 22 מהצפון שאנס יחד עם קרוב משפחה שתי נערות ליווי לפני כ-10 חודשים. על קרוב המשפחה גזרו השופטים מאסר קל יותר – שמונה שנות מאסר וחצי בפועל.

   

  האונס הכפול ברמת ישי:

  חשד: שתי צעירות מהצפון נאנסו אחרי בילוי לילי

   

  "עבירות מין המבוצעות נגד נשים שבחרו לעסוק בזנות אין בהן ממד חומרה מופחת, אלא אף פגיעה וניצול במדרג גבוה יותר. מדובר בנשים חלשות, פגועות וראויות להגנה, ואין להבחין חלילה בין 'זונה' לבין 'אדם'", הוסיפו השופטים בגזר הדין.

   

  פיראס סעאידה בשחזור האונס הכפול ברמת ישי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במאי האחרון הזמינו שני גברים את שתי נערות הליווי לתת להם שירותי מין באזור רמת ישי. שני הנאשמים, קאסם סעאידה (22) ופיראס סעאידה (19), הגיעו אף הם לאותו האזור, והבחינו בנשים יושבות ברכב. השניים הגיחו ונעמדו ליד הרכב - קאסם ליד הנהג ופיראס ליד דלת הנוסע.

   

  השניים פתחו את דלתות הרכב, הורו לגברים לצאת, נכנסו לרכב והחלו בנסיעה פראית אל מעבה היער ואל השדות ברמת ישי. לאחר מכן תקפו השניים מינית את שתי הנשים, תוך שימוש באלימות רבה. הם הכו אותן, ובסופו של דבר אף שדדו מהן כסף, תכשיטים ואת הטלפונים הניידים שלהן. קאסם הורשע באונס ובביצוע מעשה סדום, בחטיפה לשם ביצוע עבירות מין, בניסיון לאונס, בעבירות אלימות, בגניבה ובשימוש ברכב ללא רישיון וללא רשות. פיראס הורשע באונס, בסיוע לחטיפה ובתקיפה.

   

  פיראס סעאידה משחזר את האונס, ארכיון (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  פיראס סעאידה משחזר את האונס, ארכיון(צילום: אבישג שאר-ישוב)

   (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  (צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  השניים הורשעו על פי הודאתם במסגרת הסדר טיעון שלא כלל הסכמה לגבי העונש. במהלך הדיונים לגבי העונש נמסרו לבית המשפט תסקירים על מצבן של שתי הנשים שהותקפו, שבהם נכתב כי הן סובלות מקשיים בתפקוד ומפוסט-טראומה.

   

  בנוסף, התייחסו השופטים לטענה של ההגנה לפיה יש לצמצם את הענישה בשל היותן של הקורבנות נערות ליווי. השופטים דחו את הטענה הזו, וקבעו כי הטענה "מקוממת ומלמדת שבעתיים על הצורך בחידוד ערך ההגנה על שלמות גופן ונפשן של אלה העוסקות בזנות לפרנסתן. זנות הינה פרקטיקה של דיכוי וניצול פערי כוח".

   

  הארכת המעצר של קאסם סאעידה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אף אם העוסקת בזנות רואה בעיסוקה ביטוי לאוטונומיה עצמית ולבחירה חופשית, מציאות הזנות היומיומית היא קשה ואכזרית, והעוסקות בה סובלות בהכרח מהשפלות, מפגיעות פיזיות ומתחלואים שונים", כתבו השופטים.

  אב בית הדין יצחק כהן והשופטים אסתר הלמן ובנימין ארבל גם קבעו כי קאסם "היה הדומיננטי והבולט והאקטיבי בין השניים", ואף הביע זלזול בקורבנות באוזני השופטים באומרו: "זונות יכולות להגיד כל דבר".

   

  ביחס לנאשם השני ציינו כי הנאשם "ניצל את כוחו הפיזי לביצוע המיוחס תוך שהוא אינו שועה לתחינות קורבנו". השופטים קבעו כי הדבר היחיד שפועל לזכות השניים הוא העובדה שהודו במעשיהם, וחסכו לשתי הנשים את הצורך לבוא ולהעיד.

   

  מעבר לעונש המאסר בפועל, גזרו השופטים על קאסם שלוש שנות מאסר על תנאי, פיצוי 25 אלף שקלים לכל אחת מהנפגעות וקנס בן 20 אלף שקלים. כמו כן, הוא לא יוכל להחזיק רישיון נהיגה שלוש שנים וחצי מיום שחרורו. על פיראס, חוץ מעונש המאסר בפועל, נגזרו שנתיים מאסר על תנאי, פיצוי לכל אחת מהקורבנות ב-20 אלף שקלים וקנס של 15 אלף שקלים. השופטים המליצו לשלב את הנאשמים, ככל האפשר, בתוכנית טיפולית לעברייני מין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הנאשם הדומיננטי והאקטיבי". קאסם סעאידה
  צילום: אביהו שפירא
  "ניצל את כוחו הפיזי". פיראס סעאידה
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מומלצים