שתף קטע נבחר

15 שנות מאסר לאנס הילדה בבית קפה ארומה

שנתיים אחרי האונס המזעזע של בת 12 בבית הקפה הירושלמי נשלח ניסים פינס ל-15 שנות מאסר. הוא גם הורשע בביצוע מעשה מגונה בבת 13. "מעשיו היו נוראים, מזוויעים ומכוערים"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ב') 15 שנות מאסר על ניסים פינס, שהודה והורשע בכתב אישום מתוקן בביצוע אונס ומעשה סדום בילדה בת 12 בסניף ארומה בירושלים בפברואר 2011. הסדר הטיעון בכתב האישום המתוקן שהוגש על-ידי עו"ד שלומית בן יצחק מפרקליטות מחוז ירושלים, אושר בבית המשפט בדצמבר 2011. פינס גם הורשע בביצוע מעשה מגונה בבת 13.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בגלל טביעת הנעל: תיק רומן זדורוב חוזר למחוזי

כל השרים: כך תיראה ממשלת נתניהו השלישית

 

השופטים צבי סגל, משה יועד-הכהן ובן ציון גרינברג, כינו את מעשיו של פינס "נוראים, מזוויעים ומכוערים" וציינו כי מעשיו נמשכו 40 דקות. בגזר הדין צוין כי הילדה שנאנסה סובלת מהפרעות נפשיות והפרעות נוספות ואף אושפזה תחת טיפול פסיכיאטרי בעבר. כמו כן צוין כי לאחר המעשה הילדה חששה מתגובת אביה ואמרה לו: "אבא, אל תכעס" וכי האונס הוביל להידרדרות במצבה ולאשפוזה מחדש בבית חולים פסיכיאטרי. עוד נאמר בגזר הדין כי האונס השפיע עליה לרעה במובנים שונים.

 

עוד ציינו השופטים בגזר הדין כי מדובר בעבירות קשות וחמורות, שיש להן השפעות קשות על הילדות, "שכל חטאן היה כי נקלעו לדרכו של הנאשם שלא בחל בהפעלת כוח כדי להשיג הדבר שבו חפץ יותר מכול באותה נקודת זמן, עד להגעה לפורקן מיני".

 

השופטים תיארו את התכנון המוקדם של פינס ואת הנזקים שגרם אל מול טענות סנגורו, עו"ד דוד ברהום, שלפיהן מרשו ביצע את המעשים בגלל פגם אורגני במוח. השופטים ציינו כי חוות הדעת בעניינו של פינס אמנם מצאה בעיות אישיות וקשיים פסיכולוגיים, אך לא נמצאו תימוכין לטענת הפגם במוח. הם ציינו כי פינס הבין את שעשה ואת הפסול במעשים והוסיפו כי "פינס התאכזר והיה אלים לילדות".

 

עו"ד ברהום מסר לאחר הדיון כי "מרשי אדם חולה שסובל מבעיות נוירולוגיות קשות מאוד שהיה להן קשר ישיר לביצוע העבירה, בנסיבות האלה העונש מחמיר מאוד ולא מידתי. נלמד את גזר הדין ונשקול ערעור לעליון".

 

פינס טען שהנאנסת היא חברתו 

כתב האישום המקורי נגד פינס כלל שלוש עבירות אונס, שתי עבירות של מעשי סדום ועבירה של מעשים מגונים. לפי מה שיוחס לו הוא הגיע לבית הקפה, ניגש לילדה בת 12 ודרש ממנה לקיים עמו יחסי מין. היא הלכה עמו, פינס הוביל אותה לבניין הסמוך לבית הקפה ושם אנס אותה.

 

לאחר מכן החזיר פינס את הילדה לבית הקפה, נכנס איתה לשירותים, הפשיט אותה בכוח ושם אנס אותה בשנית וביצע בה מעשה סדום ומעשה מגונה. לקוחות בית הקפה שמעו את הזעקות מתוך תא השירותים והפנו את תשומת לב העובדים למתרחש. אלה ביקשו מפינס לפתוח את הדלת אך הוא סירב. כשפרצו אותה הם גילו אותו עירום. פינס טען בפניהם כי הילדה היא חברתו, ומיד לאחר מכן נמלט מהמקום.

 

כתב האישום המקורי ייחס לפינס גם מעשה מגונה בנערה אחרת, בת 13. גם במקרה זה הגיעה איתו פרקליטות מחוז ירושלים לעסקת טיעון שבמסגרתה הודה במעשה מגונה, והסעיף של ניסיון למעשה סדום נמחק. פינס הורשע בביצוע מעשה מגונה בנערה שבוצע חמישה ימים לאחר אונס הילדה בת ה-12. במקרה זה פינס פגש את הנערה שאותה הכיר באופן כללי, שאל לשלומה, החל ללכת עמה, הוביל אותה לכיוון השיחים ואז ביצע בה מעשה מגונה. בגזר הדין צוין כי הנערה נפגעה קשות ואיבדה אמון בסביבתה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האנס ניסים פינס בבית המשפט, היום
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד דוד ברהום
מומלצים