שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AFP
  פלסטינים נגד אובמה: צלב קרס ונעליים על שיירה
  צעירים מבית לחם השחיתו שלט חוצות ענק שנתלה לקראת ביקור נשיא ארה"ב ברשות. הם מחו על "המדיניות האמריקנית המעדיפה את ישראל על פני הרשות". באותו זמן עברה במקום שיירה של מכוניות אמריקניות והמוחים תקפו גם אותה
  המחאה הפלסטינית נגד ביקורו של ברק אובמה בישראל וברשות עולה מדרגה נוספת: עשרות צעירים מבית לחם השחיתו היום (ב') שלט חוצות גדול שנתלה בעיר ונשא את דמותו של נשיא ארה"ב. הצעירים מחו על מה שהם תופשים כמדיניות אמריקנית המעדיפה את ישראל על פני הרשות הפלסטינית, והם הבהירו שהנשיא לא יתקבל בברכה בבית לחם.

   

  משחיתים את הכרזה. היום בבית לחם (צילום: AP) (צילום: AP)
  משחיתים את הכרזה. היום בבית לחם(צילום: AP)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   

  שלטים שהושחתו ברמאללה בשבוע שעבר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  שלטים שהושחתו ברמאללה בשבוע שעבר(צילום: EPA)

   

  ביקור אובמה - כתבות נוספות ב-ynet:

   

  הצעירים, שחלקם חברים בתנועות פלסטיניות מאורגנות וחלקם קרובים של אסירים הכלואים בישראל, התכנסו במרחק של עשרות מטרים מכנסיית המולד והסירו את שלט החוצות שנשא את דמותו של אובמה. לאחר מכן הם נסעו על השלט עם מכוניותיהם ובהמשך ריססו צלבי קרס ו-X על פניו של הנשיא. באופן מקרי, באותו זמן בדיוק עברה במקום שיירת מכוניות אמריקנית. אחד הצעירים השליך על השיירה נעליים ונמלט מהמקום.

   

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   

  מאז נודע שהנשיא אובמה יבקר ביום חמישי ברמאללה וביום שישי בבית לחם, הביעו כמה קבוצות פלסטיניות זעם ומחאה נגדו. בשבוע שעבר נתלו ברמאללה שלטים שקראו לאובמה שלא להביא את הטלפון הנייד שלו לביקור ברשות,
  מכיוון שבשל התנגדות ישראל אין בה תמיכה למכשירים ניידים מדור שלישי.

   

  יום למחרת צוירו איקסים על שלטים שקידמו את הגעתו של אובמה. מאז הסירו גורמים ברשות את חלקי השלטים שעליהם צוירו הסמלים.

   

  מחר צפויה להתקיים ברמאללה הפגנה נגד ביקורו של אובמה ברשות. מנגנוני הביטחון הפלסטיניים הודיעו שיאפשרו לתושבים "לנצל את חופש הביטוי" לקיים את ההפגנה כל עוד יעשו זאת במסגרת החוק.

   

  לכבוד ביקורו של אובמה בבית לחם החליטה העירייה להסיר מאחת הכיכרות אנדרטה בצורת מפת פלסטין ועץ זית שנשתל במקום, ובמקומם להציב את הדגל הפלסטיני לצד הדגל האמריקני. בשעה שעובדי העירייה החלו להסיר את העץ ואת האנדרטה התקבצו מסביב עשרות פלסטינים שזעמו על המהלך. הם עצרו את העבודות והשיבו את האנדרטה והעץ למקומם. אותם מוחים הודיעו שלא יסכימו להצבת דגל אמריקני בכיכר במקום האנדרטה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משחיתים את השלט לקראת ביקור אובמה. היום בבית לחם
  צילום: AP
  מומלצים