שתף קטע נבחר

צילום: AFP

קסאם בחצר: "אובמה כאן, הצבע אדום היה צפוי"

ביתה בשדרות של שרה חזיזה נפגע מרקטה מעזה. "אי אפשר לחיות ככה, יש שריטות נפשיות רק מהריצה לממ"ד", אמרה על הקסאם שהתפוצץ בעת שהייתה בעיצומם של הניקיונות לפסח. ראש העיר: ארגוני הטרור מתכתבים עם אובמה

על תושבי שדרות עברו כמה חודשים שקטים, אבל רבים מהם לא הופתעו משובו של הצבע האדום ומחידושו של ירי הרקטות. גם שרה חזיזה, שבחצר ביתה התפוצץ אחד הקסאמים, לא הופתעה. "אני בטוחה שהרקטות הללו קשורות לביקור אובמה. למען האמת, היה צפוי שבשדרות יהיה היום צבע אדום בגלל הביקור", אמרה האישה שביתה ניזוק.

 

ביקור אובמה - כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

היא סיפרה כי האזעקות שנשמעו ב-7:15 בבוקר אירעו בעת שהיא התכוננה לחג. "נשמע צבע אדום כשהייתי במהלך הניקיונות לפסח. הבית היה מלא במים. הספקתי להרים את בתי בת השמונה לממ"ד, אבל עוד הייתי בחוץ כשנשמע הפיצוץ. ידעתי שהפיצוץ היה אצלי בבית, אנחנו כבר רגילים, פעם אחת כבר התרחשה אצלנו נפילה".

 

בירי חמש הרקטות מרצועת עזה הבוקר לא היו נפגעים, אבל שרה חזיזה הבהירה כי "המשפט 'אין נפגעים' הוא שגוי מהיסוד. גם הנפילה, גם הפחד, גם השריטות והחבלות שקורות למישהו רק בריצה לממ"ד. אלה שריטות נפשיות קשות, אי אפשר לחיות ככה. הילדים שלי עדיין ישנים איתי במיטה. כל הזמן יש את החשש איפה יתפוס אותנו הקסאם והנזק הוא הרבה יותר גדול ממה שכל מי שלא גר בעיר יכול לתאר".

 

בעלה יוסי חזיזה אמר כי אשתו מסרה לו כי רקטה פגעה בביתם: "יצאתי מהבית מוקדם ופתאום קיבלתי טלפון מאשתי. היא אמרה שנפל אצלנו קסאם בבית. הסתובבתי מהר והגעתי למקום. מפחיד וקשה לחיות ככה בלי היכולת לעזוב לרגע את הילדים".

 

דורון פרטוש, שכן של המשפחה, סיפר: "באזעקה הראשונה חשבנו שמדובר באזעקת שווא. בצבע אדום השני כבר הבנו שזה רציני ושיורים על העיר, ואחרי האזעקה השלישית שמענו פיצוץ חזק. כשהבנו שזה נפל פה בסביבה התחלנו לבדוק וראינו שרק במזל זה נפל בחצר של השכנים. כנראה שמישהו בצד השני רוצה להראות את כוחו כשאישיות גדולה מגיעה לישראל".

  

גם ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, בטוח כי לירי יש קשר ישיר בליקור אובמה: "הירי הבוקר אל עבר העיר הוא התכתבות של הארגונים בעזה עם נשיא ארה"ב שנמצא עכשיו בישראל. לדעתי הם מנסים להגיד לו שהוא יכול להגיע לרמאללה או לכל מקום אחר בשטחים ולסגור דברים עם אבו מאזן, אבל מי שנותן את הטון לגבי שקט או הסלמה באזור - אלה הם. לדעתי זה אירוע חד פעמי, ואני מקווה שכך זה יישאר. בפעם שעברה אובמה ביקר בשדרות והפעם זה לא היה בתוכנית. אני לא חושב שהוא ידע משהו ולכן לא הגיע לכאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
הקסאם שפגע בבית
צילום: רועי עידן
שרה חזיזה, שביתה נפגע
מומלצים