שתף קטע נבחר

טפירו: "שחקני מכבי היו צריכים להיות איתנו"

אחרי ביטול המחזור, ביום ג' הקרוב ייקבע עתידה של עונת הכדורסל לאחר סבב ישיבות. בארגון השחקנים כועסים על שחקני מכבי: "כשאתה חבר בארגון אתה צריך ללכת לפי דעת הרוב". נאור: "השביתה לא הייתה מטרה אלא אמצעי". קופל יקיים ישיבה דחופה במוצאי החג

לאחר שאתמול התקבלה החלטה על ביטול מחזורים 22 ו-23 בכדורסל הישראלי, נראה כי יום שלישי הקרוב הוא שיקבע את עתיד העונה כולה.

 

מחרתיים בצהריים יתכנס הדירקטוריון של מנהלת הליגה על מנת לדון במשבר עם השחקנים כשעל הפרק גם סגירת הליגה. עוד לפני כן ייפגש ראש מינהל הספורט, ד"ר אורי שפר על פי הנחייתה של שרת התרבות והספורט, לימור לבנת עם יו"ר המנהלת, שמועל פרנקל שעד כה לא לקח חלק בניהול המשבר בשל חופשה פרטית בתאילנד.

 

ישתתף בפגישות ביום ג' עם חזרתו מתאילנד (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
ישתתף בפגישות ביום ג' עם חזרתו מתאילנד(צילום: עוז מועלם)

 

באותו יום אחר הצהריים, ייפגש שפר גם עם יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, בתקווה שהתערבותו תעזור לסיים את המשבר מבלי לבטל משחקים נוספים או את הליגה כולה.

 

מאז אתמול, הספיק הבעלים של ברק נתניה, צבי ליבר, להודיע לשחקנים כי אימוני הקבוצה מבוטלים ולמעשה הקבוצה סגורה עד להודעה חדשה. בסופו של דבר בשל החג מדובר בשני אימונים בלבד וכאמור ביום שלישי אם ימצא הפתרון לסכסוך, גם נתניה תחזור לפעילות מלאה.

 

לימור לבנת. הנחתה את מינהל הספורט להתערב (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
לימור לבנת. הנחתה את מינהל הספורט להתערב(צילום: אורן אהרוני)

 

עוד נודע ל- ynet כי ישנן קבוצות המנסות לנצל את השביתה לאי תשלום משכורות, אך בארגון השחקנים הבהירו כי יבדקו כל קבוצה שלא תשלם לשחקניה ומכיוון שהשחקנים לא שבתו מאימונים, ניתן לא לשלם להם רק על יום השביתה עצמו, היום בו היה אמור להתקיים המחזור.

 

השחקנים מצידם נחושים לחלוטין להמשיך במאבק ואתמול אף הועברה ביקורת קשה נגד שוברי השביתה ובעיקר נגד שחקניה של מכבי ת"א. מאיר טפירו אמר: "לאות סולידריות שחקני מכבי ת"א היו צריכים להיות פה, זה מאבק גם שלהם. באיזשהו מקום כשאתה חבר בארגון, אתה צריך ללכת לפי דעת הרוב ובכל מקום אליו תגיע בהמשך אתה צריך לפתח ביצים ולעשות מה שצריך לעשות. לצערי הם לא היו איתנו בחלק מהמאבק הזה. הארגון חזק גם בלעדיהם ונקווה שאנחנו נמשיך בדרך שאנחנו באמת מאמינים בה".

 

טפירו. "שחקני מכבי היו צריכים להפגין סולידריות" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
טפירו. "שחקני מכבי היו צריכים להפגין סולידריות"(צילום: עוז מועלם)

 

טפירו התייחס למאבק עצמו ואמר: "השביתה לא הייתה המטרה שלנו, יו"ר האיגוד, אבנר קופל הביא את ההצעה הכי טובה לכדורסל הישראלי לבנות מש ארוך טווח לארבע שנים ולבנות ליגה עם ישראלים טובים, כאלה שמקבלים את ההזדמנויות. אין לי מושג למה זה לא עבר במנהלת. יצחק פרי הביא הצעה טובה, וגם זה לא עבר למרות שרצינו.

 

עשינו הכל כדי שלא תהיה שביתה, בהדברות אחד עם השני אפשר להגיע להרבה דברים וחבל שהגענו למצב הזה. ככל שיהיו יותר שחקנים ישראלים דומיננטיים ביותר קבוצות, יהיה יותר כסף בכדורסל. אני מסתכל על הטווח הרחוק, זה הדבר הנכון לכדורסל הישראלי. ריבוי הזרים ושאתה לא יודע מול מי אתה משחק, נמאס גם לליגה וגם לשחקן הישראלי. השחקנים מסכנים הרבה מאוד כסף בגלל השביתה הזאת.

 

אבנר קופל. טפירו: "ההצעה שלו הייתה הטובה ביותר" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אבנר קופל. טפירו: "ההצעה שלו הייתה הטובה ביותר"(צילום: עוז מועלם)

 

אני חושב שעוד תהיה ליגה העונה. בהסכם האחרון קבענו שנדבר מפברואר או מרץ, יש לנו את הזכות לעשות את מה שאנחנו עושים. אנחנו רוצים שהקבוצות יתכוננו לעונה הבאה עם חוקים ידועים. אני אולי נלחם פה בשביל הבן שלי, שיגדל ושתהיה לו הזדמנות לשחק כדורסל. לי היתה את ההזדמנות כי היו רק שני זרים מהרגע הראשון שבאתי. החבר'ה הצעירים של היום מקבלים הזדמנות רק בגיל 23 או 24, ויש יותר זרים בליגה, כך שיש להם פחות זמן לטעות ופחות זמן להתחשל".

 

קפטן הפועל ת"א מתן נאור הוסיף: "אני לוקח קשה את המחזור שהתבטל. השביתה לא הייתה מטרה אלא אמצעי. לאורך כל הדרך לא התייחסו אלינו בצורה רצינית, אני מקווה שיבינו במנהלת שהם צריכים לעשות צעד בכיוון שלנו".

 

בעקבות המשבר בליגת העל והשביתה המאיימת על הענף כולו החליט יו"ר איגוד הכדורסל, אבנר קופל, לקיים ישיבת נשיאות דחופה במשרדי האיגוד במוצאי החג. מהאיגוד נמסר: "יש לזכור שעל פי חוק, האיגוד הוא האחראי על הכדורסל בארץ ובישיבה ידונו השלכות המשבר ואפשרויות לפתרון".


פורסם לראשונה 31/03/2013 10:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעל שחרור
ישיבת ארגון השחקנים אמש
צילום: יעל שחרור
מומלצים