שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  אייר פראנס הורידה נוסעת "לא יהודייה" - ונקנסה

  פעילה פרו-פלסטינית ביקשה להגיע לפני שנה לגדה דרך ישראל. חברת התעופה הורידה אותה מהטיסה בטענה שהיא אינה יהודייה. בימ"ש בפריז קבע כי זו אפליה וקנס את אייר פראנס

  כך ייעשה לחברת תעופה שמנעה מפעילה פרו-פלסטינית להגיע לשטחים דרך ישראל: בית משפט בפריז הרשיע היום (ה') את חברת התעופה הצרפתית אייר פראנס באפליה בשל הורדת אזרחית מקומית מטיסה שהמריאה לישראל בטענה שהיא אינה יהודייה.

   

  עוד חדשות מהעולם ב-ynet:

  מרעיב ומאיים בגרעין. המשוגע החדש מקוריאה

  נשרף מגדל האולימפוס - "סמל השלום" בצ'צ'ניה

   

  במסגרת הקמפיין "ברוכים הבאים לפלסטין" ניסו מאות פעילים פרו-פלסטינים להגיע באפריל בשנה שעברה לגדה המערבית דרך נמל התעופה בן-גוריון. אחת מהם, הוריה אונקור (30) סטודנטית לסיעוד, עלתה על המטוס בנמל התעופה בניס שבדרום צרפת ונשאלה אם יש לה דרכון ישראלי. כשהשיבה בשלילה נשאלה אונקור אם היא יהודייה.

   

  כשנציג חברת התעופה הצרפתית הבין שאונקור אינה יהודייה הוא הורה לה לרדת מהמטוס. עורכי דין צרפתים הביעו תמיכה באונקור וטענו כי האקט שבו נקטה חברת התעופה הוא מפלה. אייר פראנס מצדה טענה ששמה של אונקור הופיע ברשימה שנמסרה לחברה על-ידי הרשויות בישראל ולכן הועלתה סברה שהנוסעת לא תורשה להיכנס לתחומי ישראל.

   

  בית המשפט בפריז קבע כאמור בעקבות תביעה שהוגשה כי מדובר באפליה. הוא גם קנס את חברת התעופה ב-10,000 אירו ואף הורה לחברה לשלם 3,000 אירו פיצויים לאונקור בגין הנזק שנגרם לה ועבור שכר טרחת עורכי הדין שלה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חלק מהפעילים הצליחו להגיע לישראל. נתב"ג בשנה שעברה
  צילום: MCT
  מומלצים