שתף קטע נבחר

מחדל? נחשד בעבירת מין, שוחרר ואז אנס אשה

אזרח סודן נעצר ביוני 2012, בחשד ששלף את איבר מינו ברחוב. הוא נשלח למעצר בית ולפני שבועיים נעצר שוב בחשד שאנס עובדת זרה

האם ניתן היה למנוע את אונס העובדת הזרה בתל-אביב? בית משפט השלום בתל-אביב האריך בצהריים (יום א') בארבעה ימים את מעצרו של עומר ג'יהאד עומר (23) - אזרח סודן - שחשוד כי אנס לפני שבועיים אזרחית הפיליפינים באזור התחנה המרכזית. בדיקת ynet העלתה כי עומר שוחרר בעבר לאחר עבירת מין אחרת שנחשד בה וכי מקרה האונס יכול היה להימנע לכאורה אם הרשויות הרלוונטיות היו פועלות בהתאם.

 

עוד בחדשות:

ארה"ב: לא נציב לטורקיה דד-ליין למינוי שגריר בישראל

הוקמה ועדה לפיצוי העובדים בדימונה שחלו בסרטן

 

מהבדיקה עולה כי הסודני נעצר בעבר בחשד לביצוע עבירת מין אחרת, אולם אוזלת ידן של הרשויות הובילה אז לשחרורו. ביוני 2012 נעצר עומר בעיר רחובות לאחר שאישה טענה כי הוא שלף ממכנסיו את איבר מינו ברחוב. האישה העידה כי תצפתה על הסודני ולאחר שמסרה את תיאורו לשוטרים הוא נעצר.

 

בחקירתו הכחיש האזרח הזר את המיוחס לו, אולם במקביל לחקירה נלקחו ממנו דגימות DNA. במשטרת רחובות הוחלט אז להביא את הסודני בפני שופט בחשד לביצוע מעשה מגונה בפומבי, אולם יחד עם זאת דרשו לשחרר אותו בערבות. שופטת בית משפט השלום ברחובות, עיריה מרדכי, קיבלה אז את בקשת המשטרה והחליטה לשחרר את החשוד בערבות עצמית של 2,000 שקל או בערבות צד ג' בסך 5,000 שקל.

 

השופטת מרדכי אף ציינה אז בהחלטתה כי "המשטרה תדאג להחזיר לידי החשוד את רישיון השהות שלו ולהשאיר העתק בתיק החקירה ואף תיידע באופן מיידי את משרד הפנים על אודות פתיחת החקירה".

 

האישור פג תוקף

עומר, שהסתנן לישראל ב-2011 בצורה בלתי-חוקית, נעצר מיד לאחר מכן אך שוחרר על-ידי אנשי רשות האוכלוסין וההגירה בתנאי שישתף פעולה עם הרשות לצורך הנפקת מסמך נסיעה וגירוש מישראל. תוקף המסמך פג בספטמבר בשנה שעברה, אך עומר המשיך את שהייתו בישראל.

 

במשטרה טוענים כי מיד לאחר ההחלטה של בית משפט השלום ברחובות, הועברה פנייה ליחידת "עוז" שאחראית לאכיפה והרחקת שוהים בלתי-חוקיים. לטענת המשטרה, בהודעה ליחידה נמסר כי האיש חשוד במעשים פליליים וזאת לצורך קידום גירושו מהארץ. ברשות החשוד היו רק 300 שקלים במזומן ולכן הוא נותר במעצר לילה נוסף והובא למחרת לשופט תורן במחוז מרכז.

 

לדיון שהתקיים למחרת בבית משפט השלום בפתח תקווה הגיע נציג המשטרה בלי תיק החקירה וביקש להמתין עד לשעות הצהריים עם הגעת התיק. עוד אמר אז נציג המשטרה כי אם לא ניתן להמתין עם הדיון, אז "שהתנאים יישארו על כנם". הדיון נערך בסופו של דבר ופרקליטו של החשוד מהסנגוריה הציבורית ביקש לשחרר את מרשו בערבות עצמית של 300 שקל ולשלוח אותו למעצר בית בביתו בגדרה.

 

שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה, שרון קיסר, קיבלה את בקשת הסנגור והחליטה כי סך הערבות יופחת ל-300 שקל בלבד. במקביל, השופטת שלחה את הסודני למעצר בית למשך חמישה ימים.

 

חוקרי מרחב יפתח שעצרו אתמול את עומר בחשד לאונס הפיליפינית לא הופתעו

 כלל לאחר שדגימות ה-DNA תאמו את הדגימות שנמצאו ביוני 2012. בעקבות מידע מודיעיני שלפיו החשוד נמצא באזור התחנה המרכזית בתל-אביב, הגיעו אתמול שוטרים למקום ואיתרו את הצעיר. בחקירתו מכחיש החשוד את המיוחס לו.

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה כי "כל עוד הנושא נמצא בחקירת משטרה אנו מנועים מלהגיב". ממרחב במשטרה שפלה נמסר בתגובה: "חקירת האירוע טופלה בצורה מקצועית. בתום חקירתו שוחרר החשוד בתנאים מגבילים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקף שוב. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים