שתף קטע נבחר

"בלי לומר מילה". אלמונים תקפו קשיש פלסטיני

בביה"ח איכילוב מאושפז זה שבוע וחצי חסן ברהוש, רועה צאן פלסטיני בן 80, שהוכה נמרצות על ידי שני אלמונים. בנו סיפר כי "השניים אמרו שהם רוצים להרוג אותו". עם זאת, הבן משוכנע שהתוקפים לא מתגוררים בהתנחלות הסמוכה. המשטרה חוקרת

את היום הזה חסן ברהוש (80) לא ישכח עד יומו האחרון. לפני שבוע וחצי יצא הקשיש הפלסטיני לרעות את הצאן שלו מהכפר א-לבד בשומרון שבו הוא מתגורר עם משפחתו. בשלב מסוים התקרבו אליו שני אלמונים וללא שום סיבה היכו אותו נמרצות במוטות, שברו את שתי ידיו, הותירו אותו מדמם על הקרקע ונמלטו. יממה לאחר התקיפה הועבר ברהוש לטיפול בבית החולים איכילוב בתל-אביב ובמשטרה חוקרים את נסיבות התקיפה.

 

חוסני, בנו של המותקף, סיפר ל-ynet כי אביו נוהג לרעות את הצאן מדי יום למשך שעתיים עד שלוש ולאחר מכן חוזר לביתו. "אבי יצא עם העדר לכיוון ההתנחלות אבני חפץ וראה שני אנשים ללא כיפות על ראשיהם שמתקרבים לעברו", סיפר חוסני. "הם הרביצו לו בלי לומר מילה. הוא צעק לעברם 'מה אתם רוצים ממני?' ואחד מהשניים אמר לו שהם רוצים להרוג אותו".

 

שעתיים לאחר שהקשיש יצא מביתו, שב העדר אל הכפר שנמצא ליד טול כרם ובני המשפחה חששו שמשהו רע קרה. בני המשפחה פגשו צעיר שסיפר להם כי ראה את העדר חוזר מכיוון ההתנחלות הסמוכה. קרוביו של ברהוש הגיעו לאזור ההתנחלות ומצאו אותו שוכב על הקרקע כשהכרתו מעורפלת.

 

לדברי הבן חוסני, "כשבני המשפחה התקרבו לאבא הוא החל לצעוק מפחד. הוא חשב ששני התוקפים שבו כדי להכות אותו, אבל הם הצליחו להרגיע אותו ואמרו לו שבאו להציל אותו". בשלב ראשון הועבר ברהוש לבית חולים בטול כרם ובמקביל הגיעו צוותי התיאום והקישור הישראלים והפלסטינים למקום התקרית כדי לנסות ולמצוא עדויות.

 

"לא תהיה יותר מאנרכיה". חוסני ברהוש ואביו בבית החולים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"לא תהיה יותר מאנרכיה". חוסני ברהוש ואביו בבית החולים(צילום: ירון ברנר)

 

אנשי המנהל האזרחי הציעו להעביר את הקשיש לטיפול בבית חולים בישראל ולמחרת הוא הועבר ל"איכילוב". הוא עדיין מאושפז בבית החולים בתל-אביב לאחר שעבר ניתוח להרכבת פלטינות בשתי ידיו השבורות. הבן חוסני ציין לשבח את הטיפול הרפואי המסור שאותו מקבל אביו בישראל, אך יחד עם זאת ביקש להעביר מסר לתוקפים: "אם כל אחד יבוא ויעשה מה שהוא רוצה, יגנוב וירביץ, לא תהיה יותר מאנרכיה".

 

בנו של הקשיש הדגיש כי המשפחה לא חושדת שהתוקפים הגיעו מההתנחלות הסמוכה. לדבריו, זו הפעם הראשונה שתקרית כזאת מתרחשת באזור וכי היחסים בין תושבי א-לבד לתושבי אבני חפץ טובים מאוד ומתבססים על קשרי מסחר ואמון הדדי בין הצדדים.

 

גם באבני חפץ שללו מכול וכול את האפשרות שהתוקפים מתגוררים בהתנחלות. נציגי היישוב אף הגיעו לבית החולים כדי לדרוש בשלומו של ברהוש ולהציע סיוע ככל שניתן. מזכיר היישוב, יניב פרץ, אמר כי "זוהי

 תקיפה מחרידה ואנו דוחים אותה בשאט נפש, יש לרדוף את מי שעושה דברים מסוג זה ולמצות אתו את הדין".

 

"בלי מקרי אלימות או גזענות" 

פרץ הוסיף כי "מיד לאחר שנודע לנו על האירוע פניתי לרכז הביטחון של היישוב בבקשה לערוך בירור מעמיק על מנת לבדוק אם יש בידינו לסייע בנושא. אבני חפץ מקיימת קשר הדוק עם שכניה שעובדים ביישוב ומעולם לא התעוררו בעיות או אירעו מקרי אלימות או גזענות נגד שכנינו".

 

חוקרי משטרת מחוז ש"י בודקים את נסיבות התקיפה, גבו עדות מהפלסטיני ומשפחתו וסיירו בזירה. באופן רשמי אמרו במשטרה כי לא ניתן לפרט בשלב זה על פרטי החקירה או התקדמותה. עם זאת, גורם המעורה בחקירה סיפר כי הבדיקות מתמקדות כרגע בשני צעירים ששהו באזור בזמן התקיפה. לדבריו, קיים חשד שהשניים שאינם מתגוררים באבני חפץ ביצעו את התקיפה. החוקרים מנסים לקשור בין השניים למקרה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חסן ברהוש
צילום: ירון ברנר
מומלצים