שתף קטע נבחר

זאור סדאייב וג'יבריל קדאייב יחזרו ארצה

שחקניה הצ'צ'נים של בית"ר ירושלים שעזבו את הארץ במפתיע כפי שפורסם לראשונה ב-ynet ספורט הודיעו כי הם חוזרים לארץ. מקורב לראשי המועדון: "הם לא ישחקו עד לסיום העונה"

זאור סדאייב וג'יבריל קדאייב, שחקניה הצ'צ'נים של בית"ר ירושלים אשר עזבו את הארץ במפתיע כפי שפורסם לראשונה ב-ynet ספורט הודיעו הערב (ג') לנציגם כי עלו על טיסה ויחזרו עוד הלילה לישראל. השניים צפויים לנחות בסביבות חצות.

 

מוקדם יותר מקורב לראשי המועדון אמר כ גם אם השניים יחזרו ביממה הקרובה הם לא צפויים לשחק עד סוף העונה מכיוון שעשו זאת מאחורי גבם של חלק מהבכירים בקבוצה.

 

עוד ב-ynet ספורט

  

מסתבר כי ביום ראשון בלילה סגרו השניים יחד עם המאבטח הצמוד שלהם דובר רוסית מול הבעלים ארקדי גאידמק, באמצעות עוזרו ישראל גולדשמיט, על הנסיעה לצ'צ'ניה.

 

קדאייב כבר כמה שבועות טוען שהגב תפוס לו וסאדייב בקושי משחק. כך או אחרת, מאז שהשניים הגיעו לבית"ר ביוזמתו של הבעלים ארקדי גאידמק, הם הובילו למחאה גדולה שנמשכת עדיין ופוגעת כלכלית במועדון.

 תרומתם המקצועית ירודה ביותר ומסתכמת בשער אחד שכבש סדאייב.

 

אלי כהן זועם על כך שהשניים יצאו לצ'צ'ניה מבלי להודיע לו. "מי שמכיר את אלי כהן יודע שהם גמרו אצלו. הוא חם עליהם הרבה יותר מאשר על ערן לוי. כך שגם אם הם יתייצבו באימון מחר (רביעי) הם לא צפויים לראות דשא עד סוף העונה. אם זה היה תלוי רק בכהן הוא היה דורש להעמידם לוועדת משמעת".

 

לפני כמה שבועות כשהמאמן, אלי כהן והיו"ר, איציק קורנפיין ביקשו אישור מהבעלים ארקדי גאידמק לאפשר לשניים לטוס לביקור בארצם בעקבות הלחץ הרב שהיה על השניים, הם נתקלו בתשובה שלילית מסביבתו של הבעלים גאידמק. ליו"ר בית"ר, איציק קורנפיין נודע בלילה שבין ראשון לשני כמה שעות לפני הטיסה רק בדיעבד שהשניים הזמינו כרטיסים. קורנפיין אישר את הדברים.

 

חוסר תיאום בין הבעלים ליו"ר? גאידמק וקורנפיין (צילום: אסף שקד, בית"ר ירושלים) (צילום: אסף שקד, בית
חוסר תיאום בין הבעלים ליו"ר? גאידמק וקורנפיין(צילום: אסף שקד, בית"ר ירושלים)

 

"גולדשמיט סגר הכל עם גאידמק ובסוף הועברה הודעה לקורנפיין, כשכבר הכל היה סגור. אבל זה היה כמה שעות לפני הטיסה וגם קורנפיין קיבל את זה בהפתעה". אמר אחד מאנשי בית"ר.

 

מופתעים יותר היו שחקני בית"ר, המאמן אלי כהן ("מה אתה אומר? הם הסתלקו בלי להודיע? מתי?"), המנהל/קב"ט, מנחם נידם ("לי לא ידוע דבר שהם טסו, אף אחד לא אמר לי כלום".) והדובר אסף שקד (לא ענה לטלפונים) כמו גם חברי דירקטוריון רבים. אחד מאנשי בית"ר ציין: "טרק גרוזני הזמינה את הכרטיסים. חבל שגולדשמיט לא עידכן לפחות את נידם שהוא אחראי על הבטחון של השניים והמאמן שאחראי עליהם מקצועית. זה לא רציני להתנהל כך".

 

מקורב לשחקנים הצ'צ'נים סיפר: "הם מחוייבים לשוב לישראל עוד היום (שלישי) עד הלילה. יש להם כרטיסי טיסה חזרה. בצ'צ'ניה זה לא צחוק לעשות הברזות. אם הממשל וראשי גרוזני מעורבים בסיפור הם יכולים להורות להם לשוב לישראל גם אם זה לא מוצא חן בעיניהם והם ישובו".

 

דובר ביתר ירושלים, אסף שקד מסר היום בצהריים: "השחקנים המריאו אתמול לחופשה בת 48 שעות במולדתם עקב חופשה של יומיים מאימוני הקבוצה אותם נתן המאמן לכל השחקנים. קדאייב וסדאייב קיבלו אישור מהמועדון להמריא לחופשה לאחר 3 חודשים בהם שוהים בישראל. שני השחקנים ישובו כבר הלילה לישראל ויתאמנו עם הקבוצה מחר בבוקר. כפי שבשנים הקודמות השחקנים הזרים הורשו לטוס בחופשות מהאימונים למולדתם, כך גם הפעם ניתן האישור. צר לנו שכל מיני גורמים מנסים לצייר את חופשתם של השניים כבריחה מישראל, הדבר רחוק מהמציאות".


פורסם לראשונה 16/04/2013 11:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסף שקד אתר בית"ר ירושלים
קדאייב וסדאייב
אסף שקד אתר בית"ר ירושלים
מומלצים