שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יוצאים מהבית: טיולים ואירועים לסוף השבוע

  טיול בנחל שיקמה ובמאגר המים לתפיסת שיטפונות בנגב, אירוע שמירת טבע למשפחות בוואדי אחוזה שבחיפה, טיול חינם ביערות שער הגיא ועוד מגוון אירועים וטיולים לסופ"ש שלכם. כנסו ובחרו!

  צפון

   

  גלגל המזלות

  סיור למשפחות בגן לאומי חמת טבריה. המטיילים יבקרו בגלגל המזלות שבבית הכנסת באתר לקול פכפוך מי המעיינות החמים והזכים שזורמים באתר.

  מתי: שישי ושבת, 20-19 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  שומרים על הטבע העירוני

  אירוע שמירת טבע למשפחות בוואדי אחוזה שבחיפה. קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע מזמינה את הקהל הרחב להכיר מקרוב את הטבע העירוני ולשמור עליו. הקהל מוזמן להצטרף לשפע של פעילויות וטיולים מודרכים בוואדיות, בנחלים ובפינות חבויות.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מעברי סתרים לאור עששיות

  סיור לאור עששיות בגן לאומי מבצר נמרוד בין מעברי סתרים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה ומאגרי מים.

  מתי: שישי, 19 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מבצר נמרוד בלילה (צילום: מיכה בריקמן, כתום צלמים ) (צילום: מיכה בריקמן, כתום צלמים )
  מבצר נמרוד בלילה(צילום: מיכה בריקמן, כתום צלמים )

   

  חוזרים לחי-בר

  בחי-בר כרמל יתקיימו סיורים מודרכים למשפחות בדגש על השריפה במקום. סיור בשמורת הטבע, במהלכו יפגשו המטיילים את בעלי החיים החוזרים לחי בר לאחר השריפה. הנשרים, יחמורים, אייל הכרמל, עזי הבר וכבשי הבר.

  מתי: שבת, 20 באפריל, 10:00, 12:00 ו-14:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  סיורי עומק ושירי דרכים

  המחלקה ללימודי ארץ ישראל ב"מכללה האקדמית כנרת" מקיימת כנס בן יומיים: היום הראשון יפתח במגוון הרצאות של מיטב החוקרים וערב שירי דרכים. למחרת סיורי עומק בשבילי ההיסטוריה של הכנרת בהדרכת מדריכי החברה להגנת הטבע. בכנס יוקרנו קטעים מסרטו של אורי גולדשטיין "שביל ישראל" ותוצג בו תערוכת תמונות מתוך שביל ישראל.

  מתי: חמישי-שישי, 19-18 באפריל

  מחיר: ללא תשלום, בהרשמה מראש

  לפרטים: 04-6653700

   

  עמקים

   

  אומנות עתיקה ופריחת כליל החורש

  סיור מודרך למשפחות בגן לאומי בית שערים. הסיור במערות התת-קרקעיות, יחשוף בפני המטיילים את מורשתו המפוארת של העם היהודי בתקופת בית שני, את דמותו של רבי יהודה הנשיא ואף אומנות יהודית עתיקה עליה ניתן ללמוד מכל העיטורים והתבליטים שבמערות. בנוסף ניתן ליהנות מפריחת כליל החורש המאפיינת אתר זה.

  מתי: שישי-שבת, 20-19 באפריל, 10:00, 11:00 ו-12:00 בשבת גם ב-13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  בית שערים (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  בית שערים(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  פסיפסים בציפורי

  סיור מודרך בגן לאומי ציפורי שהייתה לבירת הגליל בתקופת המשנה, בה ישבה הסנהדרין ובה חתם רבי יהודה נשיא את המשנה. במהלך הסיור עוברים בשביליה העתיקים וצופים בפסיפסים המרשימים שבמקום.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  ארוחה מהטבע

  סיור מודרך למשפחות ביער אלוני אבא. המטיילים יכירו את צמחי הבר למאכל הגדלים באזור, ישמעו סיפורים אודותיהם, יטעמו ובסוף היום יכינו ארוחה מלאה מצמחים ומחומרים נוספים בריאים וטבעיים.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  אל תל מגידו

  סיור מודרך בגן לאומי מגידו. המטיילים יטפסו אל תל מגידו וילמדו על סיפורי אחאב ושלמה המלך, יבקרו במחסנים ובאורוות הסוסים וכן במנהרת פיר המים.

  מתי: שבת, 20 באפריל, 10:00 ו-12:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מרכז

   

  המהפכה הדיגיטלית בקולנוע

  פסטיבל Print Screen יתקיים זו השנה השלישית בסינמטק חולון. הפסטיבל מציג תמונה עדכנית של השפעות המהפכה הדיגיטלית על חיינו, ונותן תחזית אפשרית לעתיד התחום, וזאת באמצעות מגוון אינטראקציות צופה-מסך. במסגרת הפסטיבל יתקיימו הקרנות בכורה של סרטי דרמה ותעודה בנושא וכן מצגות ומיצגים אינטראקטיביים, סדנאות אמן, פאנלים, הרצאות ומפגשים עם מיטב היוצרים החוקרים והדוברים בתחום.

  מתי: חמישי-שבת, 20-18 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  ממשיכים את דרכו הציונית

  טיול-משחק ציוני ביער חולדה לכבוד יום הרצל. ביום הולדתו של הרצל ביום י' באייר, במלאת לו 152 שנים. המשתתפים יוכלו להכיר באמצעות משחק וחידות את הדמויות ש"שיחקו" על במת הקונגרס ואת ממשיכי דרכם הציונית. בדרך חווייתית יגלו האם באמת "דרוש מנהיג" להוביל את העם בדרך לציון ויחזו בחיזיון האורקולי בבית הרצל.

  מתי: שישי, 19 באפריל, 12:30 ושבת, 20 באפריל, 10:00

  מחיר: 30 שקל לילד, 20 שקל להורה מלווה

  לפרטים: הרשמה מראש ב"קו ליער": 1-800-350-550

   

  בית הרצל ביער חולדה (צילום: רונית סבירסקי) (צילום: רונית סבירסקי)
  בית הרצל ביער חולדה(צילום: רונית סבירסקי)

   

  בדרך המרצפות הצהובות

  הצגת הילדים "הקוסם מארץ עוץ" תוצג במדיטק חולון. סיפורה של דורותי, היוצאת למסע הרפתקאות בארץ עוץ הקסומה עם טוטו, הכלב שלה, ושלושה חברים חדשים, הדחליל הטיפש, איש הפח חסר הלב, והאריה הפחדן בעיבוד חדש ומוסיקלי עם פזמונים חדשים, לצד שירים מוכרים, על חברות אמיצה, על מסע התבגרות ועל כוחם של טוב הלב והתמימות.

  מתי: שבת, 20 באפריל, 10:30 ו-12:30

  מחיר: 70 שקל

  לפרטים: 03-5021552

   

  סיור שישי ללא תשלום

  סיור שישי חופשי של קרן קימת לישראל יתקיים השבוע מרכס המשלטים לרכס שיירות ביערות שער הגיא. הטיול מותאם לכל המשפחה וימשך כשעתיים עד שלוש בשילוב של נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

  מתי: שישי, 19 באפריל, 10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  סיור עם צפר מומחה

  סיור מודרך בעקבות הציפורים הנודדות ולכבוד יום נדידת העופות הבינלאומי שיתקיים בגן לאומי בית גוברין. סיור עם צפר מומחה בשיאה של עונת הנדידה, לאורך "שביל הפריחות". משך הסיור כ- 3 שעות. מומלץ לבוא עם משקפות.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מערות ומאובנים

  סיור מודרך למשפחות בשמורת הטבע נחל מערות. המטיילים יכירו את אורחות חייהם של הקדמונים הפרהיסטוריים, מי חי בנחל וכיצד הצליח לשרוד? עטלפים, מאובנים ומערות קרירות ילוו אותם במהלך הסיור. לסיום פעילות יצירה והמחזה.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  שמורת נחל מערות (צילום: יואב גלזנר) (צילום: יואב גלזנר)
  שמורת נחל מערות(צילום: יואב גלזנר)

   

  סיפורו של צב

  סיור לאורך חוף הים באזור בית ינאי ובמרכז הארצי להצלת צבי ים להיכרות עם עולמם המופלא של צבי הים בישראל, והקשיים שהפכו אותם לבעלי חיים בסכנת הכחדה. מטרת הפעילות להראות שבידי כל אחד מאיתנו, קטן וגדול, הכוח לשמור על בית הגידול הייחודי שלאורך חופי הים בישראל ועל הצבים הקדמוניים. בביקור במרכז הארצי להצלת צבי ים נפגוש את צבי הים המטופלים במקום ונשמע את סיפורם.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מערת חריטון והרודיון

  טיול מודרך בשמורת נחל תקוע ומערת חריטון, גן לאומי הרודיון. המטיילים ייהנו מהנוף המרשים ומהפריחות של אזור ספר המדבר, יציצו למאגר המים הביזנטי ויבקרו במערת חריטון, מערת קארסט טבעית, מהגדולות בארץ. סיום בהרודיון במסע בעקבות המלך הבנאי, הורדוס. מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  בתי כנסת וכנסיות במדבר יהודה

  ביקור באתר השומרוני הטוב, במוזיאון המרכז פסיפסים שהובאו למקום מבתי כנסת וכנסיות עתיקים מיהודה שומרון ועזה. המטיילים ישמעו על משלים, יבקרו בכנסייה, יצפו בסרט וימשיכו לסיור במנזר אותימיוס שם ישמעו את סיפורו של מדבר יהודה המכונה "המדבר של העיר הקדושה". מה מצבם של השרידים הארכיאולוגים במנזרים, מיהם הנזירים שהגיעו למקום ומה מצב הפסיפסים.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  כנסייה באתר השומרוני הטוב (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  כנסייה באתר השומרוני הטוב(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  חורש ים תיכוני ומערות זחילה

  טיול מודרך למשפחות בשמורת הטבע עדולם. המטיילים יהלכו בינות חורש ים תיכוני והנוף הפתוח של שפלת יהודה. ממצפה משואה ירידה אל מסתורי מערות הזחילה בחורבת מדרס.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  על תנינים וציפורים

  סיורי צפרות היוצאים משמורת הטבע נחל תנינים. עושר בתי הגידול של הנחל וגדותיו, צמחיית הסבך, שטחי בריכות נרחבים, חוף וים המושכים אליהם מיני ציפורים, חלקן יציבות ואחרות חורפות או נודדות. יש להצטייד במשקפות.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  קיסריה באור אחר

  סיור ערב בליווי עששיות מתקיים בעתיקות קיסריה. הסיור מתמקד בסיפורי גבורה יהודיים מימי המרד הגדול, סיפור רבי עקיבא וקורות המתיישבים היהודים בעיר בתקופת הרומאים. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר.

  מתי: שישי, 19 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  צבי ביצה בנחל שורק

  טיול למשפחות עם קטנטנים בנחל שורק. הליכה לאורך הנחל והצצה בבעלי חיים ובצבי ביצה.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מאגר שמשון בנחל שורק (צילום: אלון רוטשילד) (צילום: אלון רוטשילד)
  מאגר שמשון בנחל שורק(צילום: אלון רוטשילד)

   

  נגזרות נייר

  תערוכה בגלריית חנקין חולון במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון: "מגזרות" חיתוכי נייר "מתמטיים" עם מוטיבים ערביים. האמנית רות מרגי מעצבת מנדלות תוך שימוש במוטיבים ערביים ואמנות יהודית מסורתית כגון כתובות נישואין. חנקין 109, חולון

  מתי: חמישי, 18 באפריל ושבת, 20 באפריל

  מחיר: כניסה חופשית

  לפרטים: 03-5590021

   

  תל אביב

   

  סיפורי אהבה גדולים

  סיור מודרך בתל אביב בעקבות סיפורי אהבה "גדולים מהחיים" של שושנה בורוכוב לשוטר בריטי ושל רוני בורשטיין לאברהם "יאיר" שטרן ונשמע איך משתלבים בהיסטוריה אהבה ויצרים עם דם ומאבק. נגע בדילמות של הקשרים האישיים שנוצרו בין נשות תל אביב לחיילים הבריטים.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מה שהלב מרגיש

  גלריה ZOA על שם דבורה פישר בבית ציוני אמריקה תל אביב מציגה את התערוכה 'מה שהלב מרגיש', תערוכה חדשה פרי יצירתם של אנשים עם צרכים מיוחדים. התערוכה, 'מה שהלב מרגיש', כוללת עשרות ציורים שצוירו בהשראת דמיונם ועושרם הפנימי של היוצרים, אמני עמותת צ'יימס ישראל לצד יצירות של אמנים ישראלים היוצרים דיאלוג מרתק.

  מתי: חמישי-שבת, 20-18 באפריל

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  "הייד פארק" מדעי

  בימי שישי מתחם התחנה בתל אביב יקבל חיזוק מדעי, מכון דוידסון לחינוך מדעי יעמיד במקום חוקרים לשיחה בלתי-אמצעית עם הקהל הרחב, על הנושאים שמטרידים את כולנו. מדוע הזיכרון שלנו נפגע, מהי חשיבות השינה, חיידקים שעמידים לאנטיביוטיקה ופיתרון למחלות. המפגש המכונה 'הייד-פארק מדעי' מדמה את פינת הנואמים בפארק הלונדוני ובמסגרתו יגיעו החוקרים לנאום קצר בו יציגו את המחקר בו הם עוסקים ולאחריו ישוחחו בדיון פתוח עם באי המתחם.

  מתי: שישי, 19 באפריל, 10:00 ו-11:00

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  מתחם התחנה בת"א ()
  מתחם התחנה בת"א

   

  מחול מודרני לילדים

  המופע "הנסיך המאושר", מאת: להקת סאלי אן פרידלנד, יעלה במחסן 2 נמל יפו. הסיפור הקלאסי "הנסיך המאושר" מאת אוסקר ויילד זוכה לעיבוד יפיפה במופע מחול מודרני לילדים.

  מתי: שבת, 20 באפריל, 11:30

  מחיר: בתשלום

   

  "אותלו" על בימת האופרה

  "אותלו", האופרה של ג'וזפה ורדי למחזהו של וויליאם שקספיר וליברית של אריגו בויטו - מועלה בהפקה חדשה באופרה הישראלית כחלק מחגיגות ה- 200 להולדת ורדי שמציינת האופרה בעונה זו. האופרה, בניצוחו של עומר מ. ולבר, בבימויו של סטפנו מצוניס די פראלפרה ובהשתתפות תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר, מקהלת צעירי מורן וסולנים בינלאומיים וישראלים. בית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב.

  מתי: 20-18 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-692777

   

  דיוקן עצמי ברוח הפופ ארט

  סדנת דפוס רשת חדשה המתחקה אחרי אמנות הפופ ארט וסדרת הפורטרטים המפורסמת של האמן אנדי וורהול תפתח ב"בעלי המלאכה", סדנת הדפס ומרכז תרבות, אמנות ועיצוב הפועלת בתל אביב. הסדנא בת 4 שעות ובמהלכה כל משתתף יעבוד על דיוקן משלו לבחירתו. הדיוקנאות יודפסו בדפוס רשת על ניירות הדפס מיוחדים. ניתן להדפיס גם על בד קאנבס, חולצה או תיק כותנה. הסדנא כוללת רשתות הדפסה לכל משתתף, צבעי הדפסה וכל הציוד הדרוש.

  מתי: חמישי, 18 באפריל, 22:00-18:00

  מחיר: בתשלום

   

  שיח גלריה בבית מני

  מפגש ושיח גלריה עם האמן יאיר ברק, בתערוכה "מרחבים חדשים II" המוצגת בבית מני, יהודה הלוי 36, תל אביב. התערוכה מורכבת משש תערוכות יחיד של האמנים, אלה אמיתי סדובסקי, אניסה אשקר, איתן בן-משה, יאיר ברק, שירה גפשטיין-מושקוביץ ומאשה זוסמן. התערוכות מביאות שישה סיפורים, המשרטטים מרחבים חדשים של יצירה.

  מתי: שישי, 19 באפריל, 11:00

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  כתיבה קומית לילדים

  המפגש השני בנושא כתיבת תסריטים לסרטי ילדים יתקיים בסינמטק תל אביב. המפגש יעסוק בכתיבה קומית לילדים, בהדרכת חן קלימן ("אליפים", "מבצע קיפוד"), יוצרת, תסריטאית ותסריטאית ראשית בסדרות ילדים רבות.

  מתי: שישי, 19 באפריל

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 03-606-0800

   

  סינמטק תל אביב (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
  סינמטק תל אביב(צילום: משה מילנר, לע"מ)

   

  מחסן מלא בנעליים

  יריד הנעליים "שופוני" יתקיים במחסן 2 נמל יפו זו הפעם השמינית ויציע מגוון דגמים מטובי המעצבים, כמו גם אביזרים ייחודיים.

  מתי: חמישי, 18 באפריל, 22:00-16:00 שישי, 19 באפריל, 18:00-10:00 ושבת, 20 באפריל, 20:00-10:00

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  עולם של משחקים

  המופע "המשחק הגדול", מאת: שרונה פלורסהייס יעלה במחסן 2 נמל יפו. שתי נשים ושני גברים יוצרים ביניהם עולם אבסורדי המורכב ממשחקים.

  מתי: שישי, 19 באפריל, 14:00

  מחיר: בתשלום

   

  לו הייתי עץ

  בבית הספר 'דרך צילום' שבתל אביב תפתח התערוכה, 'והייתי עץ', של דב הרצנברג פרופ' לפילוסופיה. התערוכה מורכבת משתי מדיות הקשורות זו בזו. האחת היא הכתיבה הפילוסופית של הרצנברג והשנייה - הצילומים שלו. הצילומים בתערוכה מלווים בטקסט המעורר מחשבה פילוסופית ביחס להתהוותם של העצים כשיקוף להתהוות האנושית, על המרקמים שלה ועל 'הפרעותיה'.

  מתי: חמישי, 18 באפריל, 19:00-13:00 ושישי, 19 באפריל, 15:00-13:00

  מחיר: ללא תשלום

   

  אישי, מוסרי ותרבותי

  גלריה "התחנה" תל אביב מציגה את תערוכת היחיד "קונפליקט" של רועי שפירא. רועי מציג בתערוכתו החדשה את הקונפליקט האישי, המוסרי והתרבותי, בין אדם לעצמו ובין אדם לחברו בין השאר תוך התייחסות לקונפליקט הפוליטי המתמשך בישראל.

  מתי: חמישי, 18 באפריל, 18:00-12:00 ושישי, 19 באפריל, 14:00-11:00

  מחיר: ללא תשלום

   

  ירושלים

   

  ירושלים בין קודש לחול

  במעבר בין חול לקודש ובין מנחה לערבית יצא טיול אחר הצהרים בגן לאומי סובב חומות ירושלים. ירידה מהשכונות משכנות שאננים וימין משה, הליכה בדרכם של עולי הרגל אל העיר העתיקה והרובע היהודי. המשך בשער ציון וברחובות

   הצרים של הרובע. עצירה בבית כנסת "החורבה" סביבו מתקהלים תושבי הרובע בכיכר וסיום בכותל המערבי עם מתפללי תפילת ערב שבת. מתאים לגילי 5 ומעלה. ללא עגלות ילדים. יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: שישי, 19 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  תפרים חיים

  התערוכה "תפרים חיים" של אסף בן צבי תפתח בסדנת ההדפס ירושלים.

  מתי: חמישי, 18 באפריל, מהשעה 19:00 ושישי, 19 באפריל, 12:00-10:00

  מחיר: בתשלום

   

  דרום

   

  השמורה הנמוכה בעולם

  סיור ב"שמורה החבויה" בשמורת טבע עינות צוקים, בין מעיינות וצמחייה עשירה. סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות בנווה המדבר הגדול בישראל ובשמורה הנמוכה בעולם. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים.

  מתי: שישי-שבת, 20-19 באפריל, 10:00, 12:00 ובשבת גם ב-14:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  עינות צוקים (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  עינות צוקים(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  נחל שקמה ומאגר המים

  טיול מודרך למשפחות אל חולות מישור החוף הדרומי הפורח, טיול בנחל שיקמה ובמאגר המים לתפיסת שיטפונות בליווי הסברים על מחזור המים בטבע. תצפית על ציפורים וביקור בחוף הים.

  מתי: שבת, 20 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  ציפורי המדבר

  דורסים ונדידה בעין עבדת, שדה בוקר ופארק ירוחם. ביקור בגן הקבר ותצפית בציפורי המדבר: סלעיות, קוראים וציפורים נודדות. משם המשך לעין עבדת לצפייה בנשרים מקננים, עיטים ניציים, רחמים וצוקיות. לסיום ביקור בפארק ירוחם, אתר צפרות חדש ישן. מפגש בחניון גן הקבר במדרשת שדה בוקר.

  מתי: שישי, 19 באפריל, 7:30

  מחיר: 70 שקל

  לפרטים: בהרשמה מראש: 054-4765631

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים