שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רוג'ר ווטרס: אולי חרם על ישראל הוא לא התשובה
  לאחר קריאות חוזרות ונשנות לחרם תרבותי על ישראל, מודה המוזיקאי רוג'ר ווטרס כי הוא שוקל מחדש את עמדתו: "אכפת לי מהתוצאות לטווח הארוך, יותר מאשר מההווה"

  חרם תרבותי על ישראל? אולי זו לא התשובה. כך מצהיר איש ה"פינק פלויד" רוג'ר ווטרס ומפתיע במילותיו. כבר שנים רבות שווטרס מעודד את החרם התרבותי "עד אשר תפסיק המממשלה הישראלית את כיבוש העם הפלסטיני", וגם קרא לאמנים אחרים לפעול כמוהו. אבל בראיון חדש לאתר "הפינגטון פוסט", הודה ווטרס שהוא "שוקל את עמדתו בשיא הזהירות".

   

  רוג'ר ווטרס בגדר ההפרדה (צילום: AP) (צילום: AP)
  רוג'ר ווטרס בגדר ההפרדה(צילום: AP)

   

  אמנם ווטרס לא חוזר בו מאמירותיו, אך הסביר למראיין באולפן האתר כי "המכתב המבקש מעמיתיי המוזיקאים להחרים את ישראל מעולם לא התפרסם. אני

  חושב על הכל מאוד בזהירות בגלל שאכפת לי מהתוצאה, בגלל שאיכפת לי מהאנשים המעורבים והתוצאות לטווח הארוך, יותר מאשר שאיכפת לי מההווה". ראוי לציין שאמנם מכתב לא פורסם, אך ווטרס כן קרא לאמנים בטלוויזיה שלא להגיע לישראל.

   

  בקיץ 2006 הופיע ווטרס בנווה שלום מול כשישים אלף מעריצים ישראלים. יום קודם לכן הוא ביקר בגדר ההפרדה ומאז הפך מאוד מעורב בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני. למרות שהחליט לשקול את עמדותיו מחדש, ווטרס המשיך לבקר את ממשלת ישראל, הוא אף הזכיר את הסרט הישראלי "שומרי הסף" שהיה מועמד לפרס האוסקר ומסקנותיו. "הכיבוש והבנייה בהתנחלויות הינן מכשול איתן בדרך לשלום", אמר, "לעולם לא יוכל להיות שלום עד שהם ייפסקו".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוג'ר ווטרס. אולי זו לא הדרך
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים