שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  סיירת התלמידים הירוקה של ת"א קיימה יום הסברה בעירייה
  תכנית הלימודים "מובילים לעולם ירוק" נועדה לגרום לילדים להיות מודעים לסביבתם, לעובדה שיש צורך לשמור עליה ושכל אחד יכול לעשות זאת. עכשיו הגיע תורם של הילדים - הם סיירו בעיריית ת"א והסבירו ל"גדולים" על איכות הסביבה

  ירוק בבניין עיריית תל אביב: מאה תלמידים ביקרו היום בעיריית תל אביב והסבירו לפקידי העיריה כיצד לחסוך בחשמל. התלמידים הסתובבו בין הקומות, ואף הגיעו ללשכתו של ראש העירייה רון חולדאי, שם סיפרו לו על התהליך שעברו במהלך השנה. הפעילות נערכה כחלק מתכנית הלימודים "מובילים לחינוך ירוק" של העיר תל אביב לחיסכון בחשמל והתייעלות אנרגטית אשר לקחו כ-40 בתי ספר יסודיים בעיר.

   

  רוצים לקרוא את כל החדשות במקום אחד? היכנסו לפייסבוק של ynet

   

  לאחר הסיור בעיריה, אותם תלמידים הקימו מיצג ענק של כדור הארץ שהורכב מ-1000 צעצועים ישנים בכיכר רבין. זאת במטרה לקדם את המודעות לנושא השמירה על הסביבה. בסוף הפעילות הצעצועים נתרמו למועדוניות רווחה ברחבי העיר כחלק מהעיקרון של מחזור ושימוש מחדש.

   

  • לעמוד המיוחד של שעת כדור הארץ

   

  תכנית הלימודים "מובילים לעולם ירוק" התחילה לפני כמה חודשים במסגרת שבוע שכונה "שבוע החשאי". במהלך שבוע זה תלמידי המובילות הירוקה מדדו את צריכת החשמל בבתי הספר בהם הם לומדים, בלי שאיש ידע, ורשמו את התוצאות. בשלב השני הובילו התלמידים קמפיין הקורא לחיסכון בחשמל בקרב כל תלמידי בית הספר והמורים, ובשלב השלישי בדקו שוב את צריכת החשמל כדי לראות האם המאמצים לחיסכון אכן הובילו לשינוי בצריכת החשמל בבית הספר.

   

  מיצג ענק של כדור הארץ שהורכב מ-1000 צעצועים ישנים בכיכר רבין (צילום: ישראל מלובני) (צילום: ישראל מלובני)
  מיצג ענק של כדור הארץ שהורכב מ-1000 צעצועים ישנים בכיכר רבין(צילום: ישראל מלובני)
   

   

  התוצאה הייתה מאוד משמחת: הקמפיין של התלמידים הביא לחיסכון של 109 קוט"ש בשבוע בממוצע, שהם הפתחה של 14.6% מצריכת החשמל אשר קדמה לקמפיין. לשם השוואה, אם כל בתי הספר בתל אביב-יפו היו מתנהגים כמו בשבוע הקמפיין לאורך כל שנת הלימודים, היינו חוסכים בשנה אחת 169,337 קוט"ש, 124 טון CO2 ו-106,683 שקלים.

   

   

  הקמפיין לא נעצר שם. במהלך חודש מאי מגבירים התלמידים את השפעתם הירוקה, ומביאים את השינוי גם לבתיהם הפרטיים, כאשר התלמידים יסביר להוריו כיצד ניתן לחסוך בחשמל, ובכך יובילו למעשה, בביתם הפרטי, מהלך ירוק ומשמעותי.

   

  • שעת כדור הארץ - ב-22.4 כולנו מכבים את האור לשעה

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל מלובני
  כולנו יכולים להיות ירוקים - קטנים כגדולים
  צילום: ישראל מלובני
  מומלצים