שתף קטע נבחר

ארה"ב: אנונימוס קורא להחשכת האינטרנט

מחאה ברשת בתגובה להצעת חוק חדשה המאפשרת לאתרי אינטרנט לעקוב אחר משתמשים ולשתף את המידע עם הממשלה, אנונימוס קוראים למנהלי אתרי אינטרנט להחשיך את האתרים מחר בתגובה

מחאה ברשת: קולקטיב אנונימוס קורא להחשכת האינטרנט מחר, 22 באפריל, כמחאה על חוק שיתוף והגנת המודיעין הממוחשב שעבר בארה"ב. לטענת האירגון החוק המכונה CISPA יאפשר לחברות פרטיות לחלוק מידע פרטי של משתמשים עם הממשלה, למשל באילו אתרים המשתמשים גולשים, זאת ללא צו. בנוסף, נטען כי החוק מחליף את חוקי הפרטיות הקיימים ומעניק חסינות לחברות שמשתפות מידע.

 

עוד חדשות בפייסבוק של ynet

 

 

אנונימוס מבקשים ממפתחי רשת ובעלי אתרי אינטרנט להחשיך את אתרם, להציג הודעה מדוע הוא אינו זמין ולעודד אחרים לעשות זאת גם כן. קריאת הקבוצה ליום החשכה

מזכירה מחאה דומה שהתרחשה בשנה שעברה כשהצעת החוק נגד פירטיות ברשת (SOPA) הועלתה על שולחן הדיונים. בזמנו, ויקיפדיה ורדיט החשיכו את אתרם במחאה, וגוגל החליפה את הדודל, האיור שמופיע מעל שדה החיפוש באתר הבית שלה במלבן שחור.

 

בעקבות המחאה הציבורית והמקוונת, יוזם החוק של SOPA החליט לבטלו עד אשר הצדדים יגיעו לקונצנזוס בנושא. אילו החוק היה עובר, הוא היה מעניק זכויות יתר מסוכנות לחברות שמחזיקות בזכויות יוצרים על תוכן.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים