שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משטרה ירוקה: יום כדור הארץ במשטרת מחוז ת"א

  בתאריך 22.4.2013 יכבו את האור לשעה בכל העולם לציון שעת כדור הארץ ואיכות הסביבה - גם בישראל מציינים את היום המיוחד ובמשטרת מחוז ת"א עושים מעל ומעבר כדי לשמור על הסביבה

  בשנים האחרונות אנו עדים לתנועה גוברת על שמירה על איכות הסביבה. החשיבות של שמירה על כדור הארץ לדורות הבאים ולאיכות הסביבה עבור דורינו מובנת לנו כיום יותר מאי פעם בעבר. בעולם המודרני, המתועש והמתקדם חשוב מאוד לא לשכוח לשמור על משאבינו ועל איכות חיינו גם בעתיד.

   

  רוצים לקרוא את כל החדשות בעמוד אחד? היכנסו לפייסבוק של ynet

   

  כולנו רוצים לחיות בעולם נקי מזיהום, בסביבה נקייה ומטופחת. איכות חיים נמדדת בין השאר גם באיכותה של הסביבה בה אנו חיים ולא רק בשירותים שאנו מקבלים ונותנים. שמירה על איכות הסביבה פירושה שמירה על איכות חיינו.

   

  • לעמוד המיוחד של שעת כדור הארץ

   

  במהלך השנים קמו כמה יוזמות בעולם בכדי לעלות את המודעות של שמירה על איכות הסביבה. אחת מהיוזמות היא "שעת כדור הארץ" אירוע המאורגן על ידי הקרן העולמית לשימור חיות הבר, שבו מתבקשים בעלי בתים פרטיים ובעלי עסקים לכבות את האורות ואת שאר המוצרים חשמליים לשעה אחת, כדי להגביר את המודעות לשינוי האקלים. שעת כדור הארץ נהגתה על ידי WWF בשנת 2007 כש-2.2 מיליון תושבים של סידני השתתפו בה וכיבו את כל האורות הלא-חיוניים. ‏ב-2008 בעקבות סידני, אימצו מדינות רבות נוספות ברחבי העולם את היוזמה בניהם מדינת ישראל.

   

  השנה ב-22 באפריל יחגגו למעלה ממיליארד בני אדם ברחבי העולם את יום השנה ה-43 ל"יום כדור הארץ העולמי". קהילות העולם כולו יכריזו על דאגתם

  לכדור הארץ, ויקראו לנקוט פעולה לשמירה על כדור הארץ. ​גם ברחבי הארץ מצוין מדי שנה יום כדור הארץ. בשנים קודמות צוין היום בפעילות "שעת כדור הארץ" בה הוחשכו ערים שלמות בדגש על חיסכון באנרגיה. 

   

  השנה משטרת מחוז ת"א תצטרף למאבק לשמירה על כדור הארץ וחיסכון באנרגיה. במשך שעה אחת במהלך היום בין 20:00-21:00 השוטרים יכבו את כל התאורה במחוז פרט לתאורה ההכרחית עפ"י הנחיות הבטיחות ושמירה על מבצעיות אשר תישאר דלוקה. בנוסף יתלו כרזות של תאגיד המחזור אל"ה וזאת בכדי לעלות את המודעות למיחזור ברחבי המחוז.

   

  בנוסף קיימות עוד פעולות שנעשות ברחבי המחוז במשך כל השנה בכדי לשמור על איכות הסביבה, לחסוך באנרגיה ולגרום לאווירה נעימה ונקייה יותר בזמן העבודה.

   

  פעולות שנעשות כרגע במחוז:

  • תחנת גלילות שינתה את פניה - שמירה על איכות הסביבה נכנסה לאורך החיים של שוטרי התחנה וזה בנוסף לשינוי של פני התחנה שנעשתה בתחנה שתיראה ירוקה יותר. מוצבים מתקני ממחזור של נייר, בטריות, בקבוקים ובנוסף קיימת פינת עישון מאובזרת ומסודרת שרק בה מורשים השוטרים השוטרים והאזרחים המעשנים, לעשן בכדי למנוע פגיעה בשוטרים אחרים ובסביבת עבודה שלהם.
  • במסדרונות מחוז ת"א קיימות נורות במינימום תאורה, וזה לא במקרה. הוחלט עפ"י תקני הבטיחות, והמבצעיות שיש צורך במינון מסויים של תאורה. לכן, הוחלט שבמדרונות המחוז יציבו שימוש חלקי בנורות- נורה כן נורה לא.·
  • מתג חיסכון באנרגיה - כשיש צורך בכל הנורות במסדרון לוחצים על מתג החיסכון וכך כל תאורת המסדרון נדלקת למשך מספר שניות בלבד.
  • במשרדים בהם ידוע כי העבודה נגמרת בשעות אחר הצהריים, האור במשרד נכבה האופן אוטומטי. משעה מסויימת וכל פעם שמדליקים את האור הוא נדלק ל-10 דקות בלבד. רק על ידי מתג חיצוני ניתן לפתוח את התאורה לזמן הנדרש.

   

   

  שעת כדור הארץ - ב-22.4 כולנו מכבים את האור לשעה

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  נורה כן, נורה לא - בשביל לחסוך
  צילום: shutterstock
  מומלצים